Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Ücretli XenForo 2 [XenGenTr] Rainbow Theme

XenForo 2 [XenGenTr] Rainbow Theme
XenForo 2.2.x sürümleri için tasarlanmış xenforo forum teması

Genel bakış Özellikler Telif hakkı Yorumlar (2) Forum konusu

Yani internet ile alakalı bir sorun mu yaşıyorsunuz bilemiyorum ama ben canlı canlı test ederek göstermek istedim ;)

Ama bi yandan şunu da düşünüyorum. Koskoca r10'nun temasında özellik üstüne özellik olmasına rağmen aynı telefonda aynı internet ile o kadar hızlı ve akışkan kii yani bilemedim :) Burada hatalı hatasız birilerini veya tema bozuk vs gibi şeyler söylemiyorum. Bir tema da karşılaşsam anlarım da v5, v6, v7 mobilde kasmalar yapıyor ekranda ilerlemeler yaparken. Zannımca kod yapısından diye düşünüyorum artık. Ya da şöyle de söyleyebilirim acaba temadaki renk kodları vs özellik fazla olmasından mı felan mi yapıyor bilemiyorum. Yani birşey var ama yakalarsam mutlaka yazacağım buraya :) Bu açığı kapatmak en güzel şey olacak bence.

Birde son olarak eTiKeT™ eTiKeT™ - netr0n netr0n hocam şöyle sade renk uyumu harika olan sadece xenforo'nun kendi default temasından 3-5 önemli özellikleri olacak şekilde gece modu da dahil. Stabil seri şekilde birşey sunsanız makul rakamlara alabilirim. Tema arayışına geçtim diyebilirim:)

Pc'ye geçince farkettim. Dün akşam mobildeydim, pcden baktığım zaman gayet akışkan ve güzel sorunsuz. Mobilde yaşıyorum sadece bunu anladığım kadarıyla. Mobil veri desem belki derim ama Wifi kullanıyorum netle alakası olamaz :)
Xenforonun yavaşlamasının bir kaç sebebi var bana göre tema ile alakalı olacağını zannetmiyorum.

1incisi effect hızları
her ne kadar hava katsın diye ekleniyor olsa da genel anlamda yavaşmış takılıyormuş hissi yaratıyor kullanıca takır takır açılmayınca sayfalar.

2incisi Fontawesome ikonları
özellikle sayfanın yüklenmesi sırasında çok büyük sıkıntı bu ikonlar boyutları ortalama 900-1300 mb arası..
font yahu font altı üstü gereksiz bu kadar boyut ama kullanıyoruz işte mecburiyetten.
toplasan 100 tane icon kullanıyorsun sayfana yüklenen font paketinin içinde 10bin tane icon var 9.900 icon her sayfa yenilemede boşuna yükleniyor gibi hissediyorum. burada fontawesome un hatası büyük. madem millete kolaylık olsun diye global bir icon sistemi yapıyorsun, madem millet uğraşmasın istiyorsun. ne diye font paketlerini kullanıcıların kendilerinin oluşturabileceği şekilde kişiselleştirilebilir yapmıyorsun.

hadi çok kişiselleştirmeyi de geçtim az takip et be abicim kimler kullanyor senin fontlarını
xenforo mu kullanıyor, hangi iconlarını kullanıyorsa sadece o iconlardan yap bir xenforo icon paketi çöz işi... yok. uyuz oluyorum böyle işlere.

Ben bir ara bir program bulup bayağı uğraşıp yapmıştım kendi font paketimi ama çok uğraştırıyor sonra o dosyaları kaybedince bir daha da uğraşmadım 200kb a kadar indirmiştim font dosyasını neredeyse 1mb kâr ediyorsun her sayfa yüklenmesinde ama çok uğraşmak lazım işte.

3üncüsü javascriptler
e herşeyin pratik olması yanında bir takım yükler getiriyor mecburen javascript yükünü de azaltmanın belli yöntemleri var
kodları minify yaparak performans ve hız anlamında istediğin verimi elde edersin her şekilde..

ekstra olarak extra.less dosyası çok şiştiğinde de sistem sapıtmaya başlıyor o yüzden extra lessi de olabildiğince sade tutmak lazım.

genel anlamda kullanım sırasında donma takılma yaşamıyorum fazla ama sayfa yüklenme hızları gerçekten kötü.
bu üç maddeyi sırasıyla çözersen gözle görülür bir performans artışı elde edebilirsin üstat

XenForo yazılımına bu konuda müdahale edemiyoruz arkadaşlar, cache özelliklerinden faydalanabilirsiniz. r10'nun yaptığı da bu. Sayfa açılışında sizi 3-4 saniye bekletmesi de bu sebeple. Video'da rainbow, v5, v6, v7 testlerini yaptık, kullanıcıya yönelik bir sıkıntı tarafımızca görülmedi ayrıca sade bir tema istediğinizi ileriye yönelik ekip olarak değerlendiririz. ;)

r10 temasını satılığa çıkarsa, o sitedeki gibi hızlı giremeyebilirsiniz. Bir çok etken var bunun için. Büyük sunucu, geniş trafik, sunucu panel farkı, sunucu optimizasyonu farkı, litespeed özelliği ve bunun içerisinde gelen cache ve dosya sıkıştırma özellikleri vs bunların hepsini göz önünde bulundurmanız lazım. Hızlı bir araba aldım mıcır bir yolda 250 km göreceğim dersen takla atarsın :D

İşte kimine göre, bettheme hızlı iken kimine göre hantal gelebilir. Biz bunun testlerini bir çok defa yaptık arkadaşlar. 100 kişi'den 1 veya 2 kişiden böyle bir dönüş aldık. Bunun üzerine de bir defa testlerimizi yaptık. Hatta ben bunu size yazılı olarak anlatmak yerine direkt videolu olarak test ederek göstermek istedim.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
Ellerine emeklerine sağlık bizi aydınlattıgın için..

