Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü XF 2.0 Şifre sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

acildi5266

Kullanıcı
Kullanıcı
Admin şifremi unutttuğum için phpmyadminden aşşağıdaki kodu sorgu yaparak şifremi değiştirmeye uğraştım

UPDATE xf_user_authenticate
SET data = BINARY
CONCAT(
CONCAT(
CONCAT('a:3:{s:4:"hash";s:40:"', SHA1(CONCAT(SHA1('yeni-sifreniz'), SHA1('salt')))),
CONCAT('";s:4:"salt";s:40:"', SHA1('salt'))
),
'";s:8:"hashFunc";s:4:"sha1";}'
),
scheme_class = 'XF:Core'
WHERE user_id = 1;
ama şuanda siteme girilmiyor
An unexpected database error occurred. Please try again later. bu hatayi veriyor yardim edermisiniz

makale ısınıze yarabılır bır goz atın

makale ısınıze yarabılır bır goz atın
dostum zaten bunu yaptığımda sitem bozuldu ben şifremi unutmadım değiştirmek için kodu kullandığımda site gitti

şifre değiştirmek için şifremi unuttum dıyebılırdınız

A acildi5266, sımdık localde denedım kodu kesın bıryerde yanlıs yaptınız ssler ektedır
sol sorgusu sonucu
1572467531418.png
sorgudan sonra yapılan şifre değişikliğiyle giriş
1572467653211.png
admin girişi
1572467680178.png
ve panel görünümü
1572467697861.png

Phpmyadmine erişebileceğimiz bir giriş atarsanız özelden, sorunun çözümü adına yardımcı olmaya çalışırım.

Bu kodla değiştirdim
Kod:
UPDATE xf_user_authenticate
SET data = BINARY
    CONCAT(
        CONCAT(
            CONCAT('a:3:{s:4:"hash";s:40:"', SHA1(CONCAT(SHA1('Yeni Şifre Buraya Girilecek'), SHA1('salt')))),
            CONCAT('";s:4:"salt";s:40:"', SHA1('salt'))
        ),
        '";s:8:"hashFunc";s:4:"sha1";}'
    ),
scheme_class = 'XenForo_Authentication_Core'
WHERE user_id = 1;

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.