Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? xenforo Resim ve bağlantı proxy'si

gecitli

xFanatik
XGT Kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba css resim bağlantı linki nasıl konumlan dirilir bunu öğrenmeye çalışıyorum xenforo dokümanında anlatmış ama css dokumu eksik
örnek kod bu
Less:
.saas_banner_area {
  height: 1075px;
  padding-top: 230px;
  background-image: -moz-linear-gradient(
    170deg,
    #4f40ff 0%,
    #25ddf5 65%,
    #11bdff 100%
  );
  background-image: -webkit-linear-gradient(
    170deg,
    #4f40ff 0%,
    #25ddf5 65%,
    #11bdff 100%
  );
  background-image: -ms-linear-gradient(
    170deg,
    #4f40ff 0%,
    #25ddf5 65%,
    #11bdff 100%
  );
  overflow: hidden;
  position: relative;
  &:before {
    background-image: url("styles/Webtiryaki/alaturka/saas-shap.png") no-repeat scroll bottom;
    content: "";
    width: 100%;
    height: 410px;
    position: absolute;
    bottom: 0;
    left: 0;
  }
}

Nasıl yapılır ? xenforo Resim ve bağlantı proxy'si

sorunun cevabi (başkalarında lazım olur diye yazıyorum)
externe linkler için tanımlama şu şekilde oluyor
@pattern-image: url('{{ asset("temakilasoru") }}/resminiz.png');
Merhabala,
Tam olarak anlamadım. css ile yazdığınız bir yapının resimlerinin css içinden nasıl konumlandırması gerektiğini mi soruyorsunuz ?

Merhabala,
Tam olarak anlamadım. css ile yazdığınız bir yapının resimlerinin css içinden nasıl konumlandırması gerektiğini mi soruyorsunuz ?
Merhaba hocam yapmak istediğim örnek heder alanının bir bölümüne resim eklemek istiyorum yada temanın her hangi bir yerine temamızın siteyle klasörüne görselimizi atik extra.less dosyamızda bunu çağırmamız gerek bu kodu yazıyorum
CSS:
.heder_gorseli {
    background: url ("styles/default/xenforo/saas-shap.png") no-repeat scroll bottom;
}
normal koşularda gelmesi gerek ama göstermiyor kaynaklardan anladığım kadarıyla görselin eklendiği alanı tanımlamak gerekli xenforo da bunun gibi [data-template="forum_list"] ben buradaki mantığı anlamaya çalışıyorum.

Merhaba hocam yapmak istediğim örnek heder alanının bir bölümüne resim eklemek istiyorum yada temanın her hangi bir yerine temamızın siteyle klasörüne görselimizi atik extra.less dosyamızda bunu çağırmamız gerek bu kodu yazıyorum
CSS:
.heder_gorseli {
    background: url ("styles/default/xenforo/saas-shap.png") no-repeat scroll bottom;
}
normal koşularda gelmesi gerek ama göstermiyor kaynaklardan anladığım kadarıyla görselin eklendiği alanı tanımlamak gerekli xenforo da bunun gibi [data-template="forum_list"] ben buradaki mantığı anlamaya çalışıyorum.
Ben anlamadım ama yardımcı olmak maksadıyla yazıyorum;
[data-template="forum_list"]

Bu kod css dosyanızın hangi alanda çalışacağını ifade ediyor örnek vermek gerekirse anasayfada çalıştır gibi.

Ben anlamadım ama yardımcı olmak maksadıyla yazıyorum;

Bu kod css dosyanızın hangi alanda çalışacağını ifade ediyor örnek vermek gerekirse anasayfada çalıştır gibi.
Merhaba hocam aslında öğrenmek istediğim çok basit bir şey tema tasarlıyorsunuz hedere hoverli bir görsel ekliyorsunuz (heder sadece örnek) bu resmin yolunu nasıl tan imliyorsunuz örnek eklediğiniz resim styles/default/xenforo/gorseliniz.png siz bunu css de nasıl tanımlıyorsunuz?
dip not bu kod [data-template="forum_list"] forum listesini temsil ediyor yani bunu bölümlere (catbg) eklerken kulana biliriz
yani
CSS:
.block-header
{
    background-image: url('path/to/image.png');
}
seklinde benim anlamaya çeliştiğim bunu forum listesi için ürt tik diğer taraflar için nasıl bir yol izlememiz lazım bu arada yazılarımda imla hataları oluyor bazen kusura bakmayın Q klavyem yok yazdıktan sonra tekrar Türkçeye çeviriyorum arada hatalar oluyor.

Merhaba hocam aslında öğrenmek istediğim çok basit bir şey tema tasarlıyorsunuz hedere hoverli bir görsel ekliyorsunuz (heder sadece örnek) bu resmin yolunu nasıl tan imliyorsunuz örnek eklediğiniz resim styles/default/xenforo/gorseliniz.png siz bunu css de nasıl tanımlıyorsunuz?
dip not bu kod [data-template="forum_list"] forum listesini temsil ediyor yani bunu bölümlere (catbg) eklerken kulana biliriz
yani
CSS:
.block-header
{
    background-image: url('path/to/image.png');
}
seklinde benim anlamaya çeliştiğim bunu forum listesi için ürt tik diğer taraflar için nasıl bir yol izlememiz lazım bu arada yazılarımda imla hataları oluyor bazen kusura bakmayın Q klavyem yok yazdıktan sonra tekrar Türkçeye çeviriyorum arada hatalar oluyor.
Mobilim pc geçince yazacağım hocam

Çözüm
Olayı bu kadar zorlaştırmaya gerek yok. İç veya dış link farketmez şu kodu kullanabilirsiniz:

CSS:
{
    background-image: url('resim-linki');
}

veya

{
    background: url('resim-linki');
}

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.