Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo Öğrenme-Yol Haritası

ajgiel

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Herkese merhaba forumda yeniyim,uzun süredir wordpressle çalışıyorum ve aşina olduğum sistem wp, xenforo temelli bir forum ekledim siteme başta kuruluma kadar herşey çok güzeldi asıl olay kurulumdan sonra başlıyormuş (bende o noktaya kadar ne güzel hiç karmaşık değilmiş dedim :/ )

Sitede xenforo ile ilgili nasıl yapılır gibi konuları gördüm öncelikle bunlar için teşekkürler, özenle oluşturulmuş güzel yazılar hepsi, fakat ne türkçe ne İngilizcede direk kurs/tutorials tarzı adım adım ilerleyen bir xenforo öğrenimi bulamadım.

Bu konuda bana yol gösterebilirmisiniz ? Nerden başlamalıyım ilk hangi konuları öğrenmeliyim(örneğin word press te başta hosting/ftp konuları, sonrasında wp kurulumu, tema konuları, eklentiler ve scriptler gibi bir sırayı wp yol haritası olarak örnek verebilirim , bu süreçte bana hangi programlama dilleri lazım olur ? Neleri bilmem benim yararıma olur gibi gibi.

Şimdiden cevaplayan herkese çok teşekkür ederim,konuyu umarım yanlış yere açmamışımdır gördüğüm forumlar arasında bu konu için en mantıklı yer bu bölümmüş gibi geldi bana.

Hoşgeldin. Xenforo kurduysanız başınız belaya bulaştı demektir şimdiden geçmiş olsun :)

Burada öğrenmenin sınırı yok malum. Bence yani benim taktiğim şu. Neye ihtiyacın varsa önce onu araştır öğren. Atıyorum xenforo rank nasıl oluşturulur? Buna ihtiyacın var forum arama bölümüne rank vb yazdığında önüne birçok konu gelecektir.

Bu taktiği sevmediysen sıfırdan başlayacaksan kod öğrenmen lazım o da 1 yılı bulur öğrenmen. Ama kökten çözersin olayı.

Forumu takip etmeye devam ettikçe zaten konuları görüp öğrenmeye başlarsın.

Öncelikle umarım bu işe giridiğinize pişman olmazsını diyerek bende cevaplıyorum mesajınızı.
Xenforo için sizin dediğiniz biri srası ile sınıf,sınıf ilerleyene bir sistemde yapılmış tek döküm xenforo kendi dökümanlarıdır :Overview - XenForo 2 Manual
Bunun dışında Türkçe için böyle bir kaynak ne yazık ki yok,olacağınıda sanmıyorum. Nende olmaz ? bence işleyiz bizde sistematik olarak ilerlemiyor. Ne gibi adam konu açmasını,başlık atmasını bilmiyor ama forum kurup işletiyor,işlettiğini sanıyor.
Şimdi böyle bir yapıda 1.FTP nedir,nasıl çalışır. 2 Hosting paneli 3 veri tabanı 4,5,6 şeklide bir mantıkta gitmek ne kadar işlevsel olur açıkcası bu tartışılır.
Sistemin işleyişi şudur,genel olarak sık sık sorulan sorulara bir makale ile çözümler anlatırsın,karmaşık olan işlemleri bir kaç resim ile yada video ile işlersin.
Bunda sonrası işe,açıkcası her sorunun bir cevabı forumda var sadece ne aradığını,başlığının ne olacağını bilip aramaktır ne yazı ki.
Senin yapman geren nedir şimdi,zaten kurulum evresini geçimişsin. Eklenti ve temalar incele,kur,kurcala,boz,yap v.s derken bir bakmışsın xenfor o ile içli dışlı olmuşsun :)
Programlama dili için ise bir dil bilmene gerek yok Türkçe dışında. Ama yok ben uğraşır bir şeyler yaparım dersen o zaman CSS ve HTML zamanlada zaten xenforo css ve html yapısınıda öğrendinmi tamamdır. Hayır daha mı büyük gireceksin o zaman PHP biraz js hatta birazda msql bilmeniz şarttır.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.