Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü xenForo Sitede Domain (isim) Değiştirme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

sat679

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
xenForo Sitede Domain (isim) Değiştirme
Başlıktan da anlaşılacağı üzere sitelerin isimlerini nasıl değiştiririm?
Bu durum smf 'de olsa kolaydı; ama xenforo'da aradım bulamadım.
Smf'de settings.php dosyası üzerinde data bilgilerini ve dosya yollarını değiştiriyorduk. Sonra tema ayarlarından temaları tanıtıyor ve dosya yollarını teyit ediyorduk ama xenfor'da bunları yapacak alanları bulamadım.

Sorun şu: şimdi ben bir tane demo için site açtım ahmettektas.com. Bu siteye normal sitemiz olan egitiminyeri.com sitesinin tüm verilerini kopyaladım.
kopya site üzerinde deneme yanılma, ekleme çıkartma vb işte cart curt herşeyi deneyerek temiz ve tamamlanmış olarak kullanılacak duruma getirilmiş xenforo çalışmasını tamamladık. (%80 tamam)
Resim1 (ahmettektas.com) sitemizin bitmiş hali. Resim2 ise hala kurulu olan ve aktif çalışan egitiminyeri.com. Tüm hazırlıkları tamamlanan ve ahmettektas.com üzerinde kurulu olan egitiminyeri.com sitesine nasıl aktaracağım?
Normalda ve en eski ve klasik (smf için söylüyorum ) olarak şöyle yapardım. ahmettektas.com üzerinden phpMyadmin den yedek alırdım. Ftp den yedek alırdım ve egitiminyeri.com sitesinin ftp deki herşeyini siler ahmettektas.com dan aldığım yedekleri yüklerdim. Devamında phpMyadmin üzerinden eski datayı siler yerine ahmettektas.com üzerinden indirdiğim veritabanı yedeğini yüklerdim. Daha sonra settings.php üzerinden gerekli bilgileri değiştirir ve site üzerinden de son değşiklikleri yapar ve işlemi tamamlardım. Aynı yöntem kullanılıyor ve xenforo için xenforo setting.php veya başka dosyası var da ben mi bulamıyorum. Bu işleri şimdi xenforo için nasıl yapacağım yardımcı olursanız memnun kalırım.

Ekli dosyalar

• resim1.JPG
    resim1.JPG
    161.1 KB · Görüntüleme: 153
  • resim2.JPG
    resim2.JPG
    175.5 KB · Görüntüleme: 146

Çözüldü xenForo Sitede Domain (isim) Değiştirme

internal_data klasörü içerisinde install-lock.php dosyası var mı?

Eğer yok ise ekten indirip zipten çıkartın internal_data klasörü içerisine atıp tekrar deneyin.
Bunun için yapmanız gereken yedeklerinizi alıp diğer domain alanına yüklemek. Daha sonra admin panelinize girerek genel ayarlardan domain isimlerini değiştirmek.

Bunun için yapmanız gereken yedeklerinizi alıp diğer domain alanına yüklemek. Daha sonra admin panelinize girerek genel ayarlardan domain isimlerini değiştirmek.

Malesef admin panele giriş yapamadım.
Hatta: Library klasörü içinde resimde gösterilen dosyalara da data bilgilerini girdim/yazdım ama yine de giriş yapamadım.
Başka yol yöntem vb varsa...

Ekli dosyalar

• library.JPG
    library.JPG
    187 KB · Görüntüleme: 75
Tarayıcınıza siteismi.com/admin.php yazınca ne hatası alıyorsunuz?

Normalda ve en eski ve klasik (smf için söylüyorum ) olarak şöyle yapardım. ahmettektas.com üzerinden phpMyadmin den yedek alırdım. Ftp den yedek alırdım ve egitiminyeri.com sitesinin ftp deki herşeyini siler ahmettektas.com dan aldığım yedekleri yüklerdim. Devamında phpMyadmin üzerinden eski datayı siler yerine ahmettektas.com üzerinden indirdiğim veritabanı yedeğini yüklerdim
Buraya kadar tamam. Sonra scr klasörü içindeki config.php dosyasını açıp ahmettas.com yüklediğin veritabanı bilgilerini girmek yeterli olacaktır.

En azından ben lokalden host ta taşıma yaparken bu yönetimi kullanıyorum sorunsuz şekilde çalışıyor

Buraya kadar tamam. Sonra scr klasörü içindeki config.php dosyasını açıp ahmettas.com yüklediğin veritabanı bilgilerini girmek yeterli olacaktır.

En azından ben lokalden host ta taşıma yaparken bu yönetimi kullanıyorum sorunsuz şekilde çalışıyor

O yazdıklarınızın hepsini yapmıştım zaten...
Şuanda zaten site sıfır duruma düştü upgrade yapınca.

Bir de ben taşınan yerde sıfırdan database açıp, mysql dumper ile sıfır database İçine verileri restore ediyorum

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.