Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği Xenforo mesaj sayısına dayalı kullanıcı grubu otomatik değişimi nasıl yapılır?

Xenforo Mesaj sayısına dayalı kullanıcı grubu otomatik değişimi nasıl yapılır? - Kullanıcı X mesaj sayısına ulaştığında belirttiğiniz kullanıcı grubuna otomatik geçiş yapsın

XenForo 2 için : Kullanım tekniği - XenForo 2 Otomatik kullanıcı değişikli,terfi sistemi nasıl kullanılır?

Kaynağı oluşturan eTiKeT™;

Yayınlanan kaynağın içeriği:

Xenforo Mesaj sayısına dayalı kullanıcı grubu otomatik değişimi nasıl yapılır?
Xenforo sisteminde bir kullanıcı örneğin 100 mesaja sahip olduğunda farklı bir guruba geçiş yapsın.​
Buna bağlı olarak forumdaki yetkileri,kullanım düzeyi,ranks,kullanıcı adı rengi gibi alanları da değişsin istiyorsanız işte bu anlatım tam olarak sizin içndir :).​
Bu işlemi bir kaç adımda nasıl yaparız bakalım.​

Kullanıcı grubu...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Ekli dosyalar

• xenforo-mesaj-sayısına-dayalı-kullanıcı-grup-geçişi-ÖNCE.png
    xenforo-mesaj-sayısına-dayalı-kullanıcı-grup-geçişi-ÖNCE.png
    119.6 KB · Görüntüleme: 187
Son düzenleme:
kullanıcı yükseltme cron unu manuel çalıştırdığımda çalışmıyor.
yani çalıştı diye uyarı veriyor
ama rütbeler güncellenmiyor sebebi nedir?

Sizi anladım bende diyorum ki bir hata yapıyorsunuz,terfi ayarları,yetkileri yada grup ayarlarında bir hatanız var konuyu daha dikkatli okumanızı tavsiye edirm.

Bende dün gece bu konuyu açarken terfi olayını yaptım. Normal kullanıcı ve Forum adına GT ÜYE özel bir grup oluşturdum. Normal kullanıcı o istediğim kategoride konu açamıyor. Ancak GT ÜYE kullanıcı grubuna o kategoride konu açm yetkisi verdim. Fakat şöyle bir sorun var ortada, normal kullanıcı belirtilen kategoriye konu açamıyor iyi güzel fakat GT ÜYE kullanıcısı da o kategoriye konu açamıyor.

Zamanlanmış görevleri çalıştırdım kullanıcı terfi etti fakat hem normal üye hemde GT ÜYE rankına sahip. Sanırım bu yüzden sorun oluşuyor. Terfi ettiği zaman eski rankını bırakmıyor. Mesela terfileri mesaj sayısına göre 50 100 150 200 diye arttırıp terfi grubu oluştursam bütün gruplara üye olmuş olacak ve hoş görünmeyecek. Bu sorunu çözmemiz gerekli.

eTiKeT™ eTiKeT™ mkucuksari mkucuksari

Bende dün gece bu konuyu açarken terfi olayını yaptım. Normal kullanıcı ve Forum adına GT ÜYE özel bir grup oluşturdum. Normal kullanıcı o istediğim kategoride konu açamıyor. Ancak GT ÜYE kullanıcı grubuna o kategoride konu açm yetkisi verdim. Fakat şöyle bir sorun var ortada, normal kullanıcı belirtilen kategoriye konu açamıyor iyi güzel fakat GT ÜYE kullanıcısı da o kategoriye konu açamıyor.

Zamanlanmış görevleri çalıştırdım kullanıcı terfi etti fakat hem normal üye hemde GT ÜYE rankına sahip. Sanırım bu yüzden sorun oluşuyor. Terfi ettiği zaman eski rankını bırakmıyor. Mesela terfileri mesaj sayısına göre 50 100 150 200 diye arttırıp terfi grubu oluştursam bütün gruplara üye olmuş olacak ve hoş görünmeyecek. Bu sorunu çözmemiz gerekli.

eTiKeT™ eTiKeT™ mkucuksari mkucuksari

Bende üye terfileri ile ilgili bir test yaptım benzer sorun benim üye gruplarındada oluştu. Terfi eden üye; kayıtlı kullanıcı ve kıdemli kullanıcı olarak iki gruptada gözüküyor. Sorunun cevabını bende bekliyorum.

Kayıtlı kullanıcı seçeneklerinden rank istifini kapatın. En yetkili rank hangisi ise sadece onun görünmesi lazım.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.