Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenforo cdn nasıl kurabilirim?

Garfield

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
cdn tam olarak ne işe yarar? ücretsiz mi?

Nasıl yapılır ? Xenforo cdn nasıl kurabilirim?

Burada konusu var

Burda da detaylar mevcut
İçerik dağıtım ağı (Content delivery network (CDN)
internet üzerindeki birçok veri merkezinde bulunan dağınık ve geniş bir sunucu sistemidir.

CDN'nin amacı kesintisiz bir şekilde yüksek performans ile son kullanıcılara içerik sunmaktır. İçerik dağıtım ağları (CDN) günümüzde web içeriklerinin (metin, grafik ve komut), indirilebilir içeriklerin (medya dosyaları, yazılım, belgeler), uygulamaların (e-ticaret, portallar), canlı video yayınlarının (live streaming media), talep üzerine sunulan videoların (on-demand streaming media) ve sosyal ağların da dâhil olduğu internet içeriğinin büyük bir kısmını sunmaktadır.

Medya şirketleri ve e-ticaret firmaları gibi içerik sağlayıcılar içeriklerini izleyici kitlelerine ulaştırması için CDN operatörlerinden profesyonel hizmet satın alırlar [1]. CDN’ler ise internet servis sağlayıcıları (ISS), taşıyıcılar ile sunucularını barındıran veri merkezlerinden hizmet satın alırlar. Daha iyi performans ve daha kesintisiz erişimin yanı sıra, CDN’ler içerik sağlayıcının kendi altyapısı üzerindeki yükü aldığı ve doğrudan kendisi sunduğu için içerik sağlayıcının maliyetten tasarruf etmesini de sağlayabilmektedir.
kaynak:
Vikipedi

Burada konusu var

Burda da detaylar mevcut

Çözüm
Teşekkür ederim hocam ancak sanıyorum giriş ve orta seviye forumlar ıcın gereklı olan bir sey değil. bu resım upload muhabbetine merak etmıstım cdn yı ama kurulum ve entegre ıslemınden anlamıyorum canımda ıstemedı acıkcası.

Kitleniz zaten Türk değil mi ? Öyleyse aksiyona gerek yok. Ayrıca cloudflare de bir tür cdn görevi görüyor.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.