Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? XenForo Kullanıcı Ad Kısıtlaması

W4H8LT

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba XenGenTR ailesi. Siz değerli kişilere sorum olacak. Anlayan kişiler yardımcı olursa çok mutlu olurum. Sorum şu: Kullanıcı foruma kayıt olurken emoji, boşluk bu 2 şeyi kullanıcı adında kullanamasın istiyorum. RegEx kodlarını atarsanız mutlu olurum. Ben bulamadım.

Bunu hangi alana ekliyoruz hocam ? :)

Selamlar, Sis.

Admincp-> Kurulumlar-> XF Seçenekleri-> Yeni kullanıcı kayıt seçenekleri alanından düzenli ifadelere göre kullanıcı adı eşleşmesi inputuna girmen yeterli ;)

Dil yamasında güncelleme oldu sende farklı yazıyor olabilir onun için ekran görüntüsü ekliyorum ;)

xenforo_yeni_uye_kayit.png

• Beğen
Tepkiler: Sis
Merhaba hocam tekrardan şimdi deneyebilme şansım oldu bu attığınız kodda emojiler yasaklandı fakat boşluk hala yasaklı değil

Peki kullanıcı isim soyisim kullanarak kayıt olmak isterse ne yapacaksınız :)

Neyse bunu kullanın o zaman: #^(?![\d]+$)[a-zA-Z_ğüşıöçĞÜŞİÖÇ™\d]+$#i

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.