Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Default Avatar Ayarlaması

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

hasannakyuz

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Herkese Selamlar;

Default avatarlar ile ilgili bir sorunum var şöyle ki; Default avatar atağımda, atadığım default avatar kayboluyor ve kullanıcı profilinde görülmüyor. Buna neden olan şey ise kullanmış olduğum avatar kodları ;

Kod:
// Avatar ayarları
.avatar.avatar--o {
    width: 175px;
    height: auto !important;
    font-size: 97px !important;
}

.message:not(.message--forceColumns) .message-avatar .avatar {
    line-height: 120px;
}

@media (max-width: @xf-publicNavCollapseWidth)
{
.message:not(.message--forceColumns) .message-avatar .avatar  {
    width: 96px !important;
    height: 96px !important;
    font-size: 24.6px !important;
    line-height: 50px;
}

.avatar.avatar--o {
    width: 140px !important;
    height: 140px !important;
    font-size: 115.2px !important;
}

}
.message-cell.message-cell--user  {
    flex: 0 0 200px !important;
}

Default avatarlarda oluşan bu sorunu nasıl çözerim acaba?

Kod:
 .avatar.avatar--default.avatar--default--image

Bu şekilde başlayarak denemelerde bulundum ama yapamadım.

Ekletiyi kurdum ve izinleride doğru verdim.
cevapla dediğimde sizde ki gibi olmuyor hocam
UIX teması kullanıyorum bir yerde eksik var sanırım
Yapımcısı bunu default temaya göre ayarladı ux tema da sorun çıkarabiliyor, ilgili konunun sayfalarında tek tek bakarsınız aynı problemi yaşayan biri daha vardı. Resmî forumda ki konuya da göz atın.

• Xenforo 2.1 de yeni kayıtlarda avatar yükleme zorunlu yapılabilir mi?
Defaultta bulamadım yeni kayıt sayfasında avatar gerekli alan olsun istiyorum. ?

Avatat ayarlarında sitenin kendi orjinal ayarlarında tex ve jenerik avatar ayarları var oradan aç kapa şeklinde bir ayar yapıp deneyin isterseniz..

Avatat ayarlarında sitenin kendi orjinal ayarlarında tex ve jenerik avatar ayarları var oradan aç kapa şeklinde bir ayar yapıp deneyin isterseniz..
Teşekkürler dostum yalnız istiyorum ki,
kayıt anında kişiden avatar resim yüklemesi gerekli olsun.
Profil resmi yüklemezse kayıt işlemi tamamalanmasın şeklinde. :)

anladım peki şöyle bir alternatif deneseniz... mevcutta olan normal üyeler grubunu kayıt olurken kullanıyorsun üyeler normal üye olarak kayıt oluyor değilmi.. o grup ayarlarında konu açmayı paylaşım yapmayı engelleseniz.. bir grup açıp Normal Grup adını ona verseniz ve terfi sistemini kullansanız ? Falancanın avatarı varsa terfi ettir şeklinde... Bu fikrim sadece yoklukta işe yarayacak bir alternatif... senin isteğin ise eklentiyle olacak birşey yanılmıyorsam... Hiç aklıma gelmemişti güzel bir düşünce aslında.. ayrıca üye olacak kişi avatar kullanmak istemiyorsa veya mevcutta avatarı yoksa ona bir avatar galeriside sunman gerekir bence'ki seçsin

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.