Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü XenForo error_log hatası

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

PATRON

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba,
Linkini verdiğim xenforo.com konusunda adminler sorunlarıma cevap atmışlar ama ne yapacağımı bilmiyorum.

Ayrıca ticket attım konumla ilgilenir misiniz diye şu cevabı verdiler;

Hi there,

The answers in the thread explain the problem and the fix.

Please remove your old 301 redirects and replace them with the XenForo 2 version: Unmaintained - Redirection Scripts for vBulletin 3.x

Çözüldü XenForo error_log hatası

netr0n netr0n yardımcı olabilir misiniz.

Kusura bakma PATRON PATRON çocuk rahatsızdı onunla ilgilendim bugün.

1- İmporter eklentisini yeni siteye mi kuruyoruz?
2- Test olarak kurdum veritabanı bilgilerini istiyor. Sanırım yeni siteye bunu kurup eski sitenin bilgilerini gireceğiz?
3- Eski sitem ana dizinde şu anda. Yeni siteyi /xf/ diye klasöre kursam sorun yaşar mıyım acaba?
4- Yeni xenforoyu klasörden ana dizine alabilir miyiz?

Yardımcı olursan çok sevinirim. Bir de external_data klasörünü alacağım sadece sanırım. (imageler için)

1. Sorunuz: Evet.
2. Sorunuz: Evet.
3. xen adında bir dizin oluşturabilirsiniz.
4. Tüm işlemler bittikten sonra baktınız yeni kurduğunuz forum sorunsuz çalışıyor. Ana dizindeki...
Vbulletinden geçiş yaptınız sanırım. Vb linklerini yönlendirmek için XF2 için yönlendirme eklentisini kurmanız gerekirken XF 1 eklentisini kurmuşsunuz. XF1 için kurduğunuz eklentiyi kaldırın, ftpdeki dosyalarını silin ve aşağıdaki eklentiyi kurun.

Ugur Ugur XenForo'yu 1.x sürümünden beri kullanıyorum ve vbulletinden geçtim doğru hocam.
Geçici bir arkadaşa yaptırmıştım kendim yapmadım. Fakat eklenti olarak bunlar kurulu Screenshot

Merhabalar, yukarıdaki verilen eklentiyi kurmanız lazım.

Bence sağlıklı bir geçişte olmamış, konudaki yorumlara bakılırsa halen XF 1 dosyalarınız ve xf 1 eklentilerine ait database tarafında kalıntılarda kalmış olabilir.

Merhabalar, yukarıdaki verilen eklentiyi kurmanız lazım.

Bence sağlıklı bir geçişte olmamış, konudaki yorumlara bakılırsa halen XF 1 dosyalarınız ve xf 1 eklentilerine ait database tarafında kalıntılarda kalmış olabilir.
Bunları nasıl temizleriz hocam? Ne yapabiliriz?

Mantığını şöyle açıklayabilirim: XenForo 1 dosyaları ile xenforo 2 dosyalarını karşılaştırabilirsiniz.

Peki ben olsam ne yapardım.

Şubat ayından bu yana bu sorunu yaşıyorsunuz sanırım. Ben olsam bir dizine temiz bir xenforo kurup, importers eklentisi ile tüm verilerimi yeni kurduğum foruma aktarırdım. Daha sonra eskisini siler, dizine kurduğum forumu ana dizine alarak sağlıklı bir forum haline getirirdim.

Mantığını şöyle açıklayabilirim: XenForo 1 dosyaları ile xenforo 2 dosyalarını karşılaştırabilirsiniz.

Peki ben olsam ne yapardım.

Şubat ayından bu yana bu sorunu yaşıyorsunuz sanırım. Ben olsam bir dizine temiz bir xenforo kurup, importers eklentisi ile tüm verilerimi yeni kurduğum foruma aktarırdım. Daha sonra eskisini siler, dizine kurduğum forumu ana dizine alarak sağlıklı bir forum haline getirirdim.

2- Test olarak kurdum veritabanı bilgilerini istiyor. Sanırım yeni siteye bunu kurup eski sitenin bilgilerini gireceğiz?
3- Eski sitem ana dizinde şu anda. Yeni siteyi /xf/ diye klasöre kursam sorun yaşar mıyım acaba?

Yardımcı olursan çok sevinirim. Bir de external_data klasörünü alacağım sadece sanırım. (imageler için)

İlave olarak veri dizini ve ve dahili veri dizini yazıyor buralara tam olarak ne yazmalıyım acaba?

netr0n netr0n yardımcı olabilir misiniz.

Kusura bakma PATRON PATRON çocuk rahatsızdı onunla ilgilendim bugün.

1. Sorunuz: Evet.
2. Sorunuz: Evet.
3. xen adında bir dizin oluşturabilirsiniz.
4. Tüm işlemler bittikten sonra baktınız yeni kurduğunuz forum sorunsuz çalışıyor. Ana dizindeki dosyalarınızı yine her ihtimale karşı eskiDosyaYedekleri diye bir dizin oluşturup onun içine atabilir ve daha sonra xen dizini içerisindeki dosyalarınızı ana dizine taşıyabilirsiniz. %100 sorunsuz kullandığınızı anladığınızda FTP içerisindeki o yedek dosyaları ister siler, isterseniz bilgisayarınıza çekerek yedekleyebilirsiniz.

İlave olarak veri dizini ve ve dahili veri dizini yazıyor buralara tam olarak ne yazmalıyım acaba?

ftp içerisindeki data diğeri internal_data klasörlerimiz.

Bunları şu şekilde sağlıklı çağırabiliriz tam yol vererek. tamyol.php adında bir dosya oluşturun ve aşağıdaki php kodlarını içerisine girip FTP ana dizine atın.

PHP:
<?php

$getPath = $_SERVER["DOCUMENT_ROOT"];

echo $getPath;

?>

Daha sonra tarayıcınıza gelerek domainadresiniz.com/tamyol.php olarak çalıştırın.

Karşımıza dizinimize ait yol bilgisi geldi. Bunu kopyalıyoruz.

Daha sonra ilgili kutucuklara girerken sonuna slash ekleyip birine data ve internal_data ekleyerek devam ediyoruz.

Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.