Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenforo Otomatik Mp3 Çaldırma Eklentisiz BBCODE Ayarlaması

VasY

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Xenforoda konu içlerinde koyulan mp3'ün otomatik çalması için özel bb kod yapılması... Eğer farklı alternatif arıyorsanız otomatik çalmasın tıklayalım çalsın gibi benzer konusu var şu linkten bakabilirsiniz.. arkadaş paylaşımını yapmış..

-----------------------------------------------------------------------------------

Benim paylaştığım otomatik olarak paylaşılan mp3'ün konuya girdiğinde çalması... veya profilde paylaşıldığında otomatik çalması... daha doğrusu sitenizde nerede yazım editörü varsa bb code kullanıyorsanız o alanda çalmasını sağlayacaktır...

admin panele gir
BB kodu ve içerikler sekmesine tıkla

Özel BB kodları Tıkla

Sağ üstten BB kodu ekle diyerek aşşagıdaki resimleri ve kodları takip et..

Ben kendi sitemin ayarını bozmuycam isimide o şekilde girdim siz kendinize göre ayarlarsınız...

1619386042790.png

Htmle Değiştirme :

Kod:
<audio controls autoplay>

<source src="{text}" type="audio/mpeg">

</audio>

1619386108261.png

İkon aramayın bunuda alın girin resimdeki yerdeki gibi

Kod:
fa fa-music

Örnek Kullanım alanındaki ilgili kod

Kod:
[mp3]https://www.etimolojiturkce.com/telaffuz.php?perma=/sounds/17307_k.mp3[/mp3]

Gelişmiş seçeneklerdeki ilgili ekranıda bu şekil ayarlayıp KAYDET DİYİN

1619386222864.png

Bu kadar bitti ... BBCODE editörünüzde çıkmış olması gerekecek

Örnek :

1619386336340.png

Müzik sembolünü gördünüz... eğer orada çıkmıyorsa bbcode buton ayarlarınıza bir bakın mutlaka çıkması lazım..
Üzerine tıkladığınızda size kod çıkaracak mp3 uplad ettiniz linki arasına yapıştırın otomatik çalacaktır...
görüntü şekli firefoxta başa chromede başkadır örnek görüntü aşşağıda

1619386436316.png

Çalışmama olmama lüksü yok aktif kullanılan bir sistemdir..

Bazı arkadaşlarımız mp3 upload ederken indirme linkini arasına yapıştırıyor :) hayır efendim mp3 uplad ettiğiniz sitelere dikkat edin online çaldırıyormu diye..

Arşiv.org'dan yapılan uploadlamalar sorunsuzdur .. haricindeki siteleride pek bilmiyorum açıkcası..

Yaygın kullanılmayan birşey olsada çözümlenmiş olarak burada konusu kalsın...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.