Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Yasaklı kullanıcıları Admin dışındakiler göremiyor

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

pamirkiziltug

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Banlı kullanıcıların normalde üzerinde bu şekilde çizik var.

1517079782535.png

Fakat moderatörler, üyeler ve ziyaretçiler şu şekilde görüyor.

1517079879875.png

Acaba bir cron zamanı falan mı vardır diyeceğim ama mantıksız geliyor. Varsa da yasaklı üyeleri kimlerin görebileceğinin ayarı tam olarak nerededir? Kullanıcı grubu izinlerinde de yok gibi.

Çok ilginç ;) Admin olarak gerekli yetkim olmasına rağmen, ben de sadece UYAR çıkıyor, "Üye yasakla" çıkmıyor ??

Ekli dosyalar

• Yasak.jpg
    Yasak.jpg
    112.8 KB · Görüntüleme: 7
Çok ilginç ;) Admin olarak gerekli yetkim olmasına rağmen, ben de sadece UYAR çıkıyor, "Üye yasakla" çıkmıyor ??

Olasılık 1 tema ile ilgili bir sorun,default temanızda bakın
Olasılık 2 xf versiyonu, bizde 2.0.1
Olasılık 3 yetkilerde bir hata yapıyorsunuz,yada bu yol ile yasaklanamayacak bir kullanıcıya bakıyorsunuz.

Olasılık 1 tema ile ilgili bir sorun,default temanızda bakın
Olasılık 2 xf versiyonu, bizde 2.0.1
Olasılık 3 yetkilerde bir hata yapıyorsunuz,yada bu yol ile yasaklanamayacak bir kullanıcıya bakıyorsunuz.
* İlk önce zaten default temaya bakmıştım, onda da durum aynı.
* Ben de XF 2.0.1 kullanıyorum.
* Değişik üyelerde de durum aynı şekilde. Büyük ihtimal etkilerde bir kısıntı var. Ama "Kullanıcı izin analizi" yapınca kendimin Admin olarak gerekli yetkiyi aldığı görüyorum.

Bu arada bunun için gördüğüm tek yetki "Kullanıcı yasaklayabilir mi?". Başka bir yetkiden bahsetmiyoruz diye düşünüyorum.

eTiKeT™ eTiKeT™ veya netr0n netr0n rica etsem musait bir zamanda benim demo ortamına bağlanabilir misiniz ?

Az önce demo ortamında 2.kez SMF'den XF 1.5.16 gecis yaptım ve hemen ardından XF 2.0.2 upgrade yaptım. Ama sonuç değişmedi.
Admin olarak gerekli yetkisi vermeme, kullanıcı olarak kendimin yetki analizi yapmama rağmen hala "Üye yasak" seçeneğini çıkaramadım :(

Yukarıdaki sorunu yaşarken NULL yazılım kullanıyordum, ondan olabilir diye düşündüm ama şimdi herşeyi demo ortamında son kez ama bu sefer 2 gün önce aldığım LISANSLI yazılım ile yapıyorum yine de olmuyor.

Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.