Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
[XenGenTr] OGimage Sistemi - Open Graph Optimizer

XF 2.1 Eklenti [XenGenTr] OGimage Sistemi - Open Graph Optimizer 1.1.0

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.1.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.
bu eklentinin amacı nedir anlamadım :(

Normalde; hiçbir işlem yapılmazsa konuya eklenen resmi otomatik çeker (youtube ve facebook video önizleme resimlerini de çeker), resim yoksa attachment resmini çeker o da yoksa default resmi çeker. Manuel olarak ogimage eklenirse öncelikle olarak onu çeker.

eTiKeT™ eTiKeT™ Dosyalarda bir yanlışlık (eksiklik) var.

ogg.JPG

Bir de şunu gözlemledim. [TH] Nodes for grid eklentisiyle oluşturulan forum ve kategori resimleri ile bir çakışma yaşanıyor sanırım. Yani bu linkini attığım eklentiyle herhangi bir foruma grid resmi ekleyebiliyoruz ve o resim o forumda ve altındaki threadlerde bir nevi cover resmi olarak gözüküyor. Facebook ise bizim attachment'ımız yerine tutup o cover resmini çekmeye çalışıyor. Çekemeyince de default og:image'ı çekiyor. Bu konuda bir hiyerarşi, öncelik düzenlemesi yapılırsa çok iyi olur. Teknik, kod bilgim yok, yoksa yardımcı olmak isterdim. Ancak böyle gözlemlerimi yazarak destek olmaya çalışıyorum.

Bir de şunu gözlemledim. [TH] Nodes for grid eklentisiyle oluşturulan forum ve kategori resimleri ile bir çakışma yaşanıyor sanırım. Yani bu linkini attığım eklentiyle herhangi bir foruma grid resmi ekleyebiliyoruz ve o resim o forumda ve altındaki threadlerde bir nevi cover resmi olarak gözüküyor. Facebook ise bizim attachment'ımız yerine tutup o cover resmini çekmeye çalışıyor. Çekemeyince de default og:image'ı çekiyor. Bu konuda bir hiyerarşi, öncelik düzenlemesi yapılırsa çok iyi olur. Teknik, kod bilgim yok, yoksa yardımcı olmak isterdim. Ancak böyle gözlemlerimi yazarak destek olmaya çalışıyorum.
Hiçbir şekilde çakışma olmaması lazım. Facebook ogimage algılayamazsa sayfadaki bulduğu ilk resmi eklemeye çalışır veya hiç eklemez.

Daha hızlı ve doğru algılaması için temanızın metadata_macros şablonunda bulun:

HTML:
<meta property="twitter:title" content="{{ snippet($title, 70)|for_attr }}" />

ve altına ekleyin:

HTML:
        <meta name="twitter:card" content="summary_large_image">
        <meta property="og:image:type" content="image/jpeg" />
        <meta property="og:image:width" content="600" />
        <meta property="og:image:height" content="400" />

Hiçbir şekilde çakışma olmaması lazım. Facebook ogimage algılayamazsa sayfadaki bulduğu ilk resmi eklemeye çalışır veya hiç eklemez.

Daha hızlı ve doğru algılaması için temanızın metadata_macros şablonunda bulun:

HTML:
<meta property="twitter:title" content="{{ snippet($title, 70)|for_attr }}" />

ve altına ekleyin:

HTML:
        <meta name="twitter:card" content="summary_large_image">
        <meta property="og:image:type" content="image/jpeg" />
        <meta property="og:image:width" content="600" />
        <meta property="og:image:height" content="400" />
Hocam bende hayla çalişmiyor bir sey engeliyornsanırım
A8CD98B2-6731-4C33-BD66-A1BCCDCB7CD8.png
D35E93C4-1298-4269-ABCB-260FA7F79BE5.png
bunu nasil düzeltebilirim ya link gizlemeyi falan devre dişi biraktim ama anlamadım gormuyor resmi odedıgınız meta kodlarınıda ekledım ama olmadı

Hocam bende hayla çalişmiyor bir sey engeliyornsanırım

bunu nasil düzeltebilirim ya link gizlemeyi falan devre dişi biraktim ama anlamadım gormuyor resmi odedıgınız meta kodlarınıda ekledım ama olmadı

Link gizlemeyle alakalı birşey değil. Eklentiyi kaldırın, ftpdeki dosyalarını silin ve aşağıdakini indirip kurun.

Ekli dosyalar

• XenGenTr-XGTOgimage-2.0.0.zip
    37.5 KB · Görüntüleme: 57

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.