Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
LiteSpeed Cache for XF2 - Community

XF 2.2 Eklenti XenForo LiteSpeed Cache for XF2 2.3.0

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.2.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.

netr0n

XGT
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
netr0n Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

LiteSpeed Cache for XF2 - Community - XenForo 2 için LiteSpeed Cache Plugin

LiteSpeed Cache Plugin LiteSpeed Technologies tarafından geliştirilmiştir.

XenForo 2 için LiteSpeed Cache Plugin (LSCXF2), LiteSpeed web sunucusu (LSWS) sayfa önbelleği LSCache ile çalışan PHP tabanlı bir eklentidir. LSCache doğrudan LSWS'de yerleşik olduğundan, sitenizdeki ek yük önemli ölçüde azalır ve önbelleğe alma durumu diğer PHP tabanlı önbelleklerden daha verimli bir şekilde çalışır.

LSCXF2'nin mevcut sürümü şu an yalnızca oturum açmamış, diğer bir tabirle giriş yapmamış...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Selam,

Direkt yükleyip aktif ettim, bir ayar simgesi bulunmuyor. Sanırım sunucudaki litespeed'i otomatik tanımlayıp kendisi düzenliyor.

surada anlatıyor hocam gereklı duzenlemeyi. mesela soyle bir anlatım gecıyor XenForo sitenizin ayrı bir mobil görünümü varsa burada ne demek ıstemıs anlamadım amp yimı kasdedıyor acaba? .htaccess düzenlemesi gerekli

buda kontrol aracı;

Pardon ben onu atlamışım çok pardon. Şu anda düzelttim aktif konumda.

Eklentiyi indirin ve yükleyin daha sonra .htaccess dosyasına aşağıdaki kodu ekleyin

Kod:
# LiteSpeed XenForo cache
<IfModule litespeed>
    CacheLookup public on
    RewriteEngine On
    # cache
    RewriteCond %{HTTP_COOKIE} !(xf_lscxf_logged_in|xf_user|xf_session_admin) [NC]
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !/install/ [NC]
    RewriteRule .* - [E=Cache-Control:max-age=360,E="cache-vary:xf_style_id,xf_language_id"]
    # no cache
    RewriteCond %{HTTP_COOKIE} (xf_lscxf_logged_in|xf_user|xf_session_admin) [NC]
    RewriteRule .* - [E=Cache-Control:vary=loggedin,E=Cache-Control:no-cache]
</IfModule>

bu ıslemlerı yaptıktan sonra aşağıdakı bırakmıs oldugum lınkten sorgulamayı yapın ss de eklemıs oldugum gibi yesıl renklı mesajı gorursenız sorun yok demektir.

sitenizin ayrı bir mobil gorunumu var ıse (burada neyi kast edıyor anlamadım) bu vermıs oldugum koduda yukarıdakı kodun ıcıne ekleyın

Kod:
 # mobile view
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} Mobile|Android|Silk/|Kindle|BlackBerry|Opera\ Mini|Opera\ Mobi [NC]
    RewriteRule .* - [E=Cache-Control:vary=ismobile]

ıslem bu kadar.

Not: bu eklentı sadece misafirler ıcın cache tutar ve yük azaltır.

ne kadar sanıye cache tutacagını düzenlemek ıcınse 360 değerini guncelleyin.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-10-29 130842.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-10-29 130842.jpg
    60.8 KB · Görüntüleme: 40
ben bu sekılde düzenledım, sitemın mobil gorunumu var evet bunun ıcınde mobil kodu da entegre ettım zamanıda 15 dk da bir yani saat 4 ıslem olacak sekılde 900sn olarak guncelledım.

Kod:
# LiteSpeed XenForo cache
<IfModule litespeed>
 # mobile view
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} Mobile|Android|Silk/|Kindle|BlackBerry|Opera\ Mini|Opera\ Mobi [NC]
    RewriteRule .* - [E=Cache-Control:vary=ismobile]
    CacheLookup public on
    RewriteEngine On
    # cache
    RewriteCond %{HTTP_COOKIE} !(xf_lscxf_logged_in|xf_user|xf_session_admin) [NC]
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !/install/ [NC]
    RewriteRule .* - [E=Cache-Control:max-age=900,E="cache-vary:xf_style_id,xf_language_id"]
    # no cache
    RewriteCond %{HTTP_COOKIE} (xf_lscxf_logged_in|xf_user|xf_session_admin) [NC]
    RewriteRule .* - [E=Cache-Control:vary=loggedin,E=Cache-Control:no-cache]
</IfModule>

Ufak bir not xenforonun standart kurallarının üstüne eklemeyi unutmayın hata verebilir bazı sistemlerde.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.