Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel XenForo Site Başlığı ve Sloganı Ayırma

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

Tevfik

TFC
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Selam arkadaşlar,

XenForo forum sitemde site başlığı ve slogan konu içlerinde de birlikte görünüyor. Durum böyle olunca da başlıklar çok uzun oluyor.

Site Başlığı: Hayvanlar.net - Türkiye'nin En Büyük Hayvanlar Forumu
Konu Başlıkları: Örnek Konu Adı Burası - Hayvanlar.net - Türkiye'nin En Büyük Hayvanlar Forumu

Ben bunu şu şekilde değiştirmek istiyorum;

Konu başlığı: Örnek Konu Adı Burası - Hayvanlar.net

Yani slogan olan Türkiye'nin En Büyük Hayvanlar Forumu sadece ana sayfada görünsün.

İlk önce xenforo ayarlarından site başlığınızı sadece Hayvanlar.net olarak ayarlayın. Daha sonra
Admin CP > Şablonlar PAGE_CONTAINER

aranacak bölüm
Kod:
<title><xf:title formatter="%s | %s" fallback="{$xf.options.boardTitle}" page="{$pageNumber}" /></title>

değiştirilecek
Kod:
<title><xf:title formatter="%s | %s" fallback="{$xf.options.boardTitle}" page="{$pageNumber}" /> - Türkiye'nin En Büyük Hayvanlar Forumu</title>

Sonuç:
Anasayfa
Desktop Screenshot 2020.04.02 - 20.41.11.38.png

Makale
Desktop Screenshot 2020.04.02 - 20.42.34.94.png

Kategorilerde
Desktop Screenshot 2020.04.02 - 20.43.52.77.png

Kategorilerde site ismini kapatmak istesek
Örnek:
Desktop Screenshot 2020.04.02 - 20.45.43.66.png

Değiştirilecek kod:
Kod:
<title><xf:title formatter="%s" fallback="{$xf.options.boardTitle}" page="{$pageNumber}" /> - Türkiye'nin En Büyük Hayvanlar Forumu</title>

Test slogan sizde Türkiye'nin En Büyük Hayvanlar Forumu yazısıdır.

İki adımıda gerçekleştirdiğinize eminmisiniz kendimde deneyerek resimli olarakta paylaştım çünki.

Evet kusura bakmayın kendimde SEO eklentisinin kurulu olduğunu unutmuşum seo eklentisinin ayarlarında Meta Thread Title Format
%thread_title%%board_title% olduğu için sloganı sadece ana sayfada görüyor resimlerdede o yüzden sorunsuz çıktı.

Eklenti ismi:
SEO (SEO2) internetten bulabilirsiniz

Evet kusura bakmayın kendimde SEO eklentisinin kurulu olduğunu unutmuşum seo eklentisinin ayarlarında Meta Thread Title Format
%thread_title%%board_title% olduğu için sloganı sadece ana sayfada görüyor resimlerdede o yüzden sorunsuz çıktı.

Eklenti ismi:
SEO (SEO2) internetten bulabilirsiniz

Şu başlık sonrasındaki | dikey çubuğu nasıl - yapabiliriz :)

1585850239389.png

Page_container de
Kod:
<title><xf:title formatter="%s | %s" fallback="{$xf.options.boardTitle}" page="{$pageNumber}" /></title>
aratarak
Kod:
<title><xf:title formatter="%s - %s" fallback="{$xf.options.boardTitle}" page="{$pageNumber}" /></title>
değişin olacakmı

Page_container de
Kod:
aratarak
Kod:
<title><xf:title formatter="%s - %s" fallback="{$xf.options.boardTitle}" page="{$pageNumber}" /></title>
değişin olacakmı

valla sende olmasan kim bakacak bize bilmiyorum :) eyw kardeşim sağolasın :)

Hüseyn. huseynalieff, çok teşekkür ederim eline emeğine sağlık fakat; konu içerisine veya kategorilere girdiğim vakit hâlen slogan görünüyor bu durum seo açısından iyi olmuyor maalesef. O nedenle slogan anasayfada ve google aranmalarında görünsün ama kategori ve konu içlerinde görünmesin istemiştim.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.