100 kişinin 98 i iyi durumda biz 2 kişi neden böyleyiz :D hocam sizi seviyorlar özel haricinde bu tür sorunları dile getirmek istemiyorlar bazı arkadaşlar.. bizde özelden halletmek yerine sorulmuş cevapsız kalan bir soru olaraktan cevap aramak için soruyoruz..

yalnız şöyle bir durum var... demolarınızda temalarda sıkıntı yok..
anlatımındaki temadada sıkıntı yok.

ama sitede kurulu olan temada bu sıkıntı var .
. yani şurdaki ambalaj on numara tanıtım... tamam demo denemenizde sıkıntısız pürüzsüz..
tarayıcı kaynaklı olsa demonuzda sorun yaşarız ama hayır sitemizde bu hantallık var
Fk'ya kurulumu hatırlarsınız kurulum anından itibaren zaten vardı o hantallık ama biz tema öyledir dedik alıştık.. farklı farklı renkleri yaptık css less ile tabi ekleme yapınca iyice bir hantala bagladı... mesela Siyah ekran olayı hızlı bir şekilde temayı biz test ettiğimizde yukarı aşşagı yaparken renklerin geç gelişi ile alakalıydı .. o güncellemede gitmiş siyah hafif beyaza çalmış ..

RainBow yeni temanız mesela bize hitap eden bir tema değil.. aksine dahada yavaş olması gerekirken v5 den ben demosuna bakıyorum .efekt oranı yüksek olmasına ragmen daha seri daha hızlı ve kasıntısız geldi bana.. yani güzel bir iyileştirme yaparaktan o temayı yapmışsınız ..
ama söz konusu v5 olunca tema güzel performans bizde sıkıntı... acaba desem interneimizlemi alakalı. ama mobildede aynı .

Ben anlatamam uzun uzun boş boş yazmış olurum böyle..
Müsaşt bir zamanda video çeker atarım

100 kişinin 98 i iyi durumda biz 2 kişi neden böyleyiz :D hocam sizi seviyorlar özel haricinde bu tür sorunları dile getirmek istemiyorlar bazı arkadaşlar.. bizde özelden halletmek yerine sorulmuş cevapsız kalan bir soru olaraktan cevap aramak için soruyoruz..

. yani şurdaki ambalaj on numara tanıtım... tamam demo denemenizde sıkıntısız pürüzsüz..
tarayıcı kaynaklı olsa demonuzda sorun yaşarız ama hayır sitemizde bu hantallık var
Fk'ya kurulumu hatırlarsınız kurulum anından itibaren zaten vardı o hantallık ama biz tema öyledir dedik alıştık.. farklı farklı renkleri yaptık css less ile tabi ekleme yapınca iyice bir hantala bagladı... mesela Siyah ekran olayı hızlı bir şekilde temayı biz test ettiğimizde yukarı aşşagı yaparken renklerin geç gelişi ile alakalıydı .. o güncellemede gitmiş siyah hafif beyaza çalmış ..

RainBow yeni temanız mesela bize hitap eden bir tema değil.. aksine dahada yavaş olması gerekirken v5 den ben demosuna bakıyorum .efekt oranı yüksek olmasına ragmen daha seri daha hızlı ve kasıntısız geldi bana.. yani güzel bir iyileştirme yaparaktan o temayı yapmışsınız ..
ama söz konusu v5 olunca tema güzel performans bizde sıkıntı... acaba desem interneimizlemi alakalı. ama mobildede aynı .

İşte v5 temasını ben demo üzerinde değil direkt xenforo.gen.tr üzerinde yani kullandığımız bu forum üzerinde test ettim. Sizdeki sıkıntıyı bizde yaşasak inanın sorun var dediğiniz alanlara bakacağız ama görüldüğü üzere biz yaşamıyoruz o sorunu :)

Sunucu veya eklenti bazlı bir yavaşlık söz konusu olabilirmi kontrol edebilirmisiniz? Bazı eklentiler siteyi çok fazla hantallaştırabiliyor

Sunucu veya eklenti bazlı bir yavaşlık söz konusu olabilirmi kontrol edebilirmisiniz? Bazı eklentiler siteyi çok fazla hantallaştırabiliyor
Dediginiz mümkün degil ayni sitede bir çok tema degistirilerek aktif kullaniliyor..
Tamam ben zaten videosunu cekip özelden atıcam. Abimize'de videoya yansımadı biraz zaman alacak bu iş 2020 nin sendromları daha bi salmadı bizi :D
Bu arada bu rainbow temasının fiyatını bana soranlar vardı . Ben üyeyim arkadaşlar konu içine yazın aktifligim meraktan mod yada yetkili degilim ben ?

Alman panzer betmatik vardı bir ara görünce onu hatırladım :D login panel gerçekten çok şık olmuş xenforonun en büyük sorunu login register overlayları diye düşünüyorum. hayran kaldım o yüzden login paneline eline sağlık üstat. Hayırlı satışlar.

Bu arkadaşa dikkat edin, r10 üyeliği Origin ve r10 üzerinden bu temanın orasını burası ve v5 temasının orasını burasını alarak insanlara tema satma derdine düşmüş. Burada hayran kalıp sonra r10'da iftira atmakta moda oldu. Allah emek hırsızlarından korusun.

Ürün Bilgisi

Satıcı
netr0n
Yayın tarihi
Son Güncelleme
90% 4.50 yıldız 2 değerlendirme

Fiyatlandırma bilgisi

1 Yıl
1,600.00 ₺
Yenileme maliyeti
250.00 ₺

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.