Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Xenforo Üyelik Problemi

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

VeSVeSe

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Bu hatayı nasıl giderebilirim acaba ?
  • Kullanıcı adları benzersiz olmalıdır. Belirtilen kullanıcı adı zaten kullanılıyor.
  • E-posta adresleri benzersiz olmalıdır. Belirtilen e-posta adresi zaten kullanılıyor.
Resim:
7590

çevremizde tüplü televizyon kullanan kişilere ne diyoruz artık bırak bunu gözlerine yazık diyoruz. Bizde kullanıcılara artık bu tür eski yazılımlarla uğraşmak yerine sürekli güncel teknolojileri içerisinde barındıran yazılımla
?

Kusura bakmayın ama ben sizde şunu gördüm, bilmeden konuşuyorsunuz. Benim yazdıklarım tecrübeye dayalı şeyler, burada kendimi anlatmak gibi bir duruma soktunuz beni. Aklınızın alamayacağı kadar vBulletin forumu kurdum, teknik destek verdim. Yani işin en başından en sonuna kadar neyin ne olduğunu biliyorum her şeyden öte yazılım ile ilgileniyorum çok uzun yıllardır ve emin olun yaşınız kadar bir yıldan bahsediyorum. Boş konuşmuyorum yani.

Ben en başından beri şunu söylüyorum; Bir yazılım, geliştiricilerinin varlığı ile piyasa da kendisine yer bulur ve tutunur. vBulletin eklentileri artık güncellenmiyor yazarları bıraktı, moderatörleri bıraktı, isyan ettiler ve xenforo tarafına geçtiler. Burada vBulletin alt yapısını kullanan sitelerin sorunlarına hiç değinmeyeceğim bile bu daha çok teknik bilgi içerir ki bunu da sizinle tartışmam anlamsız olur. Evet ben vBulletin yazılımının bitik bir yazılım olduğunu ve artık atılım yapsa da xenforo'un önüne geçemeyeceğini, ayakta kalabilmek için sunucu hizmetine başladıklarını söylüyorum. Artık tercih edilmiyor, Kendi sitesi vBulletin.com geliştiriciler için vBulletin.org. Buralara girip baktınız mı hiç? Yani sıfır dayanakla, bilgiyle bu tür tartışmayı nasıl yürütmeye çalışıyorsunuz anlam vermek zor.

Turkhackteam örneği vermişsiniz bu forumunun kendi tercihidir saygı duyarım ama Turkhackteam'ın o yazılımı kullanması vBulletini yaşatmıyor. vBulletin lisans satışı yaparak, bir şeyler ortaya koyarak ayakta kalır. Ben size vBulletin 5'in eklenti geliştiricisi bile yok denecek kadar az diyorum siz bana la fontaine'den masallar anlatıyorsunuz. Yani şöyle söyleyeyim bir kişi forum kuracaksa kalkıp ona vBulletin öneremeyiz. Gerçekçi yaklaşacağız. Siz çok çok önceleri yayın hayatına vBulletin ile başlamış forumları, bunlar neden geçmiyor diyerek savunma yapıyorsunuz onu bana neden söylüyorsunuz gidin onlara sorun. Kişi vBulletin altı yapısına yatırım yaptıysa ve onu geliştirmekten anlıyorsa ona zorla geçin xenforo'a demekte mantıklı değil. Hangi yazılım hoşuna gidiyorsa onu kullansın ama ben doğru yazılımı önermek durumundayım.

Maxicepten neden hiç bahsetmiyoruz diye bir söz etmişsiniz. Bak canım benim daha girdiğin sitenin XenForo alt yapısı olduğunu bile bilmeden konuşuyorsun o site 2013 yılında XenForo'a geçti. Bahsetmek ise buyurun Maxicep 2013 yılında XenForo'a geçti.

O resimde gösterdiğiniz grafikte 2013 yılından alınma yani xenforo 2 diye bir olay yoktu o zaman. Xenforo 1 ile vBulletin neredeyse o tabloda kafa kafaya. Hadi bütün bunları geçelim isteyen istediği yazılımı kullansın ben iki yazılıma da destek vermiş biri olarak benim gibi koyu bir vBulletin destekçisi bile vBulletinin artık tercih edilmemesi gerektiğini söylüyorsa muhakkak bir bildiği vardır. Hadi benim söylediklerimin bir önemi yok diyelim yıllarca vBulletine destek vermiş buna kendi çalışanları da dahil bu yazılıma isyan edip gidiyorsa bunun savunulacak bir tarafı yok demektir. Yani vBulletin de görev almış kişiler bunu kabul ediyor ama siz etmiyorsunuz pess. :D
takıldığım nokta şu, sizin bitmiş
Dediğiniz yazılımı halen kullanan insanlar var, xda,tht, hack siteleri, vs bunlar hiç mi sorunlarla karşılaşmıyor ya da gündemi takip etmiyorlar anlamış değilim. Vb taraftarı değilim, görünüşünü hiç sevmem de lakin dediğiniz şey pek mantıklı gelmiyor

takıldığım nokta şu, sizin bitmiş
Dediğiniz yazılımı halen kullanan insanlar var, xda,tht, hack siteleri, vs bunlar hiç mi sorunlarla karşılaşmıyor ya da gündemi takip etmiyorlar anlamış değilim. Vb taraftarı değilim, görünüşünü hiç sevmem de lakin dediğiniz şey pek mantıklı gelmiyor

Mantığını bu forumda bir çok defa tartıştık. Yazılımın çok tercih edildiğini 2013 verileri ile değerlendirirseniz size mantıklı gelmeyebilir. Gemiyi terk ediyor insanlar, bunu yukarı da defalarca yazdık bırakıyorlar. Çalışanından, geliştiricisine herkes gemiyi terk ediyor. Bahsi geçen forumlar vBulletin'den anlıyorsa ve o yazılımda bir şeyler geliştirebiliyorsa o kişinin neden xenforo'u tercih etmediğini anlamak zor olmasa gerek. Bir kaç sene sonra bu konuya tekrar bakmanı rica ediyorum. :)

Mantığını bu forumda bir çok defa tartıştık. Yazılımın çok tercih edildiğini 2013 verileri ile değerlendirirseniz size mantıklı gelmeyebilir. Gemiyi terk ediyor insanlar, bunu yukarı da defalarca yazdık bırakıyorlar. Çalışanından, geliştiricisine herkes gemiyi terk ediyor. Bahsi geçen forumlar vBulletin'den anlıyorsa ve o yazılımda bir şeyler geliştirebiliyorsa o kişinin neden xenforo'u tercih etmediğini anlamak zor olmasa gerek. Bir kaç sene sonra bu konuya tekrar bakmanı rica ediyorum. :)
Bir kaç sene sonra, bu konuya gelip bakacağım. Şuraya bir tarihte bırakayım, 2021"de burada olacağım

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.