Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Smf Konu, Mesaj ve İleti İçindeki Linklerin xenForo'da Gizlenmesi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

sat679

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Smf Konu, Mesaj ve İleti İçindeki Linklerin xenForo'da Gizlenmesi
Smf Konuları, Mesajları ve iletilerindeki linklerin içeri alınması yada gizlenmesinde sorun yaşıyoruz.
Bu sorunu çözmek için bazı yollar denedim ama sonuca ulaşamadım. Örneğin: Rota filtreleri ve Sansür İşlemleri'ni uyguladım sorun çözülemediği için yardım istemek zorunda kaldım.
Smf'de linkler ziyaretçilere açıkmış gibi görünüyordu ama ziyaretçi linke tıklayınca üyelik bölümüne yönlendiriliyordu. üye olmadan içeriğe ulaşamıyordu. kurduğumuz bir mod sayesinde, içeriğin Tıkla İndir'i görünüyor ama dosyaya vb ne ulaşılamıyordu. Bu mod linklerin başına [indir] ve sonuna [/indir] ekleyerek içeriği ziyaretçilerden gizliyordu. Şimdi xenForo'ya geçince bu linkler açıkta kalıyor ve linke dönüşmediği ve/veya url olarak görünmediği için indirme linkleri açıkta kaldı. Bu az sayıda konuda, mesajda veya iletide olsaydı tek tek manuel yapardık; ama hangi konular ve mesajlarda olduğunu bilmiyoruz hemde ne kadar olduğununu tahmin edemiyoruz. Bu yüzden bu sorunun otomatik olarak yapılması gerekiyor ki sorun hatasız ve eksiksiz çözülsün.
Bu açık linkleri nasıl xenForo'ya uygun linke çevirebilirim?
Bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.
Konunun daha iyi anlaşılması için ekteki resimleri inceleyebilirsiniz...

Ekli dosyalar

• link-eklenti-0.JPG
    link-eklenti-0.JPG
    291.4 KB · Görüntüleme: 17
  • link-eklenti-1.JPG
    link-eklenti-1.JPG
    139 KB · Görüntüleme: 15
  • link-eklenti-2.JPG
    link-eklenti-2.JPG
    249.9 KB · Görüntüleme: 13
Eğer ekli dosyaları almıyorsa sorun var demektir. Şöyle bir kaç kişide bu sorunu gördüm ve dosyaları bin bir yolla deneyip ekledim yani sıfırdan tek tek ekleseydim belki o kadar uğraşmazdım ama böyle bir sorun olmuştu ve düzeltmiştim fakat bunu makaleye dökmem imkansız çok boyutlu işlemler yapmıştık. Sorunun sebebine gelirsek şu yorum yeterlidir. XF 1.5 - Smf Attachment Import Problem
Şimdi yeniden kontrol ettim. Az önce yanlış bilgi verdim diğer tarafta.

Nasıl oldu bilmiyorum ama çok şükür benim EKLER düzgün taşınmış gibi.

Ekli dosyalar

• Resim.jpg
    Resim.jpg
    110 KB · Görüntüleme: 9
Ekler ben de de gözüküyor bazı yerlerde indirmek için tıklıyorum yetkiniz yok diyor. Ama eklenti seçenekleri bölümünden direk tıklayınca dosyayı indiriyor. konu üzerinde tıklayınca hata veriyor . Eklentileeri içeri alırken % 27 den sonra girmiyor hataya yol açıyor. Bu sorun çözülürse siteyi taşıma %90 hallolur.

Ekler ben de de gözüküyor bazı yerlerde indirmek için tıklıyorum yetkiniz yok diyor. Ama eklenti seçenekleri bölümünden direk tıklayınca dosyayı indiriyor. konu üzerinde tıklayınca hata veriyor . Eklentileeri içeri alırken % 27 den sonra girmiyor hataya yol açıyor. Bu sorun çözülürse siteyi taşıma %90 hallolur.
Benim tıkladığım örnek resimlerin hepsi açılıyor. Import sırasında eklentiler kısmında ben bir hata mesajı almadım. Smf attachment klasörü içinde 5.380 dosya var, import edilen eklenti sayısı 2.300 !!

Bu aradaki fark nereden geliyor bilmiyorum, bir kontrol etmem lazım.

Attachment işi şans işi anlaşılan, Bakalım esas geçiş sırasında sonuç ne olacak.

Benim tıkladığım örnek resimlerin hepsi açılıyor. Import sırasında eklentiler kısmında ben bir hata mesajı almadım. Smf attachment klasörü içinde 5.380 dosya var, import edilen eklenti sayısı 2.300 !!

Bu aradaki fark nereden geliyor bilmiyorum, bir kontrol etmem lazım.

Attachment işi şans işi anlaşılan, Bakalım esas geçiş sırasında sonuç ne olacak.

5380 dosyasının içerisinde geçici dosyalarda var. Bunları çekmez xenforo.

BU sounun çözümünü buldum. Smf'den xenForo'ya geçmeden önce sansürlü kelimeler ayarlarından kapatıp yapabilirsiniz.
Resmi inceleyin lütfen.

Ekli dosyalar

• cozum.JPG
    cozum.JPG
    218.8 KB · Görüntüleme: 8
BU sounun çözümünü buldum. Smf'den xenForo'ya geçmeden önce sansürlü kelimeler ayarlarından kapatıp yapabilirsiniz.
Resmi inceleyin lütfen.
Valla Harika bir fikir hocam. Bu yöntemle benim SMF YouTube BBC code sorunu da çözebiliriz diye düşünüyorum. Birazdan resimli paylaşım yaparım

Resmi inceleyin lütfen.
Fakat bu linkte özel olarak şöyle bir sorun olmayacak mı? Malum Smf ve xenforo'nun konu URL link yapisi farklı. Eski siteyi kapatınca url yönlendirmesi nasıl çalışacak ? Yeni başka bir değişle bu linkte tıklayınca Xenforo üzerindeki aynı konuya nasıl bir yönlendirme yapmayı düşünüyorsun ? Resmî olarak yayınlanmamış olsana Smf url script yönlendirmesi var tam detayları henüz bakmadım ama sanki senin yukarıda anlatmaya çalıştığım soruna çözüm olmayacak gibi ??

Bu sorunda diğer bir farklı çözüm daha buldum... Denedim ve diğerlerinden daha kolay, kalıcı çözüm gibi görünüyor
[KL] Editor Manager eklentisini yükeyin ve kelime sansürlerinden kelimeleri sansürleme ve gerekli değiştirmeleri yaparak çözüm daha kalıcı olabiliyor.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.