Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Türkçe dil dosyası beyaz sayfa hatası

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

necocan

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba öncelikle localhosta kurduğum xenforo kendi dil çevirisini yaptım yedek alıp sitemdekine xebforo ya yüklerdim sürümler aynı kurduğum sitenin dosyaları bile aynı ancak dil dosyasını yükledikten sonra beyaz sayfa oldu hiç bir yerden siteye giremiyorum dil dosyasından ddolayı beyaz sayfa hatasını nasıl giderim yada yüklediğim dil dosyasını nasıl kaldırabilirim şimdiden teşekkürler

Çözüldü Türkçe dil dosyası beyaz sayfa hatası

bende xenforo 2.0.10 kurdum biraz önce siteme internetten xenforo 2.0.10 Türkçe dil dosyasını bulup indirdim import ediyorum beyaz ekranda kalıyor sitenin hiçbir sayfasına giriş yapılmıyor nasıl düzeltirim yardım edin siteyi komple silip tekrardan kuruyorum 3. kuruşum ve her kuruşumda en az 30 dakika bekliyorum lütfen yardım edin sabahtan beri siteyle uğraşıyorum
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
bende xenforo 2.0.10 kurdum biraz önce siteme internetten xenforo 2.0.10 Türkçe dil dosyasını bulup indirdim import ediyorum beyaz ekranda kalıyor sitenin hiçbir sayfasına giriş yapılmıyor nasıl düzeltirim yardım edin siteyi komple silip tekrardan kuruyorum 3. kuruşum ve her kuruşumda en az 30 dakika bekliyorum lütfen yardım edin sabahtan beri siteyle uğraşıyorum

Çözüm
teşekkür ederim biraz daha araştırıp bu videoyu buldum ama bulmadan önce siteyi sildim şimdi tekrardan kuruyorum sorun düzelmezse geri dönüş yaparım tekrardan teşekkürler

şimdi de şöyle bir sıkıntı var kendim Türkçe (TR) diye oluşturdum ama sıkıntı şurada ben daha sonradan Türkçe dil dosyasını benim oluşturduğum Türkçe (TR) dosyasının üzerine export ederken ekrana küçük bir yükleme ekranı gelmiyor ve ne kadar Türkçe yi seçersem seçiyim dil ingilizce Türkçe olmuyor ne yapmam lazım bir sakıncası yoksa siteyi atabilirim discord dan yardımcı olabilecek varsa yazsınlar teşekkürler

Aradan 3 ay geçmiş ama hatırlatmak için yazayım:
Youtube konusunda başlık olarak ,
Kod:
XenForo 2 Dil Yüklerken Oluşan Beyaz Sayfa Sorunundan Kurtulma
denmiş, fakat anlatılan sanki beyaz sayfa hatası olmaması için yapılması gereken eylem gibi görünüyor.
Yani beyaz sayfa hatası olması durumunda zaten sisteme giriş yapılamıyor ki,bu işlem nasıl yapılsın :)

Link de vereyim,yanlış anlaşılma olmasın:

https://www.youtube.com/watch?v=U_pxHqSp5_E

rebuild master data yapacaksin emmi :)
Yapayım da,ben beyaz sayfada kalınca tabii googleden arattım çözüm için,yukarıdaki sayfa geldi youtube'dan, sevindim "tamam hadi bakalım" dedim,ama izleyince "tamam" olmadığını gördüm, mesela filmde"rebuild master data" yapın diye geçmiyor,ben arkadaşın hakkını da yemiyeyim,sadece youtube içindeki başlık hatalı,ve bunda ısrar da ediyorum ama "Beyaz sayfa hatasına düşmeyin" veya "Beyaz sayfa hatası almamak için yapılması gerekenler" dense amenna ,ama başlığı gören "yaşasın" diyor benim gibi filmi izleyince de şok,neyse fazla uzatmıyacağım :)

Yapayım da,ben beyaz sayfada kalınca tabii googleden arattım çözüm için,yukarıdaki sayfa geldi youtube'dan, sevindim "tamam hadi bakalım" dedim,ama izleyince "tamam" olmadığını gördüm, mesela filmde"rebuild master data" yapın diye geçmiyor,ben arkadaşın hakkını da yemiyeyim,sadece youtube içindeki başlık hatalı,ve bunda ısrar da ediyorum ama "Beyaz sayfa hatasına düşmeyin" veya "Beyaz sayfa hatası almamak için yapılması gerekenler" dense amenna ,ama başlığı gören "yaşasın" diyor benim gibi filmi izleyince de şok,neyse fazla uzatmıyacağım :)

"Beyaz sayfa hatasına düşmeyin" başlıklı bir konu olsaydı dil dosyasını yüklemeden önce bakmazdınız bile. :D

Ayrıca, beyaz sayfa hatasına xenforonun bazı versiyonlarında rastlanıyor ve bu sorun ile herkes karşılaşmıyor.

Beyaz sayfa sorunu ile karşılaşanların kimisi php yükleme boyutunu arttırarak, kimisi yukardaki videodaki anlatılan şekilde kimisi de rebuild master data yaparak sorunu çözdüğünü yazıyor. Yani xenforo resmi sitesinde dahi hatanın tam olarak açıklanmış bir nedeni ve çözümü de yok.

1*- "Beyaz sayfa hatasına düşmeyin" başlıklı bir konu olsaydı dil dosyasını yüklemeden önce bakmazdınız bile. :D

2
*- Ayrıca, beyaz sayfa hatasına xenforonun bazı versiyonlarında rastlanıyor ve bu sorun ile herkes karşılaşmıyor.

Beyaz sayfa sorunu ile karşılaşanların kimisi php yükleme boyutunu arttırarak, kimisi yukardaki videodaki anlatılan şekilde kimisi de rebuild master data yaparak sorunu çözdüğünü yazıyor. Yani 3*- xenforo resmi sitesinde dahi hatanın tam olarak açıklanmış bir nedeni ve çözümü de yok.
Ben zaten kullanıcı değilim ,test amaçlı deniyordum sevgili uğur ,ama cevap ilginç (1*) :)
Önceden 1.4.6 ve 2.0.2 de denemiştim,sorunun benim localhostta olduğunu sanıyordum ,meğer değilmiş (2*) <--- 2Nolu cevabın ilginç geldi bana :)
İşte en ilginç olanı da bu, (3*) ?
Haklısın(ız),benim düşüncem bu konuda yanlış ,hem sadece bir öneri sunmamışım :
Kod:
veya "Beyaz sayfa hatası almamak için yapılması gerekenler"
de demiştim oysa :)
Ben kendi adıma konuyu kapattım iyice ,size kolay gelsin :)

Ben şimdi bu videodaki gibi yaptım. Site yine beyaz sayfa verdi, sorun şu ki admin panelde beyaz oldu. Dil doyasını nasıl silebilirim? Cpanelden yapma şansım var mı?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.