Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

ip ucu Xenforo Google Gmail SMTP Kurulumu

Merhaba bu konuda xenforoda google gmail SMTP nasıl kullanılır onu anlatacağım.

Xenforo eposta ayarlarına Admin Cp > Kurulumlar > XF Seçenekleri > E-posta seçenekleri kısmından ulaşıyoruz ve E-posta gönderme yöntemi kısmında Değiştir butonuna tıklıyoruz

Screenshot-20240303001255.png

Çıkan menüde SMTP seçip Devam Et butonuna tıklıyoruz

Screenshot-20240303001454.png

Host : smtp.gmail.com 465 Şekilinde düzenleyip Şifreleme : SSL seçeneğine tıklıyoruz. Kullanıcı adı ve şifre yerine ise kullanıcı adı olarak mail adresini yazacaksınız. Şimdi şifreyi nasıl alacağımızı görelim

Screenshot-20240303001802.png

Google hesap yönetine gidiyoruz.

Ekran Görüntüsü (47).png

Güvenlik Kısımından 2 Adımlı Doğrulamayı Etkinleştiriyoruz ( Zorunludur )

Screenshot-20240303002518.png

Arma Yerine ( Google hesabında ara ) : Uygulama şifreleri yazıp ilk çıkana tıklıyoruz

Ekran Görüntüsü (49).png

Şirenizi girip devam ediyorsunuz

Screenshot-20240303003533.png

Uygulama Adı Yazan yere Xenforo SMTP yazıp Oluştur butonuna tıklıyoruz

Screenshot-20240303003834.png

Çıkan şifreyi kopyalayıp E-posta gönderme yöntemi'nde Şifre yerine yapıştırıyoruz ( Aradaki boşlukları silmeyiniz. Şifre üzerinde değişiklik yapmadan direk yapıştırınız )

Screenshot-20240303004031.png

Screenshot-20240303004428.png

Kaydet Diyerek kurulumu tamamlamış oluyoruz. Artık dilediğiniz gibi e-posta göndere ala bilirsiniz.

Lütfen SMTP ile ilgili sorunları bu konu altına ve ya yeni konu açarak belirtin. Bana özel mesaj yoluyla ulaşmayın. Çünkü oluşan sorunları hepbirlikte çözersek daha faydalı olur. Saygılarımla iyi forumlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gayet başarılı bir çalışma olmuş ellerinize sağlık. Denedim çalışıyor.

Yalnız yukarda portu 456 yazmışsınız 465 olarak düzelttim.

Gayet başarılı bir çalışma olmuş ellerinize sağlık. Denedim çalışıyor.

Yalnız yukarda portu 456 yazmışsınız 465 olarak düzelttim.
sağolasın hocam teşekkür ederim. Ufak bir yazım hatası olmuş

Eline Sağlık Hocam Başarılı İçerik Olmuş ☺️

Eline sağlık hocam. Gayet güzel bi anlatım olmuş.

Dm yerine sorunu burdan belirtirseniz yardımcı oluruz hocam
smtp konusunda her şeyi yaptım güvenlik yerine SSL Bağlayınca bağlayınca test kısmında open ssl hatası alıyor , yok deyince gene gitmiyor , ücretli bir yer bakıcaktım arkadaşa sordum googleden hizmet aldı mail için ondada hata var bu sorunla sizde çalışımormu bilmiyorum ama bende çalışmadı , bi yardımcı olabilirseniz iyi olur dmden yazdım konuyu sürekli meşgul etmiyelim diye diğer insanların soruları üste çıksın diye dedim

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.