Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo Önekleri İndex sıralamasında sorun teşkil eder mi?

bebekforum

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Arkadaşlar burada bir tartışma konusu açmak istiyorum. xenforo gerçekten iyi bir sistem. Sadece mobil görünümde bir gelişme olursa mükemmel olacaktır. Bu düzeltme ayrıca 2.3 sürümüyle birlikte gelir.

Sormak istediğim. Xenforo sisteminde önekler vardır. Dizini kontrol ettiğimde bu önekler dizine dahil edildiğini gördüm. Bu sıralamada çok kan kaybı anlamına gelmiyor mu? bir iki örnek vereceğim;

0C3A9B09-AD9B-418E-8AE1-156719627A1D.png

60815B51-2015-44C7-B2D7-F9ABF59C3F8B.png
Ya da

8DB97EF7-70A1-469B-8126-F05C9D37ABA3.png
Bunun gibi indekse konu başlığı soru? +6 bebeklerinizi dışarıda nasıl besliyorsunuz?

Bazı başlıklar önekle birlikte dizine girmiş. Robot.txt den önek sorununu kökten çözmek mümkün mü? Yoksa bütün önekleri kaldırayım mı?

Ayrıca gördüğüm kadarıyla kullanıcı isimleri de indexe girmiş… Hocalarımdan genel bir tavsiye alabilir miyim?

Bana göre önekler forumlara göre güzel isimlendirilir ise faydalıdır. Kafa karışıklığına yol açan neden aslında şu [OzzModz] Remove Thread Prefix From Page Title tarzı eklentiler.

Seo amaçlı önekleri kaldır demiş mesela, sor bu elemana seo'ya ters bir durumumu var da önekleri kaldırmamız gerekli. Mantığa uygun bir şey söylerse dişimi kırarım. Yani adamlar xenforo sistemini yazarken, bunu düşünememiş bir tek bu arkadaşın aklına gelmiş ?

İyi isimlendirilirse faydalıdır.

Bu arada şunu da itiraf etmeliyim. Bebek Topluluğunda 1300 konu ve 1930 mesaj var. Bu kadar küçük bir forum. 5-6 anahtar kelimede trend google search raporlarına göre 1-5 sıralamada... Rakip forumlar benden geride konu sayıları 1000000 netr0n netr0n

Ama şu var bebek forum 5 senelik forum. Rakipler 15-17 senelik forumlar. Bizim 300 üye var onlarda 200000 üye çok ziyaretçi geliyor ancak ziyaretçi üye sayısına bakıyor ve az kullanıcı kalıyor. Diğer forumlardaki üye sayısını gören oraya yöneliyor… Gelen de soru soruyor cevabını alıyor ve gidiyor… Kalan az…

Son düzenleme:
Evet, maalesef gelen kişi aktifliğe bakıyor. İşte forumu o seviyeye getirmek için ciddi emek vermek gerekiyor. Kadinlarkulubu.com senin bir rakipte bu. Bu kadar mesajı zaten kadınlardan başkası yazamaz. O nasıl bir mesaj sayısıdır yahu Allah modlarına sabır versin :D

Önekler anahtar kelime misali çalışır neticede tx' dir.. Doğru kullanılırsa aksine yüksek kazançlar sağlar site için..

Merhabalar bebekforum bebekforum Konu önekleri eğerki anahtar kelime bazlı kullanılır ise bu size avantaj sağlayacaktır.
Ama Önemli ve özgün konuların başında önek çıkması aynı başlığı açan başka alternatif rakipleri senin önünde gösterecektir. İşlem bazlı bakarsak url yapısı yane title baz alınıyor haliyle söyle bir sey ortaya çıkabiliyor
Örnek konu title(başlık) : soru-bebeklerinizi-disarida-nasil-besliyorsunuz bu sekilde indexlenmiş bir konu
Aramalarda çıkar ama baştaki soru kelimesi anahtar kelime görevi görür bir çok büyük forumda veya sıralama isteyen forumlarda
bu alanın gizlenmesi talebinde bulunuldu amaç ayni başlıkta rakiplerin geride kalması tamamen kişisel tercih odaklı bir durum ama bence
seo düşünüyorsanız sektör ile alakalı anahtar kelime bazlı işleyişiniz yok ise title'den bu alanı gizlemeniz yönünde :)

Evet, maalesef gelen kişi aktifliğe bakıyor. İşte forumu o seviyeye getirmek için ciddi emek vermek gerekiyor. Kadinlarkulubu.com senin bir rakipte bu. Bu kadar mesajı zaten kadınlardan başkası yazamaz. O nasıl bir mesaj sayısıdır yahu Allah modlarına sabır versin :D
Abi ilginçtir o büyük forumun önünde gözüküyorum bir kaç anahtar kelimede nasıl oluyor ben de anlamıyorum… ? Çözemedim Google’ın yönergesini ama iyi şeyler oluyor… Umudum var. Sadece ben değil bunu bana bir kaç düzine kişi daha sordu… ? Hadi ben arama yapıyorum diye Google benim siteyi bana birinci sırada göstersin diyelim. Diğer kişiler de aynı şeyi söylüyor. Google search console da da önde gözüküyorum.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.