Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Hariçi bağlantı yöneldirme ile ilgili

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

ilkbitcoin

Aktif kullanıcı
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://www.3dfrm.com
Selamlar

Mevcut eklentiden dolayı kendi bağlantımada geri sayım yapmaktadır. Ayarlardan aslında hariç tutulacak site olarak ekli. Acaba uzantı olarak farklı olarak mı eklemek lazım veya farklı bir yöntem çözüm ne olabilir.

Screenshot_29.png

Screenshot_28.png

İyi ama bu harici bağlantıları kapsar sadece, yani site içindeki kendi bağlantıları kapsamaz ki bu yüzden kendi domain eklemenize gerek olamamalı.

evet hocam bende öyle düşünmüştüm ama uyarı verince kendi bağlantılarıma, dedim sanırım eklemem gerekiyor ekledim lakin yine çıkmakta :)

XF Domain kayıt alanlarında bir hata yapmış olabilirmisiniz ?

Çözüm
Ben foruma girdiğimde hangi bağlantıya gidersem gideyim hiç bir geri sayım göremedim.

Ben foruma girdiğimde hangi bağlantıya gidersem gideyim hiç bir geri sayım göremedim.
Normal forum içerisinde mevcut bağlantılar değilde, örnek konu içerisinde eklenen bir başka bağlantıya yönlendirme yapıyor hocam. Hatta şöyle durum var. Doğrudan bağlantı eklediğim zaman yönlendirme için geri sayım yapıyor ama bir yazının üstüne bağlantı ekleyince yönlendirme yapmıyor.

Örnek Konu: Bilgi Arşiv - 3D Yazıcılarda Yaşanan Problemler ve Çözümler [Güncel Arşiv]

Bunda yer alan bağlantılar hepsi forumun bağlantıları ve zaten ziyaretçilere kapalı, bunlarda yönlendirme yapıyor. Bazende yapmadığıda oluyor :) yani yapmayacak olsa yapmaz veya yapacak olsa yapar diyeceğim ama net durum yok.

Aslında şöyle bir durum var.

dün şöyle bir konu açmıştım ve bu durumu çözdük. Bu durumdan dolayı sekmeden url kopyalarken www. 'lü veya www.'lüsüz birinde öyle birinde böyle olduğu içinde olabilir mi diye düşüyorum. Ben bir sakin kafayla tek tek url leri kontol edip bakacağım tekrar. Eğer böyle bir durumdan dolayı ise güncellerim konuyu tekrar.

İlk gözüme çarpan URL farklılıkları yani www. değişim sonrasında eski bağlantıları da güncellemelisiniz. Sisem bunu yapmıyor ne yazık ki.

sorun yasadıgınız lınklerın basına bakın muhtemelen www. ıle basladıgını goreceksınız.

Öncelik ayarlardan Forum URL Kanonikleştir seçtikten sonra url oturdu. Sonra dediğiniz gibi başında www. şeklinde eski bağlantılarda url yönlendirmeye takılıyordu. Hepsini düzelttim www. kaldırıp şimdi problem yok çok şükür, teşekkürler.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.