Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü konu içerinde resimler link halinde çıkıyor.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Çözüldü konu içerinde resimler link halinde çıkıyor.

Sonunda hallettim...

1716556733725.png

nasıl yaptığımı anlatayım. öncelikle yüklenebilen resimler ile bendeki fotoğrafların özelliklerini araştırdım. benim fotoğrafımın boyutları çok yüksek olduğundan (mb cinsinden değil. boyut olarak fotoğraflardan bakınız...) önce onları düzenledim. ardından yükledim ve sonuç harika...
1716556986504.png
admin panelden ayar yapmıştım sonra sonra aynı başlığı yeniden açıp yazdığım içerik silinmesin diye kopyalayıp yapıştırıp yeniden resimleri eklemiştim.
İçinde attach resimler olan bir konudan kopyala yapıştır yapıldığı zaman resimler link olarak çıkabiliyor. Onun için attach resimleri direkt açtığınız konuya eklemelisiniz. Yoksa forumunuzda herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Birkaç konuya baktım ekli resimleriniz normal görünüyor.

Örnekte bulunan konuyu tekrar düzenleyin ve yeni bir resim eklemeyi deneyin bu resmide konu için iliştirin. Bakın bakalım çıkacak mı ? muhtemelen resim çıkacak.
Her ne ayar yaptı iseniz eski yüklediğiniz resimler sanırım değiştirilmiş ve bu yüzden gösterilemiyor olabilir. Tüm konularda ki resimleri tek tek yeniden düzenlemeniz gerekebilir.
Bu tür köklü değişimler yaparken özellikle konu, mesaj içeriklerine müdahale ediliyor ise ya yedekli çalışın yada olabilecekleri dikkatli araştırın derim.
hocam internetten kopya yapıp konuya eklediğimde çıkıyor bakın son konulara :) fakat ben kendim özgün fotoğraf ekleyince link olarak çıkıyor gerçi şimdi denemedim tekrar ama akşam eve geçince kendi fotoğraflarımdan tekrar temiz konu açıp deneyeceğim. kendi eklemem ile farklı siteden kopyala yapıştır dediğimde çıkması bana anormal gelen :)

1716283497543.png

Örnekte bulunan konuyu tekrar düzenleyin ve yeni bir resim eklemeyi deneyin bu resmide konu için iliştirin. Bakın bakalım çıkacak mı ? muhtemelen resim çıkacak.
Her ne ayar yaptı iseniz eski yüklediğiniz resimler sanırım değiştirilmiş ve bu yüzden gösterilemiyor olabilir. Tüm konularda ki resimleri tek tek yeniden düzenlemeniz gerekebilir.
Bu tür köklü değişimler yaparken özellikle konu, mesaj içeriklerine müdahale ediliyor ise ya yedekli çalışın yada olabilecekleri dikkatli araştırın derim.
hocam bbcode yi kapattım resimleri temizledim. alttan eklediği resimleri de sildim. fakat ne hikmetse benim yüklediğim resimleri link olarak atıyor. bunu çözemedim. müsait olunca admin olarak giriş yapıp bakma ihtimalin varmıdır?

hocam resim uzantı ile alakalı olabilir mi? benim fotolar .jpg ekran alıntıları .png

1716374433844.png

Ben kopyala, yapıştır yapmadım! PC ekran görüntüsü alarak ekledim ;) Dosya uzantıları ile ilgili bir sorun olsa dosyayı yükleminize izin vermez sistem normalde.
Bence bu durumu siz birde PC denemelisiniz.

Ben kopyala, yapıştır yapmadım! PC ekran görüntüsü alarak ekledim ;) Dosya uzantıları ile ilgili bir sorun olsa dosyayı yükleminize izin vermez sistem normalde.
Bence bu durumu siz birde PC denemelisiniz.
hocam evden eklemiştim ilk fotoğrafları. Bugunde işyeri bilgisayarımdan ekledim. durum aynı bence yine fotoğrafın kendisinde birşey var sanırım. şimdi bu fotoları açıp ekran görüntüsü alarak eklemeye çalışacağım.

1716388630386.png

evet işte ekran görüntüsü alınca sıkıntısız yüklüyor. ama fotoğrafı yeni ekleyince yine link atıyor. aynı fotoğrafı seçtim özellikle..

Ekli dosyalar

• 1716388441184.png
    1716388441184.png
    243.7 KB · Görüntüleme: 4
  • 1716388610220.png
    1716388610220.png
    397.3 KB · Görüntüleme: 3

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.