Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Xf 2.1 Bazı fonksiyonlar çalışmıyor

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

ByFataLTR

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba. Daha önceden sunucu kaynaklı sitemin infilak olduğunu belirten konu açmıştım. Uzun uğraşlar sonucu ve @netr0n 'un yardımıyla sitenin bir kısmını kurtarabildik.

Geçen gün siteyi 2.1'e güncelledim fakat bir iki problem var.

• Reaksiyonlar çalışmıyor. Aktif olmasına rağmen sadece beğeni atılabiliyor.
  • Push bildirimlerini profilden aktif edebiliyorum fakat burada olduğu gibi bildirim gözükmüyor. Yani kullanıcıya push bildirimlerini aktif etmek ister misiniz diye sormuyor.
Bunları nasıl ayarlayabilirim?

Birinci sorunuza pek yardımcı olamayacağım ama ikinci sorun için sitenizin SSL Kullanması ve php7 üzerinde olması gerekli sanırım. Eğer ki bunları karşılıyorsa siteniz sorunuza diğer kişilerin yardımcı olması gerekmektedir.

Birinci sorunuza pek yardımcı olamayacağım ama ikinci sorun için sitenizin SSL Kullanması ve php7 üzerinde olması gerekli sanırım. Eğer ki bunları karşılıyorsa siteniz sorunuza diğer kişilerin yardımcı olması gerekmektedir.
Evet özel ip adresine kurulu SSL var ve PHP 7 üzerinde. Ben kullanıcılara burada olduğu gibi izin istemesini istiyorum. Buradakinin bir benzeri biraz daha göz önünde bulunacak şekilde.
5639

Standart tema kullanıyorum. Ekstradan 2.1 tema mı almalıyım?
Standart derken XenForo default temasını mı kullanıyorsunuz. Eğer öyle ise XF2-1 de bu özellik default geliyor.

Eğer özel yapım ücretli/ücretsiz tema kullanıyorsanız, XF-2.1 versiyonun çıkmasını beklemeniz gerekiyor.

Standart derken XenForo default temasını mı kullanıyorsunuz. Eğer öyle ise XF2-1 de bu özellik default geliyor.

Eğer özel yapım ücretli/ücretsiz tema kullanıyorsanız, XF-2.1 versiyonun çıkmasını beklemeniz gerekiyor.
Evet standart derken default temayı kast ettim. Bildirim sistemi mevcut fakat burada olduğu gibi kullanıcılara sorup izin istemiyor. Problemim bu tam olarak.

Evet standart derken default temayı kast ettim. Bildirim sistemi mevcut fakat burada olduğu gibi kullanıcılara sorup izin istemiyor. Problemim bu tam olarak.
Şu AP sayfasını kontrol eder misin ? /admin.php?options/groups/alerts/

Sen de herhangi bir uyarı var mı ? Yani Push çalışması için server özellikleri tamam mı ?

Ekli dosyalar

• A1A8207F-225B-48DA-A4A5-372240E0E525.jpeg
    A1A8207F-225B-48DA-A4A5-372240E0E525.jpeg
    164.8 KB · Görüntüleme: 12
Şu AP sayfasını kontrol eder misin ? /admin.php?options/groups/alerts/

Sen de herhangi bir uyarı var mı ? Yani Push çalışması için server özellikleri tamam mı ?
Push çalışıyor onda problem yok. Manuel olarak profile girip aktif edince sorun yok. Sadece kullanıcılara anasayfada falan sormuyor mesele o.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.