Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz - Çözümü

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

eTiKeT™

value="{XenGenTr}"
Yönetici
XGT Master
Web sitesi
xenforo.gen.tr
Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Sorun kullandığınız tarayıcısından kaynaklıda olabilir.

Çözülmüş örnek konular;

Bu hatanın genel olarak bilinen sebebi mod_security sistemin etkin olmasıdır. Yukarıdaki konularda da görüldüğü üzre çözüm yolları tek bir şeyi gösteriyor mod_security. Çözüm yolu ise hosting sağlayıcınız ile görüşerek forumunuzu beyaz listeye almaları mod_security kullanımından forumunuzu muaf tutmalıdır.​

Son düzenleme:

dark21

xFanatik
XGT 1 kullanıcı
@Fİkret, çözdüm ben o sorunu hosting firmasın dolayı mod_security modun dan dolayı en sonunda kapattılar düzeldi

M35uT

Kullanıcı
XGT 1 kullanıcı
Web sitesi
www.forumkelebek.com
@eTiKeT™ bağlı olduğum hosting firmasına ilettim fakat mod_security uzerinde hiç bir kural olmadığını belirtiyor tek sorunum üye olunmuyor forum üzerine daha önceden böyle bişey yaşamamıştım son zamanlarda hiç değişiklik yapmadım ama yine aynı eklentileri devre dışı bıraktım mod_security cpanelden devre dışı bıraktım sıfırdan bir kurulum yapıp yeni db oluşturduğumda üyelik oluyor ama bukezde o kurulum üzerine şu anki db mi kullanamıyorum beyaz sayfa çıkıyor

hlttmz

Kullanıcı
XGT 1 kullanıcı
Xenforo 2.0.0 dan 2.1.1 e geçiş yaptıktan sonra çıktı bu hata

hlttmz

Kullanıcı
XGT 1 kullanıcı
PHP versiyonunuz daha sonradan da değiştirebilirsiniz,yeni kurulum yapmanıza gerek yok ve PHP versiyonunuz 7.2 ayarlamınızı tavsiye ederim.

Benim gibi benzer sorunu yaşayan kullanıcı olursa belki ufak bir katkım olur mu diye konuyu detaylandırim,

Asıl siteye kurulum yapmadan evvel db ve içeriği kopyalayıp yeni bir test klasöründe denemiştim güncellemeyi ve bu hatayı almıştım o ara PHP 5.6 idi.

Sonrasında test sitesini silip "yeni kurulum" diye bahsettiğim tekrar kopyaladım ve bu sefer öncesinde php 7.0 olarak yükselttim ve sorunsuz bir şekilde kurulum tamamlandı. Ha belki farkında olmadan bir hata da olmuş olabilir PHP sürümüyle alakalı değildir o ayrı, bir ihtimal işte.

Keyifli forumlar dilerim.