Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Anlamadığım anlamakta zorlandığım bir konu var.

Ben şöyle birşey farkettim. XenForo çok iyi indexliyor aslında. Ancak bir süre sonra diğer otoritesi yüksek olan siteler de aynı konu üzerine bir makale yazdığında, malesef sıralamada gerilere düşebiliyor, hatta kaybolabiliyorsun. Bunun için bir sistem üretilmesi lazım aslında.

Üstadların aktardığı şeylerin hepsi doğru, sadece script olayına katılmıyorum. Smf yıllarca kullandım. Xenforo forum scripti olarak kendini belli ediyor. İndex açısı olsun her konuda wf ile kıyaslanamaz ki kulvar farkı var.

Onun haricinde özgün içerik önemli ama anahtar kelime çok önemli ben direkt bir konu belirleyip onun hakkındaki arananlara bakıyorum o konuyu bazen 4-5 bazen 7-8 parçaya bölüp yayınlıyorum. Direkt aranan anahtar kelimelerle benden 6-7 yıl önce ki google hatrı sayılır olan otoriter sitelerin önüne geçebiliyorum.

Örneğin: Muhabbet kuşu eğitimi konusu bir çok kişi tek bir konuda yazıp bırakır.Ben ise bunu bir genel yazı ve onunla iç linklemeler ile arananlara göre 7-8 parçaya bölüp paylaşıyorum.

Atıyorum eğitim konusunda;

-Muhabbet kuşu ele alıştırma eğitimi
-Isıran muhabbet kuşu eğitimi
-Korkan muhabbet kuşu eğitimi

Gibi çok aranan anahtar kelime ile ayrı ayrı özgün yazı paylaşıyorum ve etkisini çok gördüm.

Birde backlink aşırı önemli yükselmenin baş adresi, olmzsa olmazı ama önemli olan kaliteli yerlerden ve doğru kişilerden almak. Dolandırıcı çok.

Örnek bu çalışmayla ilk sıraya geldiklerim:

IMG_0039.png

IMG_0040.png

Birde sormak istediğim bazen çok önemli bir kelime ne yapsan da ilk 3 giremeyebiliyrsun. Örneğin: muhabbet kuşu forum anahtar kelimesi

Ben bu isimde bir blog açıp içerikle kuvetlendirsem. Bildiğiniz üzeri domain adı direkt anahtar kelime olduğu için ilk 3 rahat giriyor genelde oradan kendi asıl istediğim siteye linkleme yapsam başarı oranı ne olur.

Bu hayati olmazsa olmaz 3 girmem gerek dediğimiz alan için yapılabilir mi? Her kelime de yapılamaz saçma sapan maaliyetli bir şey olur zaten 🙂 yararı ne olur? netr0n netr0n Lim10Ata Lim10Ata Ugur Ugur

Son düzenleme:
Üstadların aktardığı şeylerin hepsi doğru, sadece script olayına katılmıyorum. Smf yıllarca kullandım. Xenforo forum scripti olarak kendini belli ediyor. İndex açısı olsun her konuda wf ile kıyaslanamaz ki kulvar farkı var.

Onun haricinde özgün içerik önemli ama anahtar kelime çok önemli ben direkt bir konu belirleyip onun hakkındaki arananlara bakıyorum o konuyu bazen 4-5 bazen 7-8 parçaya bölüp yayınlıyorum. Direkt aranan anahtar kelimelerle benden 6-7 yıl önce ki google hatrı sayılır olan otoriter sitelerin önüne geçebiliyorum.

Örneğin: Muhabbet kuşu eğitimi konusu bir çok kişi tek bir konuda yazıp bırakır.Ben ise bunu bir genel yazı ve onunla iç linklemeler ile arananlara göre 7-8 parçaya bölüp paylaşıyorum.

Gibi çok aranan anahtar kelime ile ayrı ayrı özgün yazı paylaşıyorum ve etkisini çok gördüm.

Birde backlink aşırı önemli yükselmenin baş adresi, olmzsa olmazı ama önemli olan kaliteli yerlerden ve doğru kişilerden almak. Dolandırıcı çok.

Ekli dosyayı görüntüle 24618

Ekli dosyayı görüntüle 24619

Tamda bu konu üstüne değinecektim. Bu konuda bazı seocu arkadaşlarla görüştüğümde, makale içi anahtar kelimeleri gerçekten çok işe yarıyor diyor. H2 başlıklar falan. Ancak google daki trend anahtar kelimeleri kullanmamız gerekiyor sanırım.

