Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenforo üye grubu yetki sorunu

Garfield

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
sanıyorum xf her zaman birinci üye grubuna oncelık verıyor yetkı anlamında,

cezalı uye grubu gorunum oncelıgı 900 uye grubu gorunum oncelıgı ıse 500 sanırım bu ayar sadece rank gostermeye yarıyor.

cezalı uye grubu yetkılerıne baktıgımda dm gondermesını yasaklamısım ama cezalı bir uye rahat bir sekılde dm gonderebılıyor, dm yetkısınını 1. uye grubundan cekıyor sanırım.

araclar kısmından uye grubu ve uye onbelleklerını yenıden olusturdum, ızınlerıde kontrol ettım bir sorun yok ama sonuc aynı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    27.7 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
sanıyorum xf her zaman birinci üye grubuna oncelık verıyor yetkı anlamında,

cezalı uye grubu gorunum oncelıgı 900 uye grubu gorunum oncelıgı ıse 500 sanırım bu ayar sadece rank gostermeye yarıyor.

cezalı uye grubu yetkılerıne baktıgımda dm gondermesını yasaklamısım ama cezalı bir uye rahat bir sekılde dm gonderebılıyor, dm yetkısınını 1. uye grubundan cekıyor sanırım.

araclar kısmından uye grubu ve uye onbelleklerını yenıden olusturdum, ızınlerıde kontrol ettım bir sorun yok ama sonuc aynı.
Rank sisteminden olmalı, Banlı üyeleri kullanıcı düzenle yaparak >Kullanıcı grubu kısmından Banlı olarak seçerseniz ve İkincil kullanıcı grupları kısmındaki tikleri kapatırsanız sorun çözülür

Ne yazık ki sadece banner ile alaklı bir durum değil. Bu numara evet öndelik sırısını işaret eder ama izin önceliğini. Mesela bir kullanıcı iki farklı kullanıcı guruna kayıtlı olur ise.

1. Üye​
2. Yasaklı.​
1. Üye grubunun öncelik numarası = 500​
2. Yasaklı gurunun öncelik numarası = 900​
Bir kullanıcı bu grupların ikisinde birde bulunuyor ise bura öncelik numarası açısından yasaklı kullanıcı (900) grubunun izinlerini devir alır ve o izinler ile forumu kullanabilir.

Kendimden baz alır isek, ayarlarım şu şekildedir;

1. Kullanıcı Grubu = 10
2. Banned = 100000

tmm ıste hocam aynı seyden bahsedıyoruz cezalı 900 normal uye 500 mantıken buradan cezalı uye gurubu yetkılerıne oncelık vermesı lazım ama vermıyor. onun ıcın konu actım zaten.

hatta su sekılde guncelledım cezalı uye grubu 9,000 ama bir sey değişmedi.

görünüm oncelıgı degerı en yuksek olan uye grubunun yetkılerıne oncelık vermesı gerekmıyor mu?

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    265.7 KB · Görüntüleme: 5
Nasıl ya bende tam tersi şekilde çalışıyor, büyük olanın önceliği fazla bende :) Neyse bir dene bakalım ne olacak merak ettim.

bir işe yaramadı ne yaparsanız yapın 1. uye gurubu yetkılerıne oncelık verıyor, ben xf ya tanıstıgımdan berı bu boyle :D gorunum oncelıgı fazla olan grubun rankına oncelık verıyor ama yetkılerını almıyor.

root ısımlı uye hem uye hemde cezalı uye

gorunum oncelıklerının yerını değiştirdim ters düz düz ters az cok cok az gibi rank değişti sadece

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    33.6 KB · Görüntüleme: 1

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.