Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Yeni konu aç butonunun yanına buton ekleme

ByllEmir

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar, anasayfadaki ve kategorilerdeki Yeni konu ekle ve yeni mesajlar butonunun yanına "Paylaşım konusu aç" butonu eklemek istiyorum ve tıkladığında sadece benim belirlediğim forumlarda açabilsin istiyorum. Yardimci olur musunuz

XenForo'da böyle bir özellik yok. Eklentisiz de mümkün değil.

Çözüm
Merhabalar, anasayfadaki ve kategorilerdeki Yeni konu ekle ve yeni mesajlar butonunun yanına "Paylaşım konusu aç" butonu eklemek istiyorum ve tıkladığında sadece benim belirlediğim forumlarda açabilsin istiyorum. Yardimci olur musunuz
Burdaki amacınız tam olarak nedir? Belki başka alternatif cevap olabilir.
Forumlarda herkes konu açabilir ama moderasyon onaylı özelliği ile her forumun mesajını onaylamadan yayınlanmaz gibi..
Amacınızı yazarsanız fikir verebiliriz

Burdaki amacınız tam olarak nedir? Belki başka alternatif cevap olabilir.
Forumlarda herkes konu açabilir ama moderasyon onaylı özelliği ile her forumun mesajını onaylamadan yayınlanmaz gibi..
Amacınızı yazarsanız fikir verebiliriz
Şimdi bakın youtuber yetkisi her kategoride bulunan 'Paylaşım' isimli bölüme konu açabileceklerdir. Oraya konu açabilecek belirli rütbeler var. Ben de uğrasmaları yerine anasayfada üstte yeni kinu aç ve yeni mesajların yanına sadece benim belirlediğim yetkilerde gözükecek bir buton eklemek istiyorum

Şimdi bakın youtuber yetkisi her kategoride bulunan 'Paylaşım' isimli bölüme konu açabileceklerdir. Oraya konu açabilecek belirli rütbeler var. Ben de uğrasmaları yerine anasayfada üstte yeni kinu aç ve yeni mesajların yanına sadece benim belirlediğim yetkilerde gözükecek bir buton eklemek istiyorum
Yanlış anlamayın ama Türkmüsünüz emin olamadım cümleleriniz anlaşılmıyor :) Diğer arkadaşlar nasıl yardımcı olur bilemem ama basit bir kod verebilirim, işlev olarak belirlenen gruba belirlenen foruma konu açması için buton ekleyebilirsiniz diğer gruplar butonu bu sayede görmez.

PAGE_CONTAINER şablonunda aratın
Kod:
<div class="p-title-pageAction"><xf:contentcheck><xf:pageaction /></xf:contentcheck></div>
Bu kod ile değiştirin
Kod:
                            <div class="p-title-pageAction"><xf:contentcheck><xf:pageaction /></xf:contentcheck>
                            <xf:if is="{{$xf.visitor.isMemberOf(3)}}">                          
                                    <a href="forums/main-forum.2/post-thread" class="button--cta button button--icon button--icon--write">
                                        <span class="button-text">Paylaşım konusu aç</span>
                                    </a>                          
                            </xf:if>                      
                            </div>
Mantık basit mesela burda admin grubunun görebileceği bir izin verdim ve butona tıkladığında verdiğim linkteki foruma konu açmasını sağladım siz bunu çöğaltırsınız
<xf:if is="{{$xf.visitor.isMemberOf(3)}}"> bu kısımdaki 3 sayısı admin grubunun id numarası siz bu noyu eklemek istediğiniz gruba göre değişirsiniz
forums/main-forum.2/post-thread bu kısımda konu açılmasını istediğim forum linki

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    63 KB · Görüntüleme: 17
Yanlış anlamayın ama Türkmüsünüz emin olamadım cümleleriniz anlaşılmıyor :) Diğer arkadaşlar nasıl yardımcı olur bilemem ama basit bir kod verebilirim, işlev olarak belirlenen gruba belirlenen foruma konu açması için buton ekleyebilirsiniz diğer gruplar butonu bu sayede görmez.

PAGE_CONTAINER şablonunda aratın
Kod:
<div class="p-title-pageAction"><xf:contentcheck><xf:pageaction /></xf:contentcheck></div>
Bu kod ile değiştirin
Kod:
                            <div class="p-title-pageAction"><xf:contentcheck><xf:pageaction /></xf:contentcheck>
                            <xf:if is="{{$xf.visitor.isMemberOf(3)}}">                         
                                    <a href="forums/main-forum.2/post-thread" class="button--cta button button--icon button--icon--write">
                                        <span class="button-text">Paylaşım konusu aç</span>
                                    </a>                         
                            </xf:if>                     
                            </div>
Mantık basit mesela burda admin grubunun görebileceği bir izin verdim ve butona tıkladığında verdiğim linkteki foruma konu açmasını sağladım siz bunu çöğaltırsınız
<xf:if is="{{$xf.visitor.isMemberOf(3)}}"> bu kısımdaki 3 sayısı admin grubunun id numarası siz bu noyu eklemek istediğiniz gruba göre değişirsiniz
forums/main-forum.2/post-thread bu kısımda konu açılmasını istediğim forum linki
Kendimi açıklayamadım kusura bakmayın. Bunu yeni konu aç tuşuna tıklayınca açılan listw gibi listeleyemez miyiz belirli forum ve kategorileri listeleyecek şekilde

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.