Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? XenForo link yapısında ID pozisyonu nasıl değiştiririm?

Gsmfrm

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
1000049179.jpg

1000049180.jpg

/konu/3893383-nomercy-ileri-duzey-anti-cheat-cozumleri/

/kategori/ucretli-files-pack-kurulum-isleri/

Nasıl yapılır ? XenForo link yapısında ID pozisyonu nasıl değiştiririm?

Konu başlığınız aramalar için uygun bir şekilde yeniden düzenlenmiştir.

Rota filtreleri ile bunu yapabilirsiniz;

Örnek;
Değiştirilecek olan konum : threads/{threadtitle:string}.{threadid:digit}/
İle değiştirin : threads/{threadid:digit}/{threadtitle:string}/

Değişimler yapılırken eski URL yani arama motorlarında buluna URL yönlendirildiğinde emin olun ve tavsiyem fazla kurcalamayın bunu yapmanızın sizin için ilave bir artısı olmayacaktır, kısacası gereksiz bir çalışma bence.
/kategori/ucretli-files-pack-kurulum-isleri/ bu şekilde yapamazmıyız id siz

Yaparsınız. Ama önce size durumu anlatmam lazım. Bu bir eklenti değil xenforo ayarlarından basitçe yapılabilir. Ayrıca konu ID numaralarının olması gerekiyor. Kullanıcılar ve siz yukarıda örnekler vermişsiniz. Ama bunlar sadece kategori ve forumlar için geçerlidir. Konu URL alanında ID numaralarını ister URL sonuna alırsınız isterseniz URL başına bu tamamen size kalmış ama konularda olmak zorundadır. Kategori ve forumlar için evet ID'ler kaldırılabilir. Adım adım anlatacağım.

ID numarası olmadan kategori URL oluşturma nasıl yapılır?

Acp >> Forumlar >> Kategori ve forumlar
alanına tıklayın. Karşınıza gelen alandan ID numarasını kaldırmak istediğiniz kategoriye tıklayın. Ya da yukarıda sağ köşede bulunan alan ekle butonuna tıklayarak yeni bir kategoride oluşturabilirsiniz. Girdiğiniz alanda URL bölümü var. Bu alanına kategori URL girmeniz gerekiyor. Başlık isminiz ile aynı olursa daha tutarlı ve güzel olur. URL girerken Türkçe karakter kullanmayın ve her kelimeyi - ile ayırın. Örnek resim aşağıda

xf-kat-1.png

ID numarası olmadan FORUM URL oluşturma nasıl yapılır?

alanına tıklayın. Karşınıza gelen alandan ID numarasını kaldırmak istediğiniz foruma tıklayın. Ya da yukarıda sağ köşede bulunan alan ekle butonuna tıklayarak yeni bir forum üzerinden de yapabilirsiniz. Girdiğiniz alanda URL bölümü var. Bu alanına forum URL girmeniz gerekiyor. Başlık isminiz ile aynı olursa daha tutarlı ve güzel olur. URL girerken Türkçe karakter kullanmayın ve her kelimeyi - ile ayırın. Örnek resim aşağıda

xen-froum-id.png

Sonuç

kat-url.png
xen-forum-urlxf.png

Yaparsınız. Ama önce size durumu anlatmam lazım. Bu bir eklenti değil xenforo ayarlarından basitçe yapılabilir. Ayrıca konu ID numaralarının olması gerekiyor. Kullanıcılar ve siz yukarıda örnekler vermişsiniz. Ama bunlar sadece kategori ve forumlar için geçerlidir. Konu URL alanında ID numaralarını ister URL sonuna alırsınız isterseniz URL başına bu tamamen size kalmış ama konularda olmak zorundadır. Kategori ve forumlar için evet ID'ler kaldırılabilir. Adım adım anlatacağım.

ID numarası olmadan kategori URL oluşturma nasıl yapılır?

alanına tıklayın. Karşınıza gelen alandan ID numarasını kaldırmak istediğiniz kategoriye tıklayın. Ya da yukarıda sağ köşede bulunan alan ekle butonuna tıklayarak yeni bir kategoride oluşturabilirsiniz. Girdiğiniz alanda URL bölümü var. Bu alanına kategori URL girmeniz gerekiyor. Başlık isminiz ile aynı olursa daha tutarlı ve güzel olur. URL girerken Türkçe karakter kullanmayın ve her kelimeyi - ile ayırın. Örnek resim aşağıda

Ekli dosyayı görüntüle 26668

ID numarası olmadan FORUM URL oluşturma nasıl yapılır?

alanına tıklayın. Karşınıza gelen alandan ID numarasını kaldırmak istediğiniz foruma tıklayın. Ya da yukarıda sağ köşede bulunan alan ekle butonuna tıklayarak yeni bir forum üzerinden de yapabilirsiniz. Girdiğiniz alanda URL bölümü var. Bu alanına forum URL girmeniz gerekiyor. Başlık isminiz ile aynı olursa daha tutarlı ve güzel olur. URL girerken Türkçe karakter kullanmayın ve her kelimeyi - ile ayırın. Örnek resim aşağıda

Ekli dosyayı görüntüle 26669

Sonuç

Ekli dosyayı görüntüle 26670
Ekli dosyayı görüntüle 26671

Kategori olarak yaptım ama forum için olmadı id siz kodmu eklemem lazım rota filtresine

Kategori olarak yaptım ama forum için olmadı id siz kodmu eklemem lazım rota filtresine
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederiz çok naziksiniz. :D

Hayır, şu an her şeyi size olması gerektiği gibi anlattım. Denemediğimiz, deneyimlemediğimiz bir şeyi anlatmıyoruz. Bunları yaptığınızda kategori ve forumlarda ID kalkar. Türkçe karakter kullanmayın ve her kelimeyi - ile ayırın.

Kolay gelsin.

Bu şekilde istediğim gibi oldu teşekkürler üstadım sorunsuz sıkıntısız eline sağlık

Kod:
kategori

https://mucitler.com.tr/forums/sosyal-aglar/

konu

https://mucitler.com.tr/threads/25-damla-sonmezden-dogum-gununde-duygusal-paylasim/

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.