Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xf2 Adsense masaüstü reklam sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

bahadirokay

Kullanıcı
Kullanıcı
S.A. öncelikle hayırlı kandiller. Xf2 ye xf1 den yeni geçiş sağladım. ardından ui.x2 temasını kurdum. fakat şöyle bir sorunum var. Google reklamlarını admin panelinden reklam yöneticisinden düzenlemeyi yaptıktan sonra reklamlar sadece mobil sitede çıkmaktadır. Telefondan girildiğinden yine belirttiğim yerlerin çoğunda görünmüyor. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer. reklamlarla uğraşmaktan daha logo tasarlayamadım :)))

Ekran Resmi 2018-03-22 13.01.13.png Ekran Resmi 2018-03-22 13.01.18.png IMG_3153.PNG IMG_3154.PNG Ekran Resmi 2018-03-22 13.10.16.png Ekran Resmi 2018-03-22 13.10.20.png

Son düzenleme:
Şu yolu izleyin admin.php?advertising/add girin ve alt bölümde resim ile göstermiş oldugum gibi yapın sorun düzelir
Screenshot_1.png Screenshot_2.png
Kırmızı ile gösterdiğim yeri yapın benim ki gibi sorun düzelecektir

Ayni Temada ben sorunsuz reklamları kullanıyorum. Akşam PC basına geçince daha detaylı bakayım.

Muhtemelen yanlış reklam birimi kullanıyorsunuz. Google adsens hesabınızdaki reklam birimlerini kontol edin. Admincp reklam ekleme alanından eklediğiniz reklam birimi "esnek reklam" olsun. Bir de "otomatik reklam" birimi oluşturun ve temanızın PAGE_CONTAINER şablonunda header tagları arasına ekleyin.

Kodları düzgün ekledikten sonra bazı sayfalarda reklamların gösterip göstermemesi de google emminin bileceği bir iş, :)

Muhtemelen yanlış reklam birimi kullanıyorsunuz. Google adsens hesabınızdaki reklam birimlerini kontol edin. Admincp reklam ekleme alanından eklediğiniz reklam birimi "esnek reklam" olsun. Bir de "otomatik reklam" birimi oluşturun ve temanızın PAGE_CONTAINER şablonunda header tagları arasına ekleyin.

Kodları düzgün ekledikten sonra bazı sayfalarda reklamların gösterip göstermemesi de google emminin bileceği bir iş, :)
Deneyim eve geçeyince ama yanlış reklam birimini kullanmadığıma eminim:) dün xf1 de sorunsuz şekilde çalışıyordu yine mobilde de sorunsuz şekilde çalışıyor. Artık gözümü karartıp tek tek her alana ekleyip her eklemede çerezleri temizleyip tekrar açtım sayfayı. Sonuç değişmedi :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.