Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Mybb'den taşıma sonrası Türkçe karakter sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Dnz

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Mybb'den importer ile taşıma yaptım localhostta.
TurkishFriendlyLink-2.0.2 eklentisini kurdum yalnız
Taşıma sonrası böyle bir problem bunu nasıl düzeltebilirim?
Ekran Alıntısı.JPG

Çözüldü Mybb'den taşıma sonrası Türkçe karakter sorunu

sorunu @bi0sdaddy hocam sayesinde çözdüm
sorun tamamen benim wampserver kullanmamdan kaynaklı çıktı, meğer xampp kurunca sorunu hallettik
kendisine çok teşekkür ediyorum.
Taşımayı marge sistemi ile yapmadınız mı ?

normal taşımada veritabanı dil kodları mybb de farklı taşıdıgınız döndüğünüz tabanın dil kodları farklı.. mybb'de normaldede dil unico ut8 karakter sorunu var zaten . . özellikle taşımadan önce google seo eklentisini kaldırman uygun olurdu.
ince bir çalışma ile veri tabanı ve yedek üzerinden dil karakter kümelerini ayıklayıp yeni versiyon dil karakterlerini yazılımsal takaslaya bilirsiniz.
de buna prof bilgi gerekir..
eski bir makale okumuştum bunun üzerine.. Mybb ile yakından ilgili olmuştum sorunlarıyla.
En başta taşıma yapmadan önce gelseydiniz ben size bu konuda yardımcı olurdum yine olurumda hata payım çok olur komple uçururum bu sefer.. çünkü mybb sürümlerinin arasında kendi içinde çürük versiyonları var .. bu konuyu mybb depo destekde soruşturduktan sonra çözüm arayışına girin burda şuan için geçmiş olsun demekten başka çare gelmiyor elden..
ama imkansız değil ilgi alaka verecek bilgili bilir kişiler bu işi hallediyordur.' hallediyorlar diye biliyorum ama malesef mybb resmi dediğimiz sitelerin bile kendisine hayrı yok şuan.
çözüldü hocam xenforo importers 1.3.2 ile çevirdim
mybb 1.8.22 den xenforo 2.2.1 e sorunsuz geçiş yaptı.
benim sorunumda wampserverdan kaynaklıymış, xampp kurunca sorun düzeldi.

çözüldü hocam xenforo importers 1.3.2 ile çevirdim
mybb 1.8.22 den xenforo 2.2.1 e sorunsuz geçiş yaptı.
benim sorunumda wampserverdan kaynaklıymış, xampp kurunca sorun düzeldi.
1.8.24 den geçtin sandım ucuz yırtmışsınız ' tesadüftür ki daha dün mybb resmi sitesi.. daha dogrusu topluluk sitesi. benim eski bir konuma cevap yazmış.. ben bu sorunu çözmek zorunda değilim isteyen yapar isteyen yapmaz gibi v.b birşey yazmış.. şu editör muhabbeti dışardan kopyalama yapıştır bold yazılar için .. hani [b/] tarzında editörün bir hatası var onunla alakalı duruma .. senin sorununun aynısını ben yaşadım ama ben merge sistemini kullanmadım siteyi kaybettim.. hostinge geri, yüklettimde düzelttim.

xampp ' nın bununla ne alakası var bilmiyorum anlattıgına göre benim anladığım dil dosyanın bozuk aktarılmasıydı :D neyse uzatmıycam çözülmüş madem hayırlısı olsun :D .. bu geçiş konusundaki .. bazı mesajların temizletip sadeleştirilmesi iyi olur.. Bu tür Geçişlerde bu sorunu yaşayanlara çözüm olmuş oldu.. haala piyasada 95 adet mybb forum var içerikleri farklı farklı bir araştırmada 95 çıkmıştı analizlerin yalancısıyım. :) onlarda geçecek xenforoya .

Neyse :D

1.8.24 den geçtin sandım ucuz yırtmışsınız ' tesadüftür ki daha dün mybb resmi sitesi.. daha dogrusu topluluk sitesi. benim eski bir konuma cevap yazmış.. ben bu sorunu çözmek zorunda değilim isteyen yapar isteyen yapmaz gibi v.b birşey yazmış.. şu editör muhabbeti dışardan kopyalama yapıştır bold yazılar için .. hani [b/] tarzında editörün bir hatası var onunla alakalı duruma .. senin sorununun aynısını ben yaşadım ama ben merge sistemini kullanmadım siteyi kaybettim.. hostinge geri, yüklettimde düzelttim.

xampp ' nın bununla ne alakası var bilmiyorum anlattıgına göre benim anladığım dil dosyanın bozuk aktarılmasıydı :D neyse uzatmıycam çözülmüş madem hayırlısı olsun :D .. bu geçiş konusundaki .. bazı mesajların temizletip sadeleştirilmesi iyi olur.. Bu tür Geçişlerde bu sorunu yaşayanlara çözüm olmuş oldu.. haala piyasada 95 adet mybb forum var içerikleri farklı farklı bir araştırmada 95 çıkmıştı analizlerin yalancısıyım. :) onlarda geçecek xenforoya .

Neyse :D
valla hocam sebebini bende bilmiyorum ama her şeyi tamamen aynı yaptık wamp de belki 20 kere geçiş yapmama rağmen sorun vardı, xampp de ilk denemem de direk sorunsuz geçti. üstelik hiçbir şeyi farklı yapmadım.
Bu arada bunların hepsini localde yaptım, henüz siteyi xenforoya geçirmedim, şu sorunu çözersem geçireceğim

valla hocam sebebini bende bilmiyorum ama her şeyi tamamen aynı yaptık wamp de belki 20 kere geçiş yapmama rağmen sorun vardı, xampp de ilk denemem de direk sorunsuz geçti. üstelik hiçbir şeyi farklı yapmadım.
Bu arada bunların hepsini localde yaptım, henüz siteyi xenforoya geçirmedim, şu sorunu çözersem geçireceğim
Geçirme kendin.. :D Ladezs bir cevap dönerse sana daha sağlıklı olur. bu tür işlerin Taht sahibi o buralarda :)

kendim geçirebilirim sorun yok o konuda ladezs hocamı diğer konuya etiketledim belki dönüş yapar
Siz bilirsiniz hocam link yapınıza bir çözüm için ladezs'den tavsiye almanız iyidir ondan dedim.. tamam ozaman şimdiden xenforoya geçişin hayırlı olsun.. xenforo pişman etmez adamı .

• Beğen
Tepkiler: Dnz
2018 mart ayında Mybb'den Xenforo geçiş yaptım.

Ne veri kaybı neden Url sorunu yaşamadım. Mybb Google Seo eklentiside kullanıyordum.

linkteki konuyu inceleyin mybb google seo eklentisin veritabınındaki tablosundan verileri ufak bir php dosyasıyla çekip yeni linklere yönlendiriyordu.

Ben bu şekilde yaptım 6 ay sonra ilgili tablo ve php kodunu kaldırdım.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.