• Beğen
Tepkiler: RON
Tamda bu konu üstüne değinecektim. Bu konuda bazı seocu arkadaşlarla görüştüğümde, makale içi anahtar kelimeleri gerçekten çok işe yarıyor diyor. H2 başlıklar falan. Ancak google daki trend anahtar kelimeleri kullanmamız gerekiyor sanırım.
Aynen hocam aratılanlar üzerinden çalışıyorum ben çok yarar gördüm. Adam 600-700 kelimelik seo uyumlu yazdırdığı makaleler bile benim 200 kelime bile olmayan makalemin altında kalıyor. Kelime sayısı artık çok önemli değil. İnsanların aradıkları anahtar kelime ve sorunum aranılanın cevabı önemli.

Ekli dosyayı görüntüle 24618

Ekli dosyayı görüntüle 24619

Birde sormak istediğim bazen çok önemli bir kelime ne yapsan da ilk 3 giremeyebiliyrsun. Örneğin: muhabbet kuşu forum anahtar kelimesi

Ben bu isimde bir blog açıp içerikle kuvetlendirsem. Bildiğiniz üzeri domain adı direkt anahtar kelime olduğu için ilk 3 rahat giriyor genelde oradan kendi asıl istediğim siteye linkleme yapsam başarı oranı ne olur.

Bu hayati olmazsa olmaz 3 girmem gerek dediğimiz alan için yapılabilir mi? Her kelime de yapılamaz saçma sapan maaliyetli bir şey olur zaten 🙂 yararı ne olur? netr0n netr0n Lim10Ata Lim10Ata Ugur Ugur
Paravan blog olmazsa olmaz diğer türlü zaten bütçe yetiştiremezsiniz. H etiketleri çok önemli, anahtar kelime ilk paragrafta hatta ilk 2 cümlede kesin geçmeli diyenlerde var. Direkt linkleme organik gözükmeyebilir benim önerim bir örümcek ağı katman şeklinde linkleme yapıp en sonunda ana sitenize yönlendirmek olacaktır. Ben global alanda rekabet ettiğim için nofollow olsa bile reddit ve medium'un çok katkısını gördüm. Direkt linkler ilk aşamada faydalı gibi gözüksede algoritma güncellemelerinde tepe taklak olabilirsiniz.

Örnek birkaç katman şeması;

medium competition.1513912587.png
high competition.1513912655.png

• Beğen
Tepkiler: RON
Paravan blog olmazsa olmaz diğer türlü zaten bütçe yetiştiremezsiniz. H etiketleri çok önemli, anahtar kelime ilk paragrafta hatta ilk 2 cümlede kesin geçmeli diyenlerde var. Direkt linkleme organik gözükmeyebilir benim önerim bir örümcek ağı katman şeklinde linkleme yapıp en sonunda ana sitenize yönlendirmek olacaktır. Ben global alanda rekabet ettiğim için nofollow olsa bile reddit ve medium'un çok katkısını gördüm. Direkt linkler ilk aşamada faydalı gibi gözüksede algoritma güncellemelerinde tepe taklak olabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 24620
Ekli dosyayı görüntüle 24621
Paravan blog çok etkili ancak bunun için önceden açılmış 1 yada 2 yıllık paravan bloglar lazım sanırım. Yeni açılan paravan blog google da işe yarar mı bilemedim.

Herkes faydalansın diye yazıyorum :) Yıllar önce vbulletinde yaşadığın deneyim ile şimdi yaşaman imkansız çünkü 3 ay önceki google ile şimdiki google bile bir değil. Yaklaşık 20 gün önce bir forum açtım her şeyiyle yapay zeka ve bot ile içerik ürettim, 1 hafta sitemap okunmadı bile indexing api kullanarak çözüme kavuşturdum. Wordpress, xenforo, smf veya x herhangi bir yazılım hiçbir önemi yok. Google sizi onlarca kritere göre ödüllendirmekte bir örnekle açıklayım;

2 sitemiz olsun 1.site 4 yıllık tesla araba konusu ile ilgili 2. site 3 aylık olsun onunda konusu tesla araba ile ilgili olsun. Anahtar kelimemiz ise tesla forum olsun. 1. siteyi geçmek için neler yapabiliriz? İçerik diyecektir herkes malesef tek cevap bu değil.

Cevap: kaliteli içerik. Bununla bitiyor mu? tabiki hayır; içeriğe ulaşım kolay mı?, aldığınız backlinkler konunuzla mı alakalı, sosyal medyadan çektiğiniz trafikler organik mi, düzenli içerik giriyor musunuz, seo kurallarına uyuyor musunuz, içerik içine verdiğini linkler yararlı mı :) Evet rastgele alakasız olarak yazınızın içine iç link eklemeniz bile bir kriter.

Kısacası bırakın xenforo, wordpress cart curtu veya sayfa genişliği px mi % mi bunlar bu işin fantezisi olay kullanıcı deneyiminde bitiyor. SEO konusuna son 3 yıldır inanılmaz kafa yordum ve hergün yeni şeyler öğreniyorum ve ne kadar hatalıymışım diyorum. Sürekli kendini güncellemen gerekli bundan 1.5 yıl önce herhangi bir siteden backlink alsan bile yararlı diyebilirdim çünkü google şimdiki kadar ince elip sık dokumuyordu fakat şuan tam tersi seni geriye çekiyor. Yanlış anlamayın bunlar havada sözler değil bizzat 3 yılda 50'den fazla siteyle test etmiş biri olarak diyorum şuan sadece aynı kategoride 17 adet sitem var hepsinde farklı testler yapıyorumki öğreneyim :)

bilmediğim bir şeyde direkt sorduğum fikir alışverişi yaptığım N Nokta abimin ekleyeceği kesinlikle bir şeyler vardır.

iyi forumlar
1 sene önceki Google ile şimdiki Google aynı Google değil. Son 3 ayda öyle bir algoritma güncellemesi yaptı ki çoğu siteyi al aşağı etti. Ben halen test aşamasındayım bi ilk 10 bi 20 değişiyor. Bunun nedeni ise yanılmıyorsam içerik ve site hataları ile ilgili.

Siteler ve içerikler farklıdır değişkenlik gösterebilir. Bunun yanı sıra sitenin hızı aşırı derecede önemlidir. Arama algoritması senin/sizin/bizim kullanıcıya bilgiyi ne nekadar hızı ve doğru verdiğine bakar. Kendi çevreme derim, içeriğinizi google için yazmayın, kullanıcı için yazın, gerekirse tek tek hece hece. Kullanıcı sizin içeriğiniz de ne kadar zaman geçirirse sitenizi o şekilde ödüllendirir.

Şuanki güncelleme yararlı içerik güncellemesinden sonra gelen her güncelleme SEO 'yu daha da zorlaştırıyor. Bilen ve takip eden için neler yapılması gerekeni zaten önceden yapıyor. Şuan bir çok web sitesi üstelik büyük haber siteleri keşfet'den düşmüş durumda. Mobilinizi revize edin. siteni zeskiden 4 saniyede açılıyorsa %75 oranında hızlandırın 2 saniye ile 3 saniye arası açılması gerek ama bana sorarsan en az 2 saniye olması lazım.

Backlink mevzularına gelince Googilin algoritması, ücretli ve ücretsiz aldığın linkleri ayırt edebiliyor. Bu suretle içeriğinizde link çıktığınızda anahtar kelime haricinde doğal görünüm açısından farklılaştırabilirsiniz "Anchor text"inizi. Doğal bir görünümde, zaten içerik kaliteli olursa gerisi geliyor. Ben genelde içerik kalitesi için Hemingway Editor burayı kullanıyorum. Başkaları ne kullanıyor bilmiyorum :) ama çok şey değişiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 24620
Ekli dosyayı görüntüle 24621
money :) kullanma ana sitende paravanlarda tamam Ana sayfanda kullanma.

money :) kullanma ana sitende paravanlarda tamam Ana sayfanda kullanma.

Yani nitekim google her algoritmayı değiştirdiğinde yeni stratejiler üretilmesi gerekiyor. Yine ana seçenek tamamen özgün içerik gibi görünüyor.

Yani nitekim google her algoritmayı değiştirdiğinde yeni stratejiler üretilmesi gerekiyor. Yine ana seçenek tamamen özgün içerik gibi görünüyor.

hayır aslında özgün içerik değil :) bu kısımda kullanıcılar yanılıyor. Değerli içerik. Örnek veriyorum bir ürün vardır bu ürünün hakkında 300 kelimelik yazı ürünü tamamen anlatır. Aynı ürün hakkında biri 1000 kelimelik yazmıştır. Ama 300 kelimelik kullanıcılara göre daha okunaklı ve bilgi verebilen bir içerik ise, 300 kelimeliği uçurur :) sadece özgün olsa fark etmez.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.