Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

İllegal Site

ibrahimykr

Banned
Yasaklı
Kullanıcı
Arkadaşlar 1 senedir illegal bir forum sitem var, bir çok işe öncülük ediyorum. Lakin güvenlik hassasiyetlerim var. Günlük log bakımı yapıyoruz, günlük ip giriş çıkışlarını kontrol altında tutmaya çalışıyorum. Önermek istediğiniz güvenlik eklentileri var bundan bir kaç hafta önce siteye hafif bir saldırı aldık. Cpnal üzerinde dosya şifreleme işlemi yapıp girişler kapattım. Lakin aşırı derecede güvenlik önemi almak istiyorum. Evet 'hiç bir sistem çok güvenilir değil' lakin en aza indirmek istiyorum. Host/domain sunucum yurt dışı kaynaklı. Bugün bir karar aldık, sitenin index'ini kapadım, alımları sadece mail adresim üzerinden yapma kararı aldık ama hit aşırı düştü? Bana güvenlik zafiyetlerimi kapatacak bir sistem önerebilir misiniz. Bu arada güvenlik nedeniyle site linki vermiyorum, siteniz de kullandığınız güvenlikleri yazar mısınız? Bir de giriş sınırı getirmek istiyorum, günlük 100 kişi girsin diye lakin, host ile alakalı diye biliyorum onu da halledecek şeyler bakıyorum

netür bir illegal ? yasalara uygun değilse hiçbir güvenlik kurtarmaz

En garantilisi lisanslı ürün kullanmak

Verebileceğim tavsiyeler şu şekilde

1. Kullandığın XenForo orijinal olsun ki tahmin ediyorum şu an değildir. İllegal bir forum yönettiğin için gayet normal fakat null yazılım kullanıyorsan indirdiğin yer çok güvenilir olmalı ama unutma öyle olsa bile onu paylaşanda illegal bir iş yapıyor ve hayrına yapmıyor. Çok iyi bir şekilde kötü içerikli kod parçalarını analiz edebilmen lazım. Shell, back-door, şifrelenmiş kodların bulunma ihtimali çok yüksek.
  2. Kullandığın eklentiler orijinal kaynağından indirilmiş olsun. Eğer değilse olabilecek ihtimalleri yukarıda yazdım.
  3. Sitede upload'a izin verme. Upload yapman gerekiyorsa bunu sadece sen ve izin verdiğin kişiler yapabilsin.
  4. Burada belirtildiği gibi admin panel yolunu değiştir.
  5. Admin paneline burada belirtildiği gibi ek bir kullanıcı adı, şifre sağla.
  6. CloudFlare kullan.
  7. Sunucu güvenliğinden emin ol. Sunucunda bulunan diğer siteler ne kadar güvenli ? Sunucunun izinleri olması gerektiği gibi mi? tarzındaki soruların üstüne git.

Ayrıca bu makaleyide inceleyebilirsin.

Verebileceğim tavsiyeler şu şekilde

1. Kullandığın XenForo orijinal olsun ki tahmin ediyorum şu an değildir. İllegal bir forum yönettiğin için gayet normal fakat null yazılım kullanıyorsan indirdiğin yer çok güvenilir olmalı ama unutma öyle olsa bile onu paylaşanda illegal bir iş yapıyor ve hayrına yapmıyor. Çok iyi bir şekilde kötü içerikli kod parçalarını analiz edebilmen lazım. Shell, back-door, şifrelenmiş kodların bulunma ihtimali çok yüksek.
  2. Kullandığın eklentiler orijinal kaynağından indirilmiş olsun. Eğer değilse olabilecek ihtimalleri yukarıda yazdım.
  3. Sitede upload'a izin verme. Upload yapman gerekiyorsa bunu sadece sen ve izin verdiğin kişiler yapabilsin.
  4. Burada belirtildiği gibi admin panel yolunu değiştir.
  5. Admin paneline burada belirtildiği gibi ek bir kullanıcı adı, şifre sağla.
  6. CloudFlare kullan.
  7. Sunucu güvenliğinden emin ol. Sunucunda bulunan diğer siteler ne kadar güvenli ? Sunucunun izinleri olması gerektiği gibi mi? tarzındaki soruların üstüne git.

Ayrıca bu makaleyide inceleyebilirsin.
Cloudflare domain adresimi desteklemiyor, o konu da bir sürü kavga ettik. Ona alternatif uygulamalara bakıyorum

ibrahimykr mertaslan, hocam konuda 1 senedir diyorsun ama sonra yaklaşık 2 senedir diyorsun, bizi değil kendini kandırıyorsun bu konuda, artı orijinal kaynaktan indirdiğin sürece ve orijinal script kullandığın sürece sorun yaşama olasılığın çok düşük, artı yukarıda bahsi geçen önlemleride alman lazım.

Bunu hacker grupları çok iyi bilir ki, illegal veya değil sitenin güvenliği tamamen şahsına aittir. İllegal içerikli bir site için destek alamazsın, tamamen sorumluluğu sana aittir.

Cloudflare domain adresimi desteklemiyor, o konu da bir sürü kavga ettik. Ona alternatif uygulamalara bakıyorum

CloudFlare alternatifleri:

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.