Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo Üzerinden Sunucu İpsine Ulaşma !

ALBAT

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Mehraba cloudflare yada nooder gibi vb. korumalar kullananlar ;
Konuya direk gireceğim belirli methodlarla sitenizin ipsinin çıkması oldukca şaşırtıcı fakat mümkün, ipyi nasıl çıkartabilceğinizi ve bu sorunu nasıl düzeltebilceğinizi anlatacağım.

1. Gerçek ipyi bulmak:
İlk olarak konu oluşturma sekmesine veya herhangi bir konuya giriyoruz // Screenshot yani burası.
Sonra ip logger sitelerinden birine giriyoruz (Örnk: IP Logger URL Shortener - Log and Track IP addresses).
Seçeceğiniz seçenek : Screenshot
Oluşturduğunuz linki cevap yazma bölümüne yapıştırıyorsunuz daha sorna önizlemeye basıyorsunuz. (Screenshot) (bu bazı sitelerde kapalı olabilir).
Ve sornasında sitenin sunucu ipsi elinize ulaşmış oluuyor :D Screenshot bunun gibi.

2. Bu Sorunu Düzeltmek
Tinyproxy bunu ayrı bir sunucuya yükleyerek kullana bilirsiniz. Kurulumu: (Kendim ubuntu için kuruyorum)
apt-get install tinyproxy
/usr/sbin/tinyproxy stop
nano tinyproxy.conf
Burda ayar yapmamız lazım
İlk olarak Screenshot port budur isterseniz değiştirebilirsiniz.
Sorna Screenshot bu normalde böyledir biz bunu Screenshot böyle yapıyoruz.
Allow 127.0.0.1 altına bir tane daha ekliyip xenforounun kurulu olduğu sunucunun ipsini giriyorsunuz Screenshot kırmızı ile karalanmış bölüme.
Ayarlarımız bu kadardır bundan sorna /usr/sbin/tinyproxy start komudunu yazıyoruz ve artık hazır şimdi xenforoda ayar yapmak kaldı.
Xenforonun config klosörüne bunu ekliyoruz $config['http']['proxy']= 'http://{TinyProxy nin kurulu olduğu ip}:{Ayarladığınız Port}';

Umarım faydalı bir konu olur sizin adınıza. Eğer sizin bulduğunuz düzeltme yolları varsa paylaşırsanız herkes faydalanır iyi günler.

Aslinda bunun temel bir çözümü yok özellikle normal kullanicilar için ama ssl historysinden ama ip geçmişinden ama mail bilgisinden bir sekilde elde ediliyor. Ip logger yillardir vbulletinde avatar ile yukleme ile erisim veriyordu özetle.cf yi zaten tam manasiyla kullanabilen insanlar bunlarin önüne geçiyor.

Aslinda bunun temel bir çözümü yok özellikle normal kullanicilar için ama ssl historysinden ama ip geçmişinden ama mail bilgisinden bir sekilde elde ediliyor. Ip logger yillardir vbulletinde avatar ile yukleme ile erisim veriyordu özetle.cf yi zaten tam manasiyla kullanabilen insanlar bunlarin önüne geçiyor.
History dediğimiz tamamen bir veritabanı. Siz çeşitli sitelerden sorgulanırken IP geçmişini, otomatik kendi databasesine kaydediyor. Yani biri gidipte taratmazsa, IP adresi veri tabanına düşmez. Cloudflare konusundada eğer siteyi açtığınız an cloudflare eklemişseniz IP adresi düşmez şu sitelerin veritabanına. Yıl 2021 olacak eskiye nazaran çok şey değişti olurda sitenizin IP adresi çıkarsa değiştirmek çok kolay. Ek olarak sitelerin IP adresini gizleme nedeni kötü bir hosta/sunucuya sahip olması. Cloudflare eklemek bir çözüm değil ve bu xenforunun bir açığı değil, olamaz. XenForo'da zaten proxy ile resim ve bağlantıları sun özelliği mevcut. Eğer IP adresiniz çıkmamasını istiyorsanız hazır proxyler veya kendinize ait bir proxy sunucu açarak çözebilirsiniz. Ha derseniz ben siteme dıştan bir linkin gelmemesini istiyorum.
Kod:
$config['http']['proxy']= '0.0.0.0';
Ekleyerek engelleyebilirsiniz. (Önermiyoruz bunu çünkü konularada kullanıcılar link üzerinden resim yükleyemeyecek.)

