Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Yandex Mail Problemi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

yusufgln

Kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba,

Xenforo forumumda gönderilen maillerin yandex üzerinden yapılmasını istiyorum.

konuyla ilgili yandex connect sitesinden ilgili domain ve mail açılışlarını yaptım, Dns MX kayıtlarını kendi hosting panelimden ekledim.

Forum admin panelinde de aşağıda görüleceği gibi ayarlarını yaptım. ( maillerimin [email protected] olarak yandex üzerinden gitmesini istiyorum )

fakat test e-postası gönder diyorum hata mesajı alıyorum hata mesajını da aşağıda belirttim..

++ Starting Swift_SmtpTransport
!! Connection could not be established with host smtp.yandex.com [ #0] (code: 0)

yardımlarınızı rica ederim..şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• j.jpg
    j.jpg
    90.2 KB · Görüntüleme: 13
Merhabar Y yusufgln

SMTP Servisine baglantı kurulamıyor bunun 2 nedeni vardır.

*Dns yonlendirmesinde sorun vardır
*Sunucu Smtp port kapalı veya güvenlik engeli vardır.

Bende Yandex Kurumsal ile denedim yapamadım. Bilgi sahibi olanlar detaylı paylaşırsa memnun olurum.

ping atabiliyoruz sunucudan erişim mevcut ayrıca bizim SMTP den cıkmayacak zaten bizim porttanda cıkmayacak

Sunucu tarafindan barındırma sağlandığı için yandex sunuculari veya çıkış ip adresine engel söz konusu olabilir. bunu anlamak içinde sunucu yönetimi sizde ise incelemek gerekir. İnceleme yapabilirim sunucu sizde ise.

Y yusufgln ve taya taya
Bu tarz durumlarda size önerim kurumsal email servisi kullanmanız. Örnek vericek olur isem şuanki sitemiz xenforo.gen.tr
godaddy kurumsal email servisini kullanmaktadır. Aylık 5 tl gibi ücretten başlıyor. DNS servislerinden MX değerlerini yönlendirip
sorunsuzca kullanım sağlayabilirsiniz( Domain uzantili email olarak )

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.