Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Xenforo.gen.tr Türkçe yaması beyaz ekran hatası, hiçbir şekilde çalıştıramadım

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

Çağan Tekin

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://geciciolarakpaylasmiyorum
Merhabalar sorunumun özeti şu şekilde,
Xenforo.gen.tr üzerinden paylaşılan Türkçe yamanın xenforo 2.2.13 sürümü için olan paketini kurmayı denedim. ilk denemem şu şekilde gerçekleşti:
ilk öncelikle yamayı cihazıma indirdim, zipten çıkarttım ve xml'i bir kenarda tuttum.
ardından sitem üzerinden her zamanki dil yüklerken yaptığım import işlemini doğrudan xml'i kullanarak gerçekleştirdim.

ilk denemenin sonucu: beyaz sayfa
bu denemeyi gerçekleştirmeden önce böyle sorunlar olacağını tahmin ettiğimden yedek almıştım, ardından ikinci denemem olan bu denemeyi gerçekleştirdim eski dilsiz yedeği tekrar yükledikten sonra:
XML'i yüklemeden önce dil açtım diller üzerinden, dili türkçe olarak adlandırıp sonra işlem bitince XML'i aynı yöntemle import ettim ve o açtığım dil üzerine overwrite ettim.

ikinci denememizin sonucu: beyaz sayfa
bu da gerçekleşince forumu yine dilsiz yedeğine geri döndürdüm, şu anda türkçe veya farklı bir dil hiçbir şekilde kullanamıyorum.
utf8mb4_general_ci formatında veritabanları
genel olarak bu sorunu araştırdım fakat tüm çözüm önerilerini denesem de çözülmüş durumda değil durum son olarak bir çözüm denemesi daha var aklımda bu sorunu çözebilecek o da şu:

ilk öncelikle dili yükleyeceğim dilsiz yedeğe, sonra beyaz sayfa hatası alacağım, ardından install dizini üzerinden siteyi revize edeceğim ve sonrasında sorun çözülmüş olabilir.
fakat bunu yapmak istemiyorum çünkü eğer dil üzerinde bir sorun varsa sitenin sağlıklı idame edip edemeyeceğinden şüphelerim mevcut benim de.

yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler hepinize

Merhaba aşağıdaki bağlantıda bulunan video anlatımını uygulayın.

evet hocam uyguladım fakat aynı hata devam etmekte, ikinci denemem o videonun anlattığı şekilde ilerlemekti fakat sonuç aynı maalesef

2.2.13 yerine 2.2.12 kurmayı denedin mi, onda da sorun yaşıyormusun ?

2.2.13 yerine 2.2.12 kurmayı denedin mi, onda da sorun yaşıyormusun ?

birazdan onu da deneyim yazayım hocam, muhtemelen o da bozuktur çünkü baktığıma göre onda da sorun yaşayan olmuş aynı şekilde, son sürümlerde beyaz sayfa sorunu oluyor nedense

beyaz sayfa sorunu yaşadığın anda dosya yöneticisinden yada ftp den kök dizinindeki internal_data klasörünün içindeki install-lock.php sil tekrardan kurulum yap düzelir. bu son sürümlerde aynı hatayı bende yaşadım maalesef.

beyaz sayfa sorunu yaşadığın anda dosya yöneticisinden yada ftp den kök dizinindeki internal_data klasörünün içindeki install-lock.php sil tekrardan kurulum yap düzelir. bu son sürümlerde aynı hatayı bende yaşadım maalesef.
bunu yaptıktan sonra sorunun bir daha tekrar edip etmeyeceği veya yandan farklı sorun/sorunlara sebebiyet verip vermeyeceği hakkında bir bilgimiz var mı? yani ben de öyle yapmayı düşünüyorum ama eğer sonradan farklı bir sorun çıkarsa aynı konuyla ilişkili olabilecek zor durumda kalmak istemiyorum

bunu yaptıktan sonra sorunun bir daha tekrar edip etmeyeceği veya yandan farklı sorun/sorunlara sebebiyet verip vermeyeceği hakkında bir bilgimiz var mı? yani ben de öyle yapmayı düşünüyorum ama eğer sonradan farklı bir sorun çıkarsa aynı konuyla ilişkili olabilecek zor durumda kalmak istemiyorum
ben bu şekilde kurulum yaptım şuan sorunum yok ama siz yaşarmısınız tabiki bilemiyorum. benim sürüm 2.2.13 Eğer sıfır forum kurulumu ise denemekte fayda var yedek alınarak ilerlenebilir.

ben bu şekilde kurulum yaptım şuan sorunum yok ama siz yaşarmısınız tabiki bilemiyorum. benim sürüm 2.2.13 Eğer sıfır forum kurulumu ise denemekte fayda var yedek alınarak ilerlenebilir.
sıfır forum kurulumu değil var olan üzerine kuruyorum ama rebuild master data diyeceğim, belki işe yarar, şimdilik onu da yapmamı engelleyen ayrı bir sorun alıyorum ama çözeceğim eğer çözdükten sonra rebuild master data yapınca dil yüklemesi düzgün kurulursa vs. buraya yazarım gelişmeleri bilginiz olsun

Meraklar bekliyorum, zaman bulsam direk kendimde incelemek isterim ama PC başına bile zor geçiyorum. Fakat şunu söyleyim sizin mesajlarınızdan sonra bir çok sitede denedim yamayı bende hiç bir sorun olmadı. Bu yüzden size de daha önceki tecrübelerden yola çıkarak fikirler sunabiliyoruz. Net bir çözüm için benim detaylı incelemem, araştırmak bir kaç kere bozmam gerekli sistemi.

Eski versiyonları da deneyin derim, sıfır bir XF kurun onda deneyin. Böylelikle alanı daralta bilirsiniz. Yani tüm sistemlerde ise sunucu kaynaklı olabilir, yok sadece belirttiğiniz forumda eklenti, herhangi bir dosya, veri tabanı olabilir.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.