Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz - Çözümü

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

eTiKeT™

value="{XGT}"
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Sorun kullandığınız tarayıcısından kaynaklıda olabilir.
Oops! We ran into some problems. Please try again later. More error details may be in the browser console.

1574092888642-png.8779
Bu hata mesajı ile karşılaştığınızda tarayıcınızın konsoluna erişin (Windows/Chrome, Firefox kullanıyorsanız F12 ile).​
xenforo_2_hata_bazı_sorunlar_ile_karsılastık_consul.png
Örnek hatadan yola çıkarak olasılıklarımız;​
Örnek Hata;​
xenforo_2_hata_bazı_sorunlar_ile_karsılastık_consul_hata.png
HTML:
Failed to load resource: the server responded with a status of 403 (Forbidden)

PHP: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD        core-compiled.js?_v=4282e784:42
HTML 2.0//EN">
<html><head>
<title>403 Forbidden</title>
</head><body>
<h1>Forbidden</h1>
<p>You don't have permission to access /forum/posts/123/edit
on this server.<br />
</p>
</body></html>

Bu hata bir 403 hatasıysa, muhtemelen ModSecurity mod_security, mod_evasive veya benzeri bir sunucu tarafı güvenlik mekanizmasından kaynaklanlı hatadır.

Çözüm : Sunucu yöneticinize başvurunuz!

Bu bir HTTP 500 hatasıysa, bu genel bir web sunucusu hatasıdır ve sunucunuzun buna neyin neden olduğunu belirlemek için sunucu hata günlüğünü (XENFORO ADMİNPANEL hata günlüğünü değil) incelemesi gerekir.

Çözüm : Sunucu yöneticinize başvurunuz!

Son düzenleme:
Ücretsiz hostlar için ne yazık ki size bir yol gösteremeyiz, bu tür hostiglerde bir çok alanda kısıtlama bulunmaktadır. Doğru şekilde xenforo çalışması için xenforo ile uyumlu gerçek bir hosting hizmeti almalısınız.
eski sürümünüzü indirdim çalıştı

sorun hala devam edenler için ;

.htaccess oluşturun var ise içindekileri şu kodla değiştirin.

Kod:
<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
    RewriteRule ^.*$ - [NC,L]
    RewriteRule ^(data/|js/|styles/|install/|favicon\.ico|crossdomain\.xml|robots\.txt) - [NC,L]
    RewriteRule ^.*$ index.php [NC,L]
</IfModule>
İşe yaradı, teşekkürler

sorun hala devam edenler için ;

.htaccess oluşturun var ise içindekileri şu kodla değiştirin.

Kod:
<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
    RewriteRule ^.*$ - [NC,L]
    RewriteRule ^(data/|js/|styles/|install/|favicon\.ico|crossdomain\.xml|robots\.txt) - [NC,L]
    RewriteRule ^.*$ index.php [NC,L]
</IfModule>
Onuda denedim malesef olmuyor

Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Sorun kullandığınız tarayıcısından kaynaklıda olabilir.

1574092888642-png.8779

Çözülmüş örnek konular;

Bu hatanın genel olarak bilinen sebebi mod_security sistemin etkin olmasıdır. Yukarıdaki konularda da görüldüğü üzre çözüm yolları tek bir şeyi gösteriyor mod_security. Çözüm yolu ise hosting sağlayıcınız ile görüşerek forumunuzu beyaz listeye almaları mod_security kullanımından forumunuzu muaf tutmalıdır.​
mod_security hosting firmasına destek talebi oluşturarak kapattırdım ama yine sonuç alamadım malesef​

Konu güncellenmiştir, tekrar kontrol eder misiniz konuyu.

ModSecurity kapattırdım ama hala aynı sorunu alıyorum.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.