Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xenforo forumumu başka bir siteye / adrese taşımak

GoktugHan

Kullanıcı
Kullanıcı
Xenforo platformunu kullanıyorum ve şuan 2.1 sürümündeyim. Ve bunu şuanda bulunduğu domain ve hostingden başka bir domain ve hostinge taşıyacağım. Ne user ne içerik kaybı yaşamak istemiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Cidden acilen yardıma ihtiyacım var bu konuda.

Şu konulara göz atın çözeceksiniz.

Şu konulara göz atın çözeceksiniz.

Hocam ilginiz için çok teşekkürler,fakat biraz karmaşık geldi ve haliyle anlayamadım. Yedek derken hosting üzerinde ki yedek mi yoksa ftpde ki dosyaları komple oraya atmak mı? Biraz daha basit bir anlatımı var mı..

Bilgisi olan var mı arkadaşlar? Yardıma ihtiyacım var. sn. eTiKeT™ eTiKeT™ yardımcı olabilecek bir döküman sundu lakin biraz kafam karıştı ve anlayamadım. Basit bir yolu var mı bu işin?

Bilgisi olan var mı arkadaşlar? Yardıma ihtiyacım var. sn. eTiKeT™ eTiKeT™ yardımcı olabilecek bir döküman sundu lakin biraz kafam karıştı ve anlayamadım. Basit bir yolu var mı bu işin?
Merhaba,

Ana dizindeki dosyaları ZIP olarak sıkıştırıp taşıyacağınız hostinge atın. Orada o anlatılmak isteniyor. Eğer isterseniz birlikte Teamviewer üzerinden yapabiliriz.

Sİze basit olarak anlatayım.
Önce yeni sitenize bir veri tabanı açın. adına yenisite-veritabani.sql olarak açın..
yeni sitenizin adı yenisite.com
Eski Sitenizin veritabanını indirin.
onun adı ise şu diyelin eskisite_veritabani.sql
eski sitenizin adresi eskisite.com

Şimdi veritabanı Notepad++ ile açın. Ordaki veritabanı adını "eskisite_veritabani", "yenisite-veritabani" olarak değiştirin.
Daha sonra Ctrl+F ile Bul/Değiştir kısmına gelin.
eskisite.com üste
yenisite.com alta yazıp tümünü değiştir.

Aynı şekilde
www.eskisite.com üste
www.yenisite.com alta yazıp tümünü değiştir.

Aynı şekilde (alt dizindeyse)
eskisite.com/forum üste
yenisite.com/forum alta yazıp tümünü değiştir.Tabi ana forum altına yapacaksanız.

Bunu kaydedip kenara koyun.

Ftp ile indirin. zip olarak kenara koyun.

Yeni sitenize gelin ftp ile zip dosyalarını yükleyin cpanelden zip dosyasını açın ve dizine yerleştirin.

src/config.php dosyasından yeni veritabanı şifresini değiştirin.

Bu kadar.. Tabi bu işlere yabancıysanız biraz zor..

eTiKeT™ eTiKeT™, bu iş için size ücret karşılığında hizmet verebilir.
Kolay gelsin.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.