Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Smf Konu, Mesaj ve İleti İçindeki Linklerin xenForo'da Gizlenmesi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

sat679

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Smf Konu, Mesaj ve İleti İçindeki Linklerin xenForo'da Gizlenmesi
Smf Konuları, Mesajları ve iletilerindeki linklerin içeri alınması yada gizlenmesinde sorun yaşıyoruz.
Bu sorunu çözmek için bazı yollar denedim ama sonuca ulaşamadım. Örneğin: Rota filtreleri ve Sansür İşlemleri'ni uyguladım sorun çözülemediği için yardım istemek zorunda kaldım.
Smf'de linkler ziyaretçilere açıkmış gibi görünüyordu ama ziyaretçi linke tıklayınca üyelik bölümüne yönlendiriliyordu. üye olmadan içeriğe ulaşamıyordu. kurduğumuz bir mod sayesinde, içeriğin Tıkla İndir'i görünüyor ama dosyaya vb ne ulaşılamıyordu. Bu mod linklerin başına [indir] ve sonuna [/indir] ekleyerek içeriği ziyaretçilerden gizliyordu. Şimdi xenForo'ya geçince bu linkler açıkta kalıyor ve linke dönüşmediği ve/veya url olarak görünmediği için indirme linkleri açıkta kaldı. Bu az sayıda konuda, mesajda veya iletide olsaydı tek tek manuel yapardık; ama hangi konular ve mesajlarda olduğunu bilmiyoruz hemde ne kadar olduğununu tahmin edemiyoruz. Bu yüzden bu sorunun otomatik olarak yapılması gerekiyor ki sorun hatasız ve eksiksiz çözülsün.
Bu açık linkleri nasıl xenForo'ya uygun linke çevirebilirim?
Bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.
Konunun daha iyi anlaşılması için ekteki resimleri inceleyebilirsiniz...

Ekli dosyalar

• link-eklenti-0.JPG
    link-eklenti-0.JPG
    291.4 KB · Görüntüleme: 17
  • link-eklenti-1.JPG
    link-eklenti-1.JPG
    139 KB · Görüntüleme: 15
  • link-eklenti-2.JPG
    link-eklenti-2.JPG
    249.9 KB · Görüntüleme: 13
Şimdi onları linke çevirsek bile tıklandığında herhangi bir şey indirmeyecek çöp link olacak ve hata sayfasına yönlendirecektir. Örnekteki link yapısı olduğu gibi SMF attachment link yapısıdır. Eski smf sistemi hala aktif ise, tek tek manual olarak oradan dosyalar alınıp xenforo forumunda bulunan konuya eklenmesi gerekir.

Burada bir yanlışlık var galiba. Ben şuan www.dinogretmeni.com sitesini www.ahmettektas.com sitesine kopyaladım / klonladım / kopyasını taşıdım, İşte artık ne deniyorsa onu yaptım.
www.ahmettektas.com üzerinde (www.dinogretmeni.com'un kopyası üzerinde) deneme - yanılma yöntemlerini uyguluyorum. Tam hataları vb ni bitince bu sefer www.dinogretmeni.com sitesi üzerinde gerçek bir çalışma yapacağım. Yani anlayacağınız bu linkler gerçek site üzerinde boşta kalmaması gerekiyor. Örneğin ben sitenin kopyasını aldığımda konu ve üye sayıları bile farklı idi şimdi daha da farklı. Bu yüzden tüm çalışmalarımı bu demo üzerinde uygulayıp gerçek site üzerinde elimizden gelirse sıfır hata ile geçiş sağlamak olacak. Bu eski smf linklerini nasıl içeri alabiliriz yardımcı olarsanız çok memnun olurum.

Eğer ekli dosyaları almıyorsa sorun var demektir. Şöyle bir kaç kişide bu sorunu gördüm ve dosyaları bin bir yolla deneyip ekledim yani sıfırdan tek tek ekleseydim belki o kadar uğraşmazdım ama böyle bir sorun olmuştu ve düzeltmiştim fakat bunu makaleye dökmem imkansız çok boyutlu işlemler yapmıştık. Sorunun sebebine gelirsek şu yorum yeterlidir. XF 1.5 - Smf Attachment Import Problem

xenForo.gen.tr Yöneticilerinin ücretli geçiş işlemleri için paket teklifleri sayfanız yok mu; yada ben mi bulamadım?
Örneğin:
XX TL' ye
Full kurulum / taşıma
5 - 10 Eklenti
Tema vb

XX TL' ye
Kulumuz - taşıma
10 - 15 Eklenti
Full ayarlar
vb

1- Ne kadar ekli dosyanız var panele bakarak söyleyebilir misiniz?
2- DB boyutunuz nedir?

1900 civarı eklenti dosyası var.
Db boyutu: 38 Mb
  • stats.png
    Toplam Üye: 11594
  • stats.png
    Toplam İleti: 5905
  • stats.png
    Toplam Konu: 4013
  • stats.png
    Toplam Kategori: 42
  • stats.png
    Toplam Bölüm: 550

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.