History dediğimiz tamamen bir veritabanı. Siz çeşitli sitelerden sorgulanırken IP geçmişini, otomatik kendi databasesine kaydediyor. Yani biri gidipte taratmazsa, IP adresi veri tabanına düşmez. Cloudflare konusundada eğer siteyi açtığınız an cloudflare eklemişseniz IP adresi düşmez şu sitelerin veritabanına. Yıl 2021 olacak eskiye nazaran çok şey değişti olurda sitenizin IP adresi çıkarsa değiştirmek çok kolay. Ek olarak sitelerin IP adresini gizleme nedeni kötü bir hosta/sunucuya sahip olması. Cloudflare eklemek bir çözüm değil ve bu xenforunun bir açığı değil, olamaz. XenForo'da zaten proxy ile resim ve bağlantıları sun özelliği mevcut. Eğer IP adresiniz çıkmamasını istiyorsanız hazır proxyler veya kendinize ait bir proxy sunucu açarak çözebilirsiniz. Ha derseniz ben siteme dıştan bir linkin gelmemesini istiyorum.
Kod:
$config['http']['proxy']= '0.0.0.0';
Ekleyerek engelleyebilirsiniz. (Önermiyoruz bunu çünkü konularada kullanıcılar link üzerinden resim yükleyemeyecek.)

Aslında aynı şeyi konuşuyoruz. Farklı farklı bir sürü yöntem olabiliyor sadece örnek vermek istedim. Gerçek manada bir çözümü olmadığını konuşuyoruz. Bunun bir hata olmadığında da hem fikiriz.

Bu arada verdiğniz kod için teşekkürler. hiçbir proxy kurmadan
$config['http']['proxy']= '127.0.0.1';
kodunu confige ekleyince. Yüklemede sorun olmadan kullanıcının grabber larda kendi ipsini görmesini sağlamış olduk :) Yani sorun fixlendi benim tarafımda muhtemelen sizdede işe yarayacaktır.

Bu arada verdiğniz kod için teşekkürler. hiçbir proxy kurmadan
$config['http']['proxy']= '127.0.0.1';
kodunu confige ekleyince. Yüklemede sorun olmadan kullanıcının grabber larda kendi ipsini görmesini sağlamış olduk :) Yani sorun fixlendi benim tarafımda muhtemelen sizdede işe yarayacaktır.
127.0.0.1 olunca dediğiniz gibi kullanıcının kendi ip adresi çıkıyor. Fakat söyle bir konuyu veya mesajı yollayınca görüntü gidiyor :)
1608980596052.png

Şöyle basit çözümlerde kullanılabilir:

1608980674618.png

1608980706592.png

2 farklı sunucuda denedim ikisinde de grafikler yükleniyor. hatta örnek bir link
buraya da deneyeyim.
3CRF34

link urlsi
orjinal url

Ek Düzeltme
Admin Panelinde
Resim ve bağlantı proxy kısmından
Resim ve bağlantı proxy - resimleri Proxy'den sun tikini kaldırırsanız bu sorun yaşanmıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
En temiz yol proxy sunucu kullanmak.

2 farklı sunucuda denedim ikisinde de grafikler yükleniyor. hatta örnek bir link
buraya da deneyeyim.
3CRF34

link urlsi
orjinal url

Ek Düzeltme
Admin Panelinde
Resim ve bağlantı proxy kısmından
Resim ve bağlantı proxy - resimleri Proxy'den sun tikini kaldırırsanız bu sorun yaşanmıyor.
45 ile başlayan bu sitenin ip adresi olacaktır. Kaldırın isterseniz ban sebebi olmasın :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.