Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

XenForo 2 Style V2 Temasında Kategori İkonu Değiştirme

Tevfik

TFC
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar, XenForo 2 [XenGenTr] Style V2 teması kullanıyorum. Oldukça memnunum temadan bunun için eTiKeT™ eTiKeT™ ve @netr0n hocalarıma teşekkür ediyorum.

Anasayfada yer alan kategorilerimin (forumlarımın) yanında bulunan ikonu değiştirmek istiyorum. Rica etsem detaylı bir şekilde bana anlatabilir misiniz? Ben incele'den baktım ama herhangi bir görsel değil sanırım? .png formatı ise şu an ki hali benim çok işime gelir. Ama değilse de .png ile değiştirmek isterim.

Her kategori için ayrı ikonmu koyacaksınız,yoksa genel ikonlarımı değiştireceksiniz?

eTiKeT™ eTiKeT™ yok hayır genel ikonu değiştireceğim. Hepsine ayrı ayrı ikon koymayı düşünmüyorum. Ki, öyle bir şey olsa çok kategori açılacak bayağı kasar siteyi, diye düşünüyorum.

Genel olarak tüm kategorilerdeki ikonları nasıl değiştirebilirim acaba?

Her temada farklı ikon kullanabilirsiniz,peki bunu nasıl yapacaksınız?

Temanızda bulunan XGTSv2_Tema1.less XGTSv2_Tema2.less ve XGTSv2_Tema3.less isimli şablonlarda şu kodları bulun

@XGT-YeniMesaj-ikonu:"\f4b4";
@XGT-EskiMesaj-ikonu:"\f4b5";

Burda bulunan unicode \f4b4 bu siten ikonunuzu seçerek değiştirebilirsiniz.
Unicode nerden bulacaksını resimden görebilirsiniz
6390

Ek olarak xenforo orda bulunan bütün ikonları bünyesinde barındırmıyor. O yüzden eğer ikon çıkmaz ise olmadı sanmaayın başkarını deneyin.

eTiKeT™ eTiKeT™ bir an dejavu oldum. Sanki bu soruyu daha önce sormuş gibi oldum.

Patileri ekleyeceğim benim siteme paw olarak çıkıyor ikonlar on-off ikonlar olarak ekleyeyim dedim ama kodu hep aynı maalesef f1b0 hepsinde bunu veriyor.

Tam olarak demek istediğiniz anlamadım ama oldumu bakın bakalım.

eTiKeT™ eTiKeT™ çok güzel oldu. Tam olarak aradığım buydu, çok teşekkür ederim. Son zamanlarda hiç bu kadar mutlu olmamıştım inanın :) valla şu an aşırı mutluyum şükürler olsun...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.