Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

CSS ile kategori gizleme

Origin

Banned
Yasaklı
Kullanıcı
Selam css ile x kategoriyi ziyaretçilerden gizlemek istiyorum nasıl yapabilirim?

yani kategori izin ayarlarında ziyaretçi kategoriyi görebilir olarak görünecek fakat

forum listesinde x kategorisi ziyaretçiye display none olacak

veya şablon içinden de farklı bir yöntemle olabiliyorsa o da olur

Mantık şu ziyaretçilerde herhangi bir yetki kısıtlaması olmayacak...
Sadece içerik görünmez olacak.

Forum kategori ayarlarında kullanıcı İzinleri var oradan guest kullanıcı grubu izinlerini düzenleyiniz.

Okudum hocam da anlam veremedim...

Neden kullanıcı grubu ile kolayca halletmeyip css ile yapmak istiyorsunuz?
Seo amacıyla...
Google görmüyor kullanıcı grubundan gizlersen...
Css olarak yaptığımda google sayfa başlığını rahatça index edebilecek...
Zaten normalde ziyaretçillere içeriklerim hiçbir şekilde görünmüyor..

Tek sıkıntı kategoriyi görünmez yapmam gerekli.

İzinlerden engellersen sayfayı böyle bir görüntü çıkıyor ve google hiç bakmıyor bile konu içeriğine
Adsız.jpg

Benim yapmak istediğim izinleri serbest bırakmak... İzinler serbestken böyle görünüyor ziyaretçiye içerik ve google da sayfayı indexliyor...
adsız2.jpg

O yüzden izinlere hiç dokunmadan css veya şablon düzenlemesi ile belirli kategorilerin görünülürlüğünü gizlemek istiyorum.

Kod:
<xf:if is="{{!$xf.visitor.isMemberOf(1)}}">
            <xf:if is="{$node.style_id} ==1" /></xf:if>

Bu kodu değişik bir kaç varyasyonla denedim sadece üyelere görünsün sadece şu üye gruplarına görünsün gibisinden ama gizlemeyi bir türlü
başaramadım :/ güncel olarak sorun devam ediyor yardımcı olabilecek varsa sevinirim

extra less şablonuna ekle
categoryxxx
xxx yazan yere hangi kategoriyi gizlemek istiyorsan onun ID numarasını yaz.

.block--category.block--categoryxxx .block-container {
display: none !important;
}

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.