Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Yöneticiler için En pratik yolla hareketli avatar eklentisiz

rapcoast

Yeni kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba,
Değerli arkadaşlar öncelikle bu xenforo konusunda çok çok yeni olduğumu paylaşayım amacımında sadece sizlerle yeni öğrendiğim birşeyi paylaşmak olduğunu izah edeyim bu önemli çünkü hobi olarak deneyimliyorum xenforoyu.

hareketli yönetici avatarı yapmayı sadece kendi forumumda deneyebildim farklı bir hostingde denemedim ama muhtemelen olacaktır. Yaptığım şey çok basit sistemi kandırmak.

İlk olarak jpg formatlı herhangi bir avatar yükleyin.
yüklediğiniz avatarların ftp'de yollarını tesbit edip not alın.
bunlar bize lazım olacak çünkü.

Resimlerin standart temayı kullanıyorsanız yolu aşağıdaki gibi
domain.com/data/avatars/s/0/resim.jpg
domain.com/data/avatars/m/0/resim.jpg
domain.com/data/avatars/l/0/resim.jpg
3 farklı yolu var.

bunlar forumda en çok kullanılan avatar ile alakalı yollar ve sizin avatar botuylarınızı S, M , L beden gibi düşünürseniz 3 farklı klasör oluşturup içinde avatar resminizi çağırıyor boyutları aşağıdaki gibi.
21x21
96x96
192x192 ebatlı avatar botuylarına dönüştürüyor sistem.

Ben çok detaylıca kurcalamadım o nedenle beğendiğim bir hareketli resmi -not uzantısı .jpg olmalı- yukarıdaki dosya yollarına upload ettim eski avatar ismimi verdim yani eski avatar adım resim.jpg idi fptden yolu bulup yeni yüklediğim avatar resim1223.jpg idi resim1223.jpg ismini de eski resmi silip resim.jpg yaptım.
Sonra gördüm ki avatar resmim hareketli olmuş :)

GÖRSELLERİ DE PAYLAŞSAYIM

96x96ebatlı avatar görselim.gif
UMARIM İŞİNİZE YARAR.

Test amaçlı açtığım sitede canlı olarak görmek istersenizde site adresi: http://forum.dusunenodun.com/threads/test-şiir.25/
burdan görebilirsiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.