Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

CSS ile kategori gizleme

Origin

Banned
Yasaklı
Kullanıcı
Selam css ile x kategoriyi ziyaretçilerden gizlemek istiyorum nasıl yapabilirim?

yani kategori izin ayarlarında ziyaretçi kategoriyi görebilir olarak görünecek fakat

forum listesinde x kategorisi ziyaretçiye display none olacak

Komple gizleme bu şekilde oluyor ::) Ama sadece misafire nasıl gizleyecen onu bilmiyorum ..

extra less şablonuna ekle
categoryxxx
xxx yazan yere hangi kategoriyi gizlemek istiyorsan onun ID numarasını yaz.

.block--category.block--categoryxxx .block-container {
display: none !important;
}
eyvallah üstat ama sadece üye olmayanlara gizlemek istiyorum

[BS] Robot user group
bot grubu açarak tüm kategorileri görme izni vererek eklenti ayarlarından botun grubunu seçebilirsiniz. Daha sonra kullanıcılara kapatmak istediğiniz alan ,kategorileri rahatlıkla kapatırsınız. Seo açısından engel yapmaz

İzinlerden engellersen sayfayı böyle bir görüntü çıkıyor ve google hiç bakmıyor bile konu içeriğine
Ekli dosyayı görüntüle 12522

Benim yapmak istediğim izinleri serbest bırakmak... İzinler serbestken böyle görünüyor ziyaretçiye içerik ve google da sayfayı indexliyor...
Ekli dosyayı görüntüle 12523

O yüzden izinlere hiç dokunmadan css veya şablon düzenlemesi ile belirli kategorilerin görünülürlüğünü gizlemek istiyorum.
[BS] Robot user group
bot grubu açarak tüm kategorileri görme izni vererek eklenti ayarlarından botun grubunu seçebilirsiniz. Daha sonra kullanıcılara kapatmak istediğiniz alan ,kategorileri rahatlıkla kapatırsınız. Seo açısından engel yapmaz
Aynen dediğiniz gibi hocam başka çözüm bulamadım hiçbir yerde, teşekkür ederim

[BS] Robot user group
Usta bunda da o kadar aptalca bir sorun yaşıyorum ki :D

İletişim formu sayfasında üye olanlara recaptcha çıkmıyor.
Bu uygulama da üye olarak gösterdiği için arama botlarını
iletişim formundan habire cins cins mailler geliyor :D

1595450438135.png

Ben kullandığımda aslında böyle sorunlar yaşamamıştım çok garip o üye grubunun izinlerinde forumu kullanabilirmini kapatın isterseniz bakalım sadece forum ları görme okuma izni kalsın yeter yok eğer buda işe yararmaz ise büyük açığı varmış eklentinin buda çok kötü birşey

Ben kullandığımda aslında böyle sorunlar yaşamamıştım çok garip o üye grubunun izinlerinde forumu kullanabilirmini kapatın isterseniz bakalım sadece forum ları görme okuma izni kalsın yeter yok eğer buda işe yararmaz ise büyük açığı varmış eklentinin buda çok kötü birşey
aslında kodla çözmem daha iyi olacak ama şimdilik dursun idareten...

Konuyu bir yerde paylaşırkende

og:image
ig:type
falan görünmüyor yine bu eklentiyle de...

Arama motoru görüyor içeriği ama konuyu paylaş dediğimde facebook da mesela meta taglarına ulaşamıyor hiçbir şekilde...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.