Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Xenforo kurulum yaparken hata

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Hilal

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Fatal error: Uncaught Error: Unknown named parameter $config in C:\xampp\htdocs\src\vendor\league\flysystem-eventable-filesystem\src\EventableFilesystem.php:431 Stack trace: #0 C:\xampp\htdocs\src\vendor\league\flysystem-eventable-filesystem\src\EventableFilesystem.php(431): call_user_func_array('parent::has', Array) #1 C:\xampp\htdocs\src\vendor\league\flysystem-eventable-filesystem\src\EventableFilesystem.php(395): League\Flysystem\EventableFilesystem\EventableFilesystem->callFilesystemMethod('has', Array) #2 C:\xampp\htdocs\src\vendor\league\flysystem-eventable-filesystem\src\EventableFilesystem.php(128): League\Flysystem\EventableFilesystem\EventableFilesystem->delegateMethodCall('has', Array) #3 C:\xampp\htdocs\src\vendor\league\flysystem\src\MountManager.php(311): League\Flysystem\EventableFilesystem\EventableFilesystem->has('install-lock.ph...') #4 C:\xampp\htdocs\src\XF\Util\File.php(728): League\Flysystem\MountManager->has('install-lock.ph...') #5 C:\xampp\htdocs\src\XF\Error.php(346): XF\Util\File::installLockExists() #6 C:\xampp\htdocs\src\XF\App.php(2207): XF\Error->displayFatalExceptionMessage(Object(ErrorException)) #7 C:\xampp\htdocs\src\XF.php(168): XF\App->displayFatalExceptionMessage(Object(ErrorException)) #8 [internal function]: XF::handleException(Object(ErrorException)) #9 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\src\vendor\league\flysystem-eventable-filesystem\src\EventableFilesystem.php on line 431

böyle bir hata alıyorum çözümü nedir

Çözüldü Xenforo kurulum yaparken hata

Hocam hatayı çözdüm xammp ile alakalı sorun ve bazı şeyleri editlemek zorunda kaldım şu anda sorunsuz çalışıyor
okuma yazma izninden kastım .. hilal1 dosyasına sağ tık yapın izinler alanından izinleri full okuma yazma olarak ayarlayın... şuan linux kullandığım için resimli göstersemde anlamıyacaksınız windowsda bu farklıydı sanırım ... yani büyütülcek bir sıkıntı değil kolay aslında

Fatal error: Uncaught Error: Unknown named parameter $config in C:\xampp\htdocs\src\vendor\league\flysystem-eventable-filesystem\src\EventableFilesystem.php:431 Stack trace: #0 C:\xampp\htdocs\src\vendor\league\flysystem-eventable-filesystem\src\EventableFilesystem.php(431): call_user_func_array('parent::has', Array) #1 C:\xampp\htdocs\src\vendor\league\flysystem-eventable-filesystem\src\EventableFilesystem.php(395): League\Flysystem\EventableFilesystem\EventableFilesystem->callFilesystemMethod('has', Array) #2 C:\xampp\htdocs\src\vendor\league\flysystem-eventable-filesystem\src\EventableFilesystem.php(128): League\Flysystem\EventableFilesystem\EventableFilesystem->delegateMethodCall('has', Array) #3 C:\xampp\htdocs\src\vendor\league\flysystem\src\MountManager.php(311): League\Flysystem\EventableFilesystem\EventableFilesystem->has('install-lock.ph...') #4 C:\xampp\htdocs\src\XF\Util\File.php(728): League\Flysystem\MountManager->has('install-lock.ph...') #5 C:\xampp\htdocs\src\XF\Error.php(346): XF\Util\File::installLockExists() #6 C:\xampp\htdocs\src\XF\App.php(2207): XF\Error->displayFatalExceptionMessage(Object(ErrorException)) #7 C:\xampp\htdocs\src\XF.php(168): XF\App->displayFatalExceptionMessage(Object(ErrorException)) #8 [internal function]: XF::handleException(Object(ErrorException)) #9 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\src\vendor\league\flysystem-eventable-filesystem\src\EventableFilesystem.php on line 431

böyle bir hata alıyorum çözümü nedir
siz bizi dinlemiyorsunuzki hala kurulum dosyalarınızı htdocs içine atıyorsunuz.
yazıyoruz da size işte

hilal bana localhost nasıl kurulur videosu çektirecen ha :D dediğimi yap kardeşim ? sorun ortadan kalacak.. veritabanınıda yeniden kur :D

çekin iyi olur hocam
öyle yapayım.. zaten phpmyadminden veri tabanı oluşturmasınıda yanlış anlatıyorlar.. tamamdır siz yinede buradaki analtımları dikkate alın.. video gelene kadar siz işinizi halledin ben gece çekerim..

xampp da htdocs varsayılan olarak kök dizin değil mi klasör açmasına gerek yok ben hiç açmıyordum.
hocam çözdüm hatayı şimdi ise
ProxySQL Error: Access denied for user 'id16669308_hakka'@'2a02:4780:bad:f00d::1a' (using password: YES)
hatasını alıyorum
Burda ise; veritabanı adı / veritabanı kullanıcı adı / şifre bunlardan herhangi biri yanlış o yüzden bu hatayı vermiş.
veritabanı oluşturduğunda ise resimde gösterilen formatı ayarla
1619185038639.png

ftp attığın klasör izinleri 755 dosya izinleri 644 olacak. Kurulum yaparken data ve internal data klasörlerinin izinlerini 777 yap kurulum yapmamlanınca 755 e geri çek.

öyle yapayım.. zaten phpmyadminden veri tabanı oluşturmasınıda yanlış anlatıyorlar.. tamamdır siz yinede buradaki analtımları dikkate alın.. video gelene kadar siz işinizi halledin ben gece çekerim..
hocam dediğiniz gibi yaptım videoyu izledim yaptım son hata galiba

XenForo 2.1.10 Patch 2 - Errors​

The following errors occurred while verifying that your server can run XenForo:
  • The required PHP extension GD could not be found. Please ask your host to install this extension.
Please correct these errors and try again.

hocam dediğiniz gibi yaptım videoyu izledim yaptım son hata galiba

XenForo 2.1.10 Patch 2 - Errors​

The following errors occurred while verifying that your server can run XenForo:
  • The required PHP extension GD could not be found. Please ask your host to install this extension.
Please correct these errors and try again.
Bu hatayı neredeyken alıyorsunuz install çekincemi ? Doyalar haliyşle null doğal olarak .. başka xenforo dosyaları indirip yenidem veri tabanı kurup denermisiniz ..
Bu hatayı anlamadım ama dosya izni yok diyor galiba chmo yani yazma yetkisi verdiğinzden eminmisiniz... windowslarda 777 şeklimde değer istemesi lazım.. aslında uzak masaüstü ile bağlanır hallederimde şuan imternetim alt yapıdan dolayı sıkıntılı.. ya burdaki arkadaşlar bu konuda daha bilgililer yardımcı olacaklardır muhakkak

Şimdi baktım hataya tam olarak.. okuma yazma yetkisi verilmemiş.. haliyle localhost programınız php uzantılı dosyayı install olarak görmüyor.. bu pach 2 yerine düz xenforo kurulumu yapın.. pach 2 de yükseltme dosyalarıda var aynı sizin içinde.. hatta 2 install var ayrı ayrı dosyalarda görmüyor tarayıcıda php uzantısını.. sizin bir hatanız yok doğru yapmışsınız.. başka kurulum deneyin

Hocam hatayı çözdüm xammp ile alakalı sorun ve bazı şeyleri editlemek zorunda kaldım şu anda sorunsuz çalışıyor

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.