Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel XF 2x Mail sorunu

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

larkolag

Kullanıcı
Kullanıcı
Merhabalar dostlar,
Normalde aktif sorunsuz çalışan mail bu aralar çalışmıyor sürekli hata veriyor herhangi bir ayar değişikliği yapmamıştım neden bu hale geldi anlamadım.
Normalde yandex kullanırdım outlook, gmail de denedim şimdi hepsinde aynı hatayı alıyorum mal gönderildi bildirimi veriyor ancak sunucu kayıtlarında mail hatasını görüyorum ve mail iletilmiyor.

Belirttiğim gibi herhangi bir değişiklik yapılmadığı halde bu şekilde oldu sorunun neden kaynaklandığını anlamadım :/

Kod:
#0 src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Transport/StreamBuffer.php(62): Swift_Transport_StreamBuffer->_establishSocketConnection()
#1 src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Transport/AbstractSmtpTransport.php(113): Swift_Transport_StreamBuffer->initialize(Array)
#2 src/XF/Mail/Mailer.php(276): Swift_Transport_AbstractSmtpTransport->start()
#3 src/XF/Mail/Mail.php(335): XF\Mail\Mailer->send(Object(Swift_Message), Object(Swift_SmtpTransport))
#4 src/XF/Service/Contact.php(144): XF\Mail\Mail->send()
#5 src/XF/Pub/Controller/Misc.php(78): XF\Service\Contact->send()
#6 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(249): XF\Pub\Controller\Misc->actionContact(Object(XF\Mvc\ParameterBag))
#7 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(88): XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass('XF:Misc', 'Contact', 'json', Object(XF\Mvc\ParameterBag), '', Object(XF\Pub\Controller\Misc), NULL)
#8 src/XF/Mvc/Dispatcher.php(41): XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop(Object(XF\Mvc\RouteMatch))
#9 src/XF/App.php(1889): XF\Mvc\Dispatcher->run()
#10 src/XF.php(328): XF\App->run()
#11 index.php(13): XF::runApp('XF\\Pub\\App')
#12 {main}

Durum isteği alanı verilen hata;

Kod:
array(4) {
  ["url"] => string(13) "/misc/contact"
  ["referrer"] => string(22) "https://www.site.net/"
  ["_GET"] => array(0) {
  }
  ["_POST"] => array(7) {
    ["subject"] => string(11) "deneme mail"
    ["message"] => string(314) "
Deneme iletişim mail içeriği
"
    ["_xfRedirect"] => string(22) "https://www.site.net/"
    ["_xfToken"] => string(8) "********"
    ["_xfRequestUri"] => string(1) "/"
    ["_xfWithData"] => string(1) "1"
    ["_xfResponseType"] => string(4) "json"
  }
}

Sorunu nasıl çözebilirim ? veya sorun hakkında bilgisi olan arkadaşlar bizzat bakabilirler mi rica etsem ?

Forum içinde mail sorunları konularında hemen hepsini okudum uyguladım birkaç gündür sorunu çözemeyip buraya yazdım yardımcı olursanız sevinirim.

Ağ hatası gibi görünüyor. Sunucunuzla iletişime geçin bakalım 587 portları ve 465 portları açık mı? Bazen sunucu haberiniz olmadan güncelleme yapar bu gibi hataları alırsınız.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.