Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Google search console sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Apyazılım

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://www.teknokesif.com.tr/
Merhaba arkadaşlar balşıkta belirtiğim gibi google search console sitemap.php 5 gündür okumuyor nedeni nedir acaba. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Çözüldü Google search console sorunu

Hocam her konu açtıkdan sonra manule güncelliyorum sitemap'ı . Ve onlarda aktif durumda
Sistemi bu kadar sık boğaz etmeyin. 40 tane mesajı olan sıfır bir siteden ne bekliyorsunuz anlayamıyorum. Aceleci davranmayan oluruna bırakın. Birkaç ay sonra durum iyileşmezse o zaman çözüm arayın.

[OzzModz] SEO & Index Tools, Ayrıca yayından kaldırılmış bir eklentiyi neden kullanıyorsunuz? Belki de bu eklenti sorun yapıyor olabilir.
son 5 gundur ıcerık ekledınız mı sıtenıze? ya da sitemaıp silip yenıden eklemeyi denedınız mı google panelden? ya da sitemap dosyanız erişilebilir durumdamı suan kontrol ettınız mı?

son 5 gundur ıcerık ekledınız mı sıtenıze? ya da sitemaıp silip yenıden eklemeyi denedınız mı google panelden? ya da sitemap dosyanız erişilebilir durumdamı suan kontrol ettınız mı?
Yeni içerik ekledim + sitemap.php yeniden oluşturdum + erişiliyor. Şöyle bi durum var sitemap.php gsc silip tekrar ekleyince okuyor ama diğer türlü okumuyor

Kod:
User-agent: *

Disallow: /wp-admin/
Disallow: /yonlendirme?*
Disallow: /yonlendirme*
Disallow: /misc/style?*
Disallow: /misc/style?
Disallow: /misc/style
Disallow: /misc/
Disallow: /account/
Disallow: /neler-yeni/
Disallow: /hesap/
Disallow: /dosyalar/
Disallow: /git/
Disallow: /mesajlar/
Disallow: /login/
Disallow: /ara/
Disallow: /admin.php

Sitemap: https://toggtr.net/sitemap.xml

robots.txt nın sonunda da bu sekılde sitemap dosyanızı gosterın, cloudflare ya da baska bi taraftan google ındex botu sitemap botu vs engellemediysenız baskada yapılacak bir sey gelmıyor aklıma.

sitemap dosyası 3 gunde bir yenılenıyor xf tarafında.

Kod:

Disallow: /wp-admin/
Disallow: /yonlendirme?*
Disallow: /yonlendirme*
Disallow: /misc/style?*
Disallow: /misc/style?
Disallow: /misc/style
Disallow: /misc/
Disallow: /account/
Disallow: /neler-yeni/
Disallow: /hesap/
Disallow: /dosyalar/
Disallow: /git/
Disallow: /mesajlar/
Disallow: /login/
Disallow: /ara/

Sitemap: https://toggtr.net/sitemap.xml

robots.txt nın sonunda da bu sekılde sitemap dosyanızı gosterın, cloudflare ya da baska bi taraftan google ındex botu sitemap botu vs engellemediysenız baskada yapılacak bir sey gelmıyor aklıma.

Allow: /

Sitemap: https://teknokesif.com.tr/sitemap.php

Bu şekilde hocam. Yani benimde aklıma gelmediği için buraya konu açtım. Sitemap manuel güncelliyorum ben. Kontrol ettim konular işlenmiş reişimde var. Acaba cf kaynaklı bir durum ola bilir mi . eTiKeT™ eTiKeT™ @net Ugur Ugur

Default cloudflare ayarlarında boyle bir sorun yasamassınız, extra olarak sızın kısıtlamanız gerekır, ancak bana kalsa ortada bir sorun yok google bazen gunluk olur bazen uc gunde bir okur bazen haftada bir gelır kafasına gore :D ben cok kez sitemapta olmayan bile dosyaların ındex aldıgını gordum, ındex sorununuz yok ıse buna takılmanıza gerek yok.

Haftada 3 kere, pazartesi, çarşamba ve cuma saat 05:37 de güncellenir.

Default cloudflare ayarlarında boyle bir sorun yasamassınız, extra olarak sızın kısıtlamanız gerekır, ancak bana kalsa ortada bir sorun yok google bazen gunluk olur bazen uc gunde bir okur bazen haftada bir gelır kafasına gore :D ben cok kez sitemapta olmayan bile dosyaların ındex aldıgını gordum, ındex sorununuz yok ıse buna takılmanıza gerek yok.
Forum yeni olduğu içim konuların index alması önemli benim için

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.