• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Ziyaretçi!
    Register here to benefit more from the forum
Xenforo 1 İki aşamalı doğrulama nedir,nasıl kullanılır,kapatılır?

Kullanım tekniği Xenforo 1 İki aşamalı doğrulama nedir,nasıl kullanılır,kapatılır?

Xenforo 1 İki aşamalı doğrulama nedir ?
Xenforo kodlayıcılarının geliştirdiği bir tür güvenlik önlemidir. Xenforo içinde tüm kullanıcıların kullanabileceği şekilde entegre edilmiş ve hazır durumdadır.
Bir tür güvenlik önlemdir derken aslında oldukça etkili ve bir o kadar basit bir mantıkla çalışmaktadır. Ve şahsım adıma kullanmanızı kesinlikle tavsiye ettiğimi bilmenizi ister.
xenforo iki aşamalı doğrulama 1.png

Xenforo 1 İki aşamalı doğrulama görevi nedir?
Xenforo yöneticileri için gelişmiş ve basit olan bu güvenlik önmeli örneğin; Yabancı bir bilgisayardan foruma giriş yapıldığında sadece şifreyi yazarak giriş yapmanızı engellemektedir.
Giriş yapabilmek için iki aşamalı doğrulama sistemini de aşmanız gerekmektedir. Kısacası şifreniz çalınsa bir çalan kişiye bir engel daha konarak foruma girişi engellemeye çalışılmaktadır.​


XenForo iki aşamalı doğrulama teknikleri nelerdir ?

xenforo iki aşamalı doğrulama 2.png
Telefonunuzdaki bir uygulamadan doğrulma QR kodu alımı
QR Kodu teknolojisi ile doğrulama kodlarını akıllı telefonunuz üzerinden alabilmek için öncelikle cihazınıza Authy veya Google Authenticator gibi bir uygulama kurmalısınız.
Bu işlem başlı başına bir güvenlik sistemi sayılabilir zaten ve bunun detaylarına şimdilik girmeyeceğim. Basit bit şekilde telefonunuza bu uygulamaları kurarak test edebilirsiniz.

xenforo iki aşamalı doğrulama 3.png

E-posta ile iki aşamalı doğrulama
Giri yapacak kişinin e-posta adresine gönderilecek olan bir şifre ile foruma giriş yaparak güvenliğiniz sağlayabildiğiniz daha basit bir uygulamadır.​

Xenforo iki aşamalı doğrulama sistemini nasıl kapatırım?

Bu güvenlik duvarını,önlemini kapatmanızı pek tavisiye etmesem de olası gerekçeler ile bu işlemleri gerçekleştiremeyip foruma giriş yapamayabilirsiniz.
Örneğin e-posta sunucunuzda olası hatalar ile e-posta alamayabilirsiniz. Yada o an yanınızda bir akıllı telefon olamayabilir. Bu gibi durumlarda iki aşamalı doğrulama sistemini kapatabilirsiniz.

İki aşamalı doğrulama sistemini kapatmak için FTP/library/config.php dosyasını açın ve hemen ikinci satırına şu kodu ekleyin $config['enableTfa'] = false;

Yani kod eklendiğinde şu şekilde görünmesi gerekecektir.
Kod:
<?php
 $config['enableTfa'] = false;

Xenforo iki aşamalı doğrula sistemini kısaca size anlatmaya çalıştım umarım işinize yarayıcı bir makale olmuştur...
Beğeniler: cevahir
Yazar
eTiKeT™
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
5.00 yıldız(lar) 2 rating

eTiKeT™ ait diğer kaynakar

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
815
Mesajlar
3,758
Kullanıcılar
761
Son üye
Rygebin