Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? XenForo temada istediğim yerlere görsel ekliyemiyorum

krtsbthn

Yeni kullanıcı
Kullanıcı
Konu başlıkları her zaman konu içeriği özetleyici kısa cümleler olmalıdır.
Öncelikle selamlar ilk defa konu acıyorum umarım doğru bir şekilde olmuştur.
arkadaşlar malum covıd bir site açmak istedik xenforo ile açtım fakat temada istediğim yerlere görsel ekliyemiyorum ne yapmam lazım kaç gündür ugrasıyorum cıldırma noktasına geldim artık silip worpressle kurcam o seviyedeyim bilenler bilgilerini esirgemesin lütfen sağlıklık günler....
Ekran Resmi 2021-01-18 14.04.11.png

Nasıl yapılır ? XenForo temada istediğim yerlere görsel ekliyemiyorum

https://www.xn--kzlerkekli-xubc.com/styles/brivium/iodine/extra/iodine-logo.png Sol taraf logo alanı ve logo sende yok.

Bunun için admincp->Görünüm ve Diller-> Tema Özellikleri-> Teme Seçenekler alanından Logo URL'ini gireceksin. FTP üzerinden logonu da eklemeyi unutma.

Diğer alana gelecek olursak, bu anlatacaklarım xenforo'da da böyle tüm yazılımlarda böyle. Sitenin bir kapsama alanı vardır. Bu kapsama alanına göre de iç alanlar vardır.

Örnek:

kapsama.jpg

Senin sitenin kapsama alanı bu şekilde. Kapsama alanının dışına bir şey eklersen tema da bozulmalar meydana gelir. Ki bu kapsama alanı dışında kalan alanlar ekleyeceğin içeriğe göre mobil tarafında da sıkıntılar yaratır. Sol tarafa logo ekle diğer tarafı es geç. Herkes...
XenForo'da yeniyseniz çıldırma noktasına gelebilirsiniz. Ayrıca tema buna müsaade ediyor mu? Bakmak lazım.

Domain adresinizi bize bahşeder misiniz? :)

domain adresim : https://www.xn--kzlerkekli-xubc.com
ilk defa site yapmaya çalışıyorum yapmak istediğim ne varsa yapamıyorum örnek cizdiğim alanlara fotograf eklemek arka planda hareketli basit görseller yapmak istiyorum ama 2 gündür sadece dolanıyorum yardım edersenız cok sevinirim :)

https://www.xn--kzlerkekli-xubc.com/styles/brivium/iodine/extra/iodine-logo.png Sol taraf logo alanı ve logo sende yok.

Bunun için admincp->Görünüm ve Diller-> Tema Özellikleri-> Teme Seçenekler alanından Logo URL'ini gireceksin. FTP üzerinden logonu da eklemeyi unutma.

Diğer alana gelecek olursak, bu anlatacaklarım xenforo'da da böyle tüm yazılımlarda böyle. Sitenin bir kapsama alanı vardır. Bu kapsama alanına göre de iç alanlar vardır.

Örnek:

kapsama.jpg

Senin sitenin kapsama alanı bu şekilde. Kapsama alanının dışına bir şey eklersen tema da bozulmalar meydana gelir. Ki bu kapsama alanı dışında kalan alanlar ekleyeceğin içeriğe göre mobil tarafında da sıkıntılar yaratır. Sol tarafa logo ekle diğer tarafı es geç. Herkes geniş ekrana sahip bilgisayardan siteye girmiyor.

Çözüm
bu kıymetli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum . Affınıza sıgınarak bir iki soru daha sormak istiyorum Logumu urlye nasıl çevirebilirim bir de ftpden loguyu yukledıgım yer önemlimi acaba

bu kıymetli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum . Affınıza sıgınarak bir iki soru daha sormak istiyorum Logumu urlye nasıl çevirebilirim bir de ftpden loguyu yukledıgım yer önemlimi acaba
Siteye ait dosyaları her zaman kendi sunucunuzda barındırın.

yapmadım ya saatlerdir ugraşıyorum ftp ile temamın içindeki png yi değiştiriyorum styles/flare/images/(uix-logo.png) silip yerine koydugum logo
ardından admin panelinden logo url yerine gelip styles/flare/images/uix-logo.pnp yazıyorum amadeğişen hiç bir şey olmuyor :/

yapmadım ya saatlerdir ugraşıyorum ftp ile temamın içindeki png yi değiştiriyorum styles/flare/images/(uix-logo.png) silip yerine koydugum logo
ardından admin panelinden logo url yerine gelip styles/flare/images/uix-logo.pnp yazıyorum amadeğişen hiç bir şey olmuyor :/

Tema ozellikleri bolumunden, logo urlsini

Bu sekil denermisin..

Ftpden ana dizine, img dosyasi ac..icine logo.png yi at..

Kolay gelsin..

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.