Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel [SSD] Thread Info eklentisini XF2 ye çevirme

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

MFA

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar beğendiğim bir eklenti var şu şekilde.

Bu eklenti XF1 de olan [SSD] Thread Info eklentisinin, müşterisi olduğum kişilerin xf2ye çevirdiği hali.
Fiyatı biraz pahalı buldum ve yine @MySimS3k® tarafından xf2' ye çevirilen [KD] Konu İstatistikleri olduğunu belirttim ve bunda düzeltme yaparak burdaki haline çevirmemde bir sakınca olup olmadığını sordum. Sorun olmayacağını belirterek üstüne yardımcı da olabileceklerini söylediler.
Bende düzeltme yapmak yerine neden kendim XF2 ye çevirmeyeyim diye düşündüm.

XF1'deki sahibine yazdım fakat 2016 senesinden beri aktif değil.
@MySimS3k® den izin almam gerekir mi? ve ya kendi burda ise bu konudaki görüşü nedir?

Eğer bir sorun yok ise XF2 için çevirmeme yardımcı olabilecekler kimler?
Fazla bir özellik olmayacak geleceği konum konu görünümü konu başlığı altına birde aktif/pasif butonu bu kadar :)
Bu arada bilgim 0+0=0 :) Maksat öğrenmek basitten başlayalım :)
XenForo eklenti yapma detaylı bir anlatım konusu varsa oda olabilir, bulamadım çünkü:)

Tutanlardan alabilirsem, bir iki kere tutar veririm sanada :)

pc başına geçtim geçeli eklenti yapımını araştırıyorum yok bulamadım :D sonra bu konuyla iyice bi ilgilencem kendi işlerim bitsinde

Bana verdiğiniz kodları kullanarak eklenti haline getirdim. Sadece koyu arkaplan ve kenar çizgisi rengini değiştirdim. İsteğe bağlı olarak bu renkler için eklentiye tema ayarları eklenebilir.

Eklenti dosyalarını inceleyerek eklentiyi geliştirebilirsiniz.

ist1.JPG

ist2.JPG

ist3.JPG

Ekli dosyalar

• MFA-KonuIstatistikBilgileri-1.0.0.zip
    14 KB · Görüntüleme: 4
Resimlerde görüldüğü üzere baya birşeyi yaptım zaten amacım eklenti yapmak değil yapmayı öğrenmekti :)

php cmd.php xf-addon:install-step MFA/Konuistatistikbilgileri 1 girdiğimde hata alıyorum.
Install, Rebuild, Uninstall adımları olmuyor :)
Ben oluştururken setup dosyası oluşuyor sizinkinde yok mesela niye?
Gerisini anlatsanız kısaca :)
1619562838360.png

Ben eklentileri panelden değil direkt dosyalar üzerinden yapıyorum.

setup dosyası, eklenti database müdahalesi yapacaksa kurulum ve kaldırma işlemleri için gereklidir. Bunun gibi sadece şablon değişikliği yapacak eklentiler için setup dosyasına gerek yok.

ekk.JPG

Az önce baştan kurarken farkettim setup dosyası oluşturulsunmu tarzında soruyormuş :)

Müsait olunca geliştireyim biraz;
Yazı rengi, Arkaplan rengi, Simge değiştirme, Simge boyutu vs..

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.