Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
[XenGenTr] Cloudflare Turnstile Captcha

XF 2.2 Eklenti [XenGenTr] Cloudflare Turnstile Captcha 2022-11-22

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.2.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.
Uyumlu XF 2 Sürümleri
  1. 2.2.X
cftrunstile.png


[XenGenTr] Cloudflare Turnstile Captcha eklentisi burada açılan Eklenti isteği - XenForo İçin Cloudflare Turnstile captcha eklentisi İsteği konusundaki istek üzerine kodlanmıştır.

Turnstile Captcha Cloudflare'nin sağladığı hizmetlerden biridir, kötü niyetli otomatik ("bot") trafiğinin engellemenin bir yolunu bize Turnstile Captcha ile sunmaktadır. Cloudflare Trunstile Captcha, diğer captcha uygulamalarından farklı olarak, insanların beyinlerini yoran resim seç veya belirli rakamları, harfleri gir gibi kullanıcıların şikayet ettiği bu uygulamaları rafa kaldırmış gibi görünüyor. Turnstile Captcha turnike akıllı CAPTCHA özelliği ile istemci davranışına dayalı olarak, sürekli değişen tarayıcı sorgulamalarını paketinden otomatik olarak seçim yaparak çalıştırmaktadır.


Cloudflare Turnstile Captcha hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Cloudflare Turnstile Captcha özelliği xenforo'un ileri sürümlerinde kendi söylemlerine göre 2.2.12 ile birlikte geleceği söyleniyor. Tabii kullanıcılar bu özelliği kullanmak için xenforo sürümlerinin de güncel olması gerekiyor. Bu eklentiyi indirip kurmadan önce, bu özelliğin xenforo'a ilerleyen zamanlarda varsayılan olarak ekleneceğini hatırlatmak isteriz. Güncel sürüm kullanmıyorsanız, bu eklenti de aynı görevi zaten yapıyor. İndirip kurulumunuzu yapabilirsiniz. Güncelleme gelmeden güncelleme alıyorsunuz :)

Manuel kurulum

İndirmiş olduğunuz XenGenTr-CloudflareTurnstile-1.0.1.zip dosyasını zipten çıkartın. Upload klasörü içerisindeki src klasörünü FTP içerisinde ana dizine gönderin. Admincp -> Eklentiler alanından [XenGenTr] Cloudflare Turnstile Captcha eklentisini yükleyin.

ZipArchive Olarak Kurulum Yapmak

Eğer yukarıdaki seçenek zor geliyorsa, Admincp -> Eklentiler -> Arşivden yükle/yükselt kullanarak kurmak için öncelikle sunucunuzda ZipArchive desteğinin olması gerekmektedir. Var ise src/config.php dosyasını açarak aşağıdaki kodu ekleyip kayıt ettikten sonra bundan sonrası için zip olarak yüklemeler yapabilirsiniz.

Kod:
$config['enableAddOnArchiveInstaller'] = true;

Cloudflare Turnstile Captcha özelliği kullanmak için sadece eklentiyi yüklemek maalesef yetmiyor. Api olduğu için sitemizi tanımlamalı ve api anahtarımızı almalıyız. Kısaca cloudflare.com üzerinde hesabınızın olması gerekiyor. Üyelik ücretsizdir, uygulama da ücretsizdir. Giriş yaptıktan sonra, sol navbar alanından Turnstile alanına tıklayalım ve aşağıdaki görseldeki gibi ayarlayalım.

cloudflare_trunstile0_1.png


Site key bizim xenforo tarafına gireceğimiz site keyi temsil ediyor.
Secret key bizim xenforo tarafına gireceğimiz gizli anahtar alanını temsil ediyor.

Bunları kopyalıyoruz ve AdminCP -> Kurulumlar -> XF Seçenekleri -> Temel seçenekler alanından Cloudflare Turnstile Kullan seçeneğini seçtikten sonra ilgili alanlara giriyoruz.

Örnek:

cloudflare_trunstile3.png


Tüm bu ayarlamaları yaptıktan sonra Cloudflare Turnstile Captcha özelliğinin forumda aktif olduğunu görebilirsiniz.

cftrunstile_1.gif


cftrunstile2.gif


cftrunstile_4.gif


cloudflare_trunstile5.png
Yazar
netr0n
İndirilme
65
Görüntüleme
2,270
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
5.00 yıldız 5 değerlendirme

netr0n ait diğer kaynakar

Son incelemeler

Teşekkürler
Çok güzel bir eklenti ve ücretsiz sunmanız çok daha taktire şayan. Emeğinize sağlık.
netr0n
netr0n
Çok teşekkürler.
Ellerine emeğine sağlık kanka, xenforo'nun kendisinden önce çıkarmanda etkileyici oldu :D :D
netr0n
netr0n
Teşekkür ederim kanka XF yıl başından sonraya sarkıtabilir o işi malum yıl döngüsü :D
Emeklerine sağlık abi yine güzel bir eklenti ve uygulamalı anlatım son zamanların popüleritesi yüksek olan özelliği Hayat nette CF üzerine döndü :)
netr0n
netr0n
Eyvallah kardeşim, CF'nin bu kadar ücretsiz hizmet vermesi de enteresan, toplu bir kombo gelmez inşallah :)) Google'ın bile maliyetli bulduğu bir şeydi bu. Ama genel olarak CF hizmetleri çok iyi ;)
Bir şey isteniyor. 2 gün sonra eklenti olarak yayınlıyorsun kardeşim. Daha ne olsun. Ellerine sağlık.
netr0n
netr0n
Teşekkür ederim abim

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.