Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Yedeklemek / Geri Yüklemek Nasıl yapılır?

MrX

Aktif kullanıcı
Kullanıcı
Bildiğiniz gibi Mybb / SMF / Joomla vs. gibi yazılımlarda bir veritabanını phpmyadmin'den export edip farklı bir siteye import etmek çok basittir.
Fakat Xenforo'da bu formül işe yaramamakta. Mevcut olan sitemin üyelerini / konuları vs export edip yeni siteme yeni sıfır xenforo'ya import etmek istedim lakin hatalar aldım varmıdır çözümü bilen?

phpmyadmin'den belirtli bir MB üstündeki verileri import edemezsiniz. Sunucu yöneticileri bunu kısıtlamaktadır. Xen veri tabanında boş hali ile bir oldukça büyük olmaktadır ve bu sınırlamadan ötürü veri tabanın geri alamayabilirsiniz.
Bunu kesin çözümünü size ancak sunucu yöneticinzi sağlayabilir ne yazık ki.

• Beğen
Tepkiler: MrX
Malesef senin kadar ilgili bir firma sahibim yok yapacaklarını sanmıyorum reisim, Peki sadece üyeler / konular / mesajlar ve Katagorileri alma şansımız varmı? tema / eklenti vs. olmadan çünkü aldığım hata yüklenirken hata oluştu, Plugins vs.vs.

Malesef senin kadar ilgili bir firma sahibim yok yapacaklarını sanmıyorum reisim, Peki sadece üyeler / konular / mesajlar ve Katagorileri alma şansımız varmı? tema / eklenti vs. olmadan çünkü aldığım hata yüklenirken hata oluştu, Plugins vs.vs.

aynı sunucuda yeni 1 xenforo kurulumu yapip lisansli kullanıcıların sahip olabildiği xenforo importer ile verileirn oldugu siteden konu üye mesajlarını hatta ne lazimsa çekebilrsiniz :)

• Beğen
Ozaman şöyle yapalım hocam, /deneme gibi bir xenforo kurulumu yapıp sıfırdan yalnızca üyeleri konular falan alayım mevcut olarak deneme'yi tekrar öne çıkartıp yeni sunucuya bu şekilde taşıyayım, doğru mudur

Ozaman şöyle yapalım hocam, /deneme gibi bir xenforo kurulumu yapıp sıfırdan yalnızca üyeleri konular falan alayım mevcut olarak deneme'yi tekrar öne çıkartıp yeni sunucuya bu şekilde taşıyayım, doğru mudur

anlatmak istediğim tamolarak bu şekilde idi.

1 klasöre xenforo sıfır kurulum + xenforo importer kurulum
daha sonra verileri çekme işlemi temiz 1 sisteme işlenmiş konu üye mesajlar ile yedeğinizi alın istenilen yere sorunsuz aktarın :)
eklenti tema ve sistem ayarlarınızı bu şekilde en baştan ve sağlıklı oluşturabilrisiniz :)

• Beğen
Benim şahsi fikrimdir yanlış anlasılmasını istemem bence sunucu ile ilgili konuda @ladesz ile görüş sunucunuzu değiştirin derim. Kendisi muazzam bir insandır.

• Beğen
LaDezs LaDezs Hocamın desteği ile belirttiğim tüm işlemlerin fazlasını yaptık, Forum tm sorunlar giderildi. Beklemediğim kadar hızlı bir sürede hallettik. Emeğine sağlık hocam.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.