Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü yüklenen resimlerin boyutu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

hellheim

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
selamlar, sisteme resim yüklediğimde mesela boyutu 1mb ise bunun otomatik olarak 100-200kb düşmesini nasıl sağlarım yani alandan tasarruf yapmasını istiyorum, yüksek boyutlu resimler site açılışını yavaşlatıyor.

son olarak, yüklenen resim adlarının değişmesini istiyorum

1667304240489.png

yerine Resim1 diye numaralanmasını istiyorum yada açılan forumun konu başlığının yazmasını istiyorum nasıl yapabilirim

Çözüldü yüklenen resimlerin boyutu

Admincp -> Kurulumlar -> XF Seçenekleri -> Mesajlara dosya ekleme seçenekleri

-En fazla ekli resim boyutları :
Bu alana piksel olarak değer girmelisiniz. Yüklenen resimler vermiş olduğunuz değerlere göre yeniden boyutlandırır. Bu da boyutta girmiş olduğunuz değere göre kendisi uygun olan küçültmeyi yapar.

-Ekin küçük resim boyutları: burayı da 150px olarak ayarlayabilirsiniz.

Dosya ismi attachment alanından geldiği için bu konuda bu işi yapan eklenti var mı bilmiyorum araştırmalısınız.

Bu alana piksel olarak değer girmelisiniz. Yüklenen resimler vermiş olduğunuz değerlere göre yeniden boyutlandırır. Bu da boyutta girmiş olduğunuz değere göre kendisi uygun olan küçültmeyi yapar.

Dosya ismi attachment alanından geldiği için bu konuda bu işi yapan eklenti var mı bilmiyorum araştırmalısınız.

Çözüm

tamamdır çok işime yaradı teşekkürler